Makijaż permanentny Poznań

Makijaż permanentny brwi i oczu / makijaż permanentny ust

 Makijaż permanentny w Pracowni Urody w Poznaniu

Dzień dobry,

Nazywam się Daria Imbiorowicz, jestem certyfikowaną linergistką i absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, na którym w 2011 r ukończyłam studia magisterskie o kierunku kosmetologia. Stylizacją brwi zajmuje się już od 2009 a w 2011 rozpoczęłam swoją przygodę z makijażem permanentnym – przygodę, która trwa do dziś i stała się moją pasją. W ciągu kolejnych lat nieustannie poszerzałam swoją wiedzę z najnowszych technik pigmentacji w makijażu permanentnym. Ukończyłam szkolenia kierunkowe m.in z technik powder brows, ombre brows, microblading oraz szkolenia z mniej trwałych stylizacji brwi tj henna pudrowa czy laminacja brwi w związku z czym geometria, dobór kształtu i zachowanie symetrii brwi nie stanowią dla mnie żadnych tajemnic. Ukończyłam również szkolenie z usuwania makijażu permanentnego removerem. Jestem osobą dokładną i skrupulatną. Przywiązuję ogromną uwagę do higieny pracy oraz bezpieczeństwa Klienta. Pracuje na bezpiecznych pigmentach nieorganicznych. Brwi wykonane przeze mnie nie są szablonowe, z ogromną starannością dobieram ich kształt indywidualnie do twarzy i urody mojej klientki.

Makijaż permanentny wykonuję w celu podkreślenia naturalnej urody kobiety, aby wydobyć jej piękno lub ukryć drobne niedoskonałości. Dorysowując włoski lub wykonując cień mogę skorygować mankamenty brwi, wypełnić ich braki i nadać im nowy kształt. W przypadku makijażu permanentnego oczu – pięknie podkreślona linia rzęs ciemnym pigmentem podkreśli oko i optycznie wydłuży rzęsy. Należy jednak uświadomić sobie, że makijaż permanentny nie powinien zastępować makijażu wieczorowego – nie takie ma zadanie. Makijaż permanentny powinien być subtelny i delikatny. 

Na makijaż permanentny składają się zawsze dwa spotkania.  Na pierwszym spotkaniu wykluczamy przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego, rozrysowujemy kształt brwi i dobieramy odcień pigmentu. Świeżo zapigmentowane brwi po pierwszej wizycie, mogą wydawać się lekko ciemne. To naturalne, jednak ostatecznie po wyłuszczeniu kolor rozjaśnia się nawet o 40%. Już po około 6-7 dniach brwi znacznie subtelnieją a finalny efekt oceniamy zwykle po upływie 30 dni. Druga wizyta tzw dopigmentowanie wykonywane jest po ok 4-8 tyg. Na dopigmentowaniu sprawdzamy nasycenie makijażu permanentnego i ustalamy również czy przyciemniamy kolor makijażu. Kiedy najlepiej wykonać dopigmentowanie? Odstęp pomiędzy pierwszą wizytą makijażu permanentnego a dopigmentowaniem uzależniamy od wieku klientki. U osób starszych proces keratynizacji naskórka przebiega wolniej w związku z czym na drugie spotkanie umówimy się troszkę później niż w przypadku makijażu permanentnego u bardzo młodej osoby, u której efekt końcowy pierwszej pigmentacji będzie zauważalny faktycznie po 28 dniach.

 

 

Na makijaż permanentny decydują się nie tylko Panie, które mają ubytki w brwiach  i zauważalną asymetrię ale także Panie, które nie lubią lub nie mają czasu malować się na co dzień a chciałyby wyglądać piękniej.  Makijaż permanentny jest również idealnym rozwiązaniem dla Pań, które noszą okulary w związku z czym wada wzroku utradnia wykonanie codziennego makijażu.  „Żałuję, że tak długo przymierzałam się do makijażu permanentnego” – to właśnie te słowa padają niezwykle często na dopigmentowaniu.  Brwiom już niestraszne gorące upalne lato, pobyt na basenie – nie musimy już ich malować i martwić się, że zmyją się poprzez potarcie dłonią. 

Ówczesny makijaż permanentny brwi wykonuje się  najczęściej techniką w metodzie powder. Przejście pomiędzy brwiami a niezapigmentowaną skórą jest miękkie i płynne dzięki czemu unikamy nienaturalnego wyrysowania linii brwi.  Dążymy do naturalności. Makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy, moim zadaniem jest tylko uwydatnić naturalne piękno kobiety. Zabieg pigmentacji jest bezpieczny i prawie bezbolesny dzięki zastosowanemu w trakcie znieczuleniu.

 

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pigmentu w głąb naskórka, płycej niż w tatuażu dzięki czemu makijaż z czasem jaśnieje. Tuż po samej mikropigmentacji makijaż jest ciemny i przerysowany – kilka dni po wykonaniu pigmentacji kolor blednie o 40% a efekt końcowy możemy ocenić zwykle po 30 dniach od wykonanej pigmentacji ( czasami barwnik wybija dopiero po upływie kilku tygodni). W ciągu kilku dni po wykonaniu makijażu permanentnego pojawia się delikatny strupek, który schodzi zwykle w ciągu 7 dni. Zdarzają się sytuacje, że skóra złuszczy się po tygodniu i nagle okazuje się, że pod strupkiem nie pojawił się kolor. Nie należy jednak się tym martwić. Pigment pracuje w skórze i jeśli nie wybił od razu, na pewno pojawi się w przeciągu tygodni. Już po 4 tygodniach możemy ocenić ilość przyjętego koloru i intensywność brwi.

Gojenie makijażu permanentnego – nie odrywamy strupka

Po zabiegu makijażu permanentnego w miejscach pigmentacji wytworzy się delikatny strupek.  Skóra goi się pod strupkiem i nie wolno go urywać, ciągnąć i próbować samodzielnie zdrapać gdyż może to spowodować nieprzyjęcie barwnika w tym miejscu. Unikamy kontaktu z wodą żeby strupek nie uległ odmoczeniu. Taki powstaly strupek odpada w ciągu 7 dni – wtedy w miejscach, w których strupek już odpadł zauważamy że skóra jest jaśniejsza. Nie nalezy sugerować się wyglądem brwi zaledwie po tych 7 dniach, zwłaszcza jeśli kolor wypadł jaśniej niż oczekiwałyśmy. Bardzo często kolor nasyca się do 30 dni od wykonania makijażu permanentnego dlatego druga wizyta ustalana jest najwcześniej po 4 tygodniach. Mimo unikania moczenia brwi pamiętamy o higienie świeżo wykonanego makijażu. Zalecam Paniom przecieranie brwi przynajmniej dwa razy dziennie wacikiem kosmetycznym lub gazą odsączonym z wody przegotowanej lub mineralnej. Nie stosujemy w tym czasie żadnych innych produktów do demakijażu a zapigmentowany obszar traktujemy jak ranę – uważamy aby jej nie zainfekować brudnymi rękoma. Podczas gojenia makijażu permanentnego może dojść do pojawienia się uczucia świądu i ściągnięcia skóry. Dla poczucia ulgi można zastosować krem Bephanten lub Alantan, cienką warstwę, jednocześnie pamiętając o zmyciu starej warstwy kremu odsączonym wacikiem przy aplikacji kolejnej warstwy. Druga wizyta to tzw dopigmentowanie. Jest to obowiązkowa korekta, zawarta już w cenie zabiegu, która pozwala na nasycenie całego koloru tak aby makijaż utrzymywał się w naskórku dłużej lub na dopigmentowanie jaśniej zabarwionych miejsc. Na dopigmentowaniu również możemy przyciemnić brwi ciemniejszym pigmentem. W przypadku ust powstały strupek jest bardziej uciążliwy aniżeli ten pojawiający się na brwiach. Warto smarować usta w pierwszym tygodniu Bephantenem lub Alantanem aby zminimalizować uczucie ciągnięcia a napoje spożywać przez słomkę. Unikamy również pikantnych potraw.  I tutaj również należy mieć na uwadze aby przed zaaplikowaniem kolejnej warstwy kremu – zmyć wcześniej nałożona warstwę. Zalecam zastosowanie wody przegotowanej w temperaturze pokojowej lub wody mineralnej, przy użyciu wacika kosmetycznego odsączonego z jej nadmiaru)

 

 CENNIk

Makijaż permanentny brwi metodą pudrowa powder brows/ ombre/ 

Wizyta uzupełniająca  po 4-8 tyg (II wizyta)

800 PLN

 

100 PLN

 

Usta

Wizyta uzupełniająca po 4-8 tyg (II wizyta)

900 PLN

100 PLN

 

Kreski dolne

Wizyta uzupełniająca po 4-8 tyg (II wizyta)

400 PLN

100 PLN

 

Kreski górne ( zagęszczajace linię rzęs)

Wizyta uzupełniająca po 4-8 tyg (II wizyta)

500 PLN

100 PLN

Usuwanie makijażu permanentnego removerem200 PLN

GALERIA PRAC

-makijaż permenenty brwi

Makijaż permanentny Poznań – jak przebiega zabieg?

Na czym polega makijaż permanentny ?

Makijaż permanentny wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia przypominającego pokaźny długopis, który posiada wsad na jednorazowy kartridż. Urządzenie posiada funkcje zmiany natężenia mocy, zmiany skoku igły, zmiany jej wysuwu z kolei kartridże w zależności od pigmentowanego obszaru wyposażone są w jedną do nawet 8 igiełek, które z łatwością implantują pigment w naskórku. To właśnie z pomocą tych cienkich igiełek zostaje wprowadzony barwnik. W zależnosci od techniki i oczekiwanego efektu przy brwiach zwykle użwam kartridź z jedną lub trzema igiełkami przy ustach wspominane 8 igiełek.

 

Kartridż do makijażu permanentnego  tzw moduł igłowy to nic innego jak kilka igieł połączonych w jeden system, które zamocowane na rączce urządzenia wysuwają się i wsuwają przy odpowiednio wcześniej zaprogramowanej na urządzeniu częstotliwości, wprowadzając pigment do naskórka. Kartridż pozwala zachować wysokie standardy bezpieczeństwa i higienę zabiegu makijażu permanentnego. Kartridże są jednorazowe, umieszczone fabrycznie w sterylny pakiet w sterylnym pomieszczeniu (ISO klasy 8) oraz dodatkowo poddane sterylizacji tlenkiem etylenu. Każdy kartridż posiada numer seryjny i swoją datę ważności. Przy korekcie stosujemy nowe sterylne igły.  System maszynowy stosujemy w technice powder brows, ombre brows brwi oraz w makijazu permanentnym ust i oczu. Przy metodzie włosa tzw. microblading stosuje sie metodą reczną – sterylne ostrze zostaje umieszczane w wysterylizowanym penie a wprawny ruch ręki imitiuje pracę maszyny.

Barwniki medyczne do makijażu permanentnego stosowane w naszym gabinecie są wyprodukowane z zachowaniem wszystkich norm europejskich. Pigmenty są bezpieczne i nie podrażniają skóry, posiadają atesty bezpieczeństwa. Do makijażu permanentnego stosujemy pigmenty nieorganiczne, które są obojętne dla organizmu, cechują się wysoką tolerancją alergiczną i wyłuszczają się równomiernie. Zapewniają trwałość i przewidywalność koloru.

Makijaż permanentny, w zależności od typu i kolorytu skóry, utrzymuje się zwykle do 2 – 3 lat. Utrzymywanie barwnika w skórze jest indywidualną kwestią. Jeżeli często korzystasz z opalania w solarium lub na słońcu makijaż permanentny będzie jaśniał szybciej. Warto stosować filtr przeciwsłoneczny na samą okolicę brwi – tak aby zabezpieczyć makijaż permanentny przed promieniowaniem UV.  Zaleca się również raz na 1,5 roku poprawić kolor, by był tak samo intensywny, bowiem zaczyna jaśnieć już od dnia wykonania. Dodatkowo częste opalanie, spanie na jednej stronie twarzy, stosowanie peelingów będą przyspieszać proces rozjaśniania się makijażu permanentnego.

 

Jak przebiega wizyta makijażu permanentnego w Pracowni Urody w Poznaniu?

Na wstępie otrzymasz kartę do wypełnienia. Karta zawiera wszystkie najważniejsze informacje o zabiegu również te dot. przeciwwskazań. Istotną kwestią jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań – musimy mieć pewność, że kwalifikujesz się do zabiegu i nie posiadasz żadnych chorób, na które zabieg mógłby negatywnie wpłynąć i pogorszyć twój stan zdrowia. Po wypełnieniu karty wykonamy geometrię brwi (rysunek wstępny) – Rysunek ten jest bardzo precyzyjny, posługujemy się nitką barwioną i suwmiarką tak aby brwi były idealne i symetryczne. Po wyrysowaniu brwi otrzymasz lusterko aby sprawdzić wizualizację nowych brwi. Nie wykonuję szablonowych brwi, nie ulegam też modzie – brwi dobieram do kształtu i urody klientki, biorę pod uwagę naturalną linię włosa tak aby ich wygląd pasował do Ciebie i aby zachować jak najwięcej naturalnych włosów.  Na tym etapie po akceptacji rysunku przechodzimy do wykonania makijażu permanentnego. W trakcie zabiegu nakładamy znieczulenie, które łagodzi ewentualne nieprzyjemne objawy. Zabieg nie jest wielce przyjemny ale też nie określiłabym go jako bolesny. Warto wyspać się i przyjść na zabieg wypoczętym – gdy jesteśmy zrelaksowani mamy wyższy próg bólu. Nie bałabym się jednak samego bólu podczas wykonywanego zabiegu – jest on naprawdę niewielki, znieczulenie i naciągnięcie skóry podczas wykonywania makijażu permanentnego zdaje na tyle rezultat, że zdarza się, że klientki zasypiają na fotelu.

Metody wykonania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny wykonuje się wieloma metodami:  metodą pudrową znaną również pod nazwą soft powder brows, techniką ombre oraz metodą microblading.

W metodzie pudrowej powder brows poprzez zastosowania konkretnej techniki wycieniowania uzyskujemy naturalny wygląd brwi, z delikatnym miękkim przejściem. Brwi wyglądają jak lekko obsypane cieniem, są bardzo naturalne i wygladają subtelnie po wygojeniu. Ruch wykonywany jest wahadłowo, pigmentację uzyskujemy równomiernym wysuwem igły w urządzeniu do makijażu permanentnego. Ilość igieł w kartridżu, szybkość pracy urządzenia i płynność ręki linergistki ma duży wpływ na pigmentację.  Technika powder brows pomaga uzyskać niejednolite, naturalne brwi. Metoda ombre to przejście z jasnego początku po ciemny koniec brwi. Początki tak wypigmentowanych brwi będą jaśniejsze natomiast apex ciemniejszy i bardziej widoczny.  Brwi po wygojeniu wyglądają naprawdę subtelnie a metoda ta kwalifikuje się do wykonania jej na wszystkich rodzajach skóry, od suchej po tłustą dając fantastyczne efekty. 

Microblading to ręczna metoda pigmentacji, polega na dorysowaniu pojedynczych włosków ostrzem pokrytym barwnikiem. Włoski wyglądają subtelnie i pięknie wypełniają brwi. Metoda gwarantuje bardzo naturalny wygląd ale niestety nie nadaje się dla wszystkich typów skóry. Osoby ze skórą porowatą, tłustą nie przyjmą dobrze pigmentu wprowadzonego tą metodą niezależnie od użytego barwnika, wygojenie nie byłoby satysfakcjonujące.Wwtedy już na etapie pierwszych rozmów, widząc rodzaj skóry mogę zasugerować lub odradzić tą metodę ponieważ mimo wielu zalet nie nadaje się dla wszystkich.  Microblading utrzymuje się krócej niż brwi pudrowe w metodzie powder brows czy ombre brwos, zwykle należy wykonać odświeżenie już po ok 1 roku. W porównaniu z powder brows microblading będzię uważany za metodą semipermanentną, utrzymuje się w naskórku znacznie krócej a na czas rozkładu i wyłuszczania pigmentu będą miały wpływ także czynniki zewnętrzne takie jak ekspozycja na słońce, wykonywanie zabiegów złuszczajacych, codzienna pielęgnacja skóry, przestrzeganie zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej.   W przypadku makjażu permanentnego metodą microblading pigment zanika wcześniej niż  przypadku metody powder brows wykonywanej maszynowo ponieważ ilość wtłoczonego pigmentu jest też znacznie mniejsza,

Metoda microblading choć równie piękna i subtelna nie jest wskazana dla każdego a kandydatka musi spełniać pewien zestaw kryteriów. Oprócz przeciwwskazań ogólnych takich jak łuszczyca w okolicy poddawanej makijażowi permanentnemu, wyprysków na obszarze brwi, zażywania leków rozrzedzających krew, hemofilii, chorób serca, ciąży i cukrzycy w nieustabilizowanej fazie, microbladingu nie wykonuje się także w przypadku cery tłustej/ mieszanej lub przy nadmiernie przetłuszczającym się czole. Ten rodzaj cery i duże pory w okolicach brwi będą powodowały rozmycie się zapigmentowanych włosków i  konsekwencji po wyłuszczeniu włos nie będzie tak precyzyjny jak w przypadku cery suchej, po prostu może się rozmyć. Osobom z cerą tłustą i mieszaną, które boją się efektu przerysowania ale nie kwalifikują się do microblading polecam w tym przypadku metody pudrowe ombre, soft powder, które wykonane odpowiednio subtelnie spełnią swoje zadanie i sprawią, że brwi po wyłuszczeniu nadal będą wyglądać bardzo naturalnie a makijaż permanentny poprawi jedynie mankamenty i asymetrię.  Również w przypadku pokrycia starego makijażu permanentnego microblading nie spełni swojego zadania.

 

ZREZYGNUJ Z KAWY W DNIU ZABIEGU

DOBRA PIELĘGNACJA POZABIEGOWA KLUCZEM DO SUKCESU – JAK DBAĆ O SKÓRĘ PRZY MAKIJAŻU PERMANENTNYM ?

Zabieg makijażu permanentnego masz już za sobą. Teraz najważniejsze aby przestrzegać kilku ważnych wskazań pozabiegowych aby cieszyć się nowymi brwiami jak najdłużej. W ciągu pierwszych 10 dni od wizyty  może pojawić się lekkie zaczerwienienie, opuchlizna, swędzenie, łuszczenie się naskórka i drobne strupki – nie ma powodu do niepokoju, to całkowicie normalne. Po samym makijażu permanentnym musimy unikać kontaktu z wodą i nie moczyć zapigmentowanych miejsc przez około tydzień. Proszę nie stosuj żadnych kremów i maści w obrębie makijażu brwi. Najlepiej żeby makijaż permanentny goił się na „sucho” przez ten pierwszy okres 7 dni aż odpadnie strupek. Jeżeli czujesz mocne ściągnięcie zastosuj Alantan lub Bephanten w kremie ale w małej ilości i pamiętaj żeby zmyć go ze skóry przed ponownym nałożeniem wacikiem zamoczonym w wodzie przegotowanej, dobrze odsączonym z jej nadmiaru, tak aby uniknąć nakładania kolejnych warstw kremu na makijaż permanentny. Jeśli na brwiach byłaby poprzednio nałożona warstwa rana nie miałaby dopływu tlenu, brwi mogłyby się odparzyć co zachwiałoby proces gojenia makijażu i wpłynełoby na przyjęcie barwnika.  Inaczej sprawa wygląda w przypadku ust – tutaj nałożenie Alantanu czy Bephantenu przyniesie wyraźną ulgę – usta intensywnie pracują i uczucie ściągnięcia jest zauważalne już kolejnego dnia. Należy mieć z tyłu głowy, że makijaż permanentny choć wygląda subtelnie i wyglądem nie przypomina rany to w rzeczywistości nią jest i tak trzeba go traktować. Unikamy solarium i słońca – minimum przez pierwsze dwa tygodnie. W późniejszym okresie zalecam stosowania filtru SPF 50 jeśli nie na twarz, to chociaż na same brwi – promienowanie UV może przyspieszyć wyjaśnianie makijażu permanentnego. Po pigmentacji unikamy również basenu gdyż chlor podrażniłby świeżo zapigmentowaną skórę i unikamy sauny żeby nie zaparzyć rany. Staraj się nie dotykać brwi, uważaj żeby nie dotykać ich brudnymi rękoma i aby zwierzę domowe nie polizało świeżo wypigmentowanych brwi permanentnych – nie chcemy  żeby wdało się zakażenie.  Na efekty czekamy nawet 4 tygodnie więc nie martw się jeśli bezpośrednio po odpadnięciu strupka kolor wydaje się zbyt jasny lub nie jest w ogóle widoczny. Bardzo istotne aby też samodzielnie nie odrywać, nie zdrapywać strupków – taka próba mogłaby spowodować wyrwanie pigmentu, doprowadzić do zakażenia. Nie należy stosować kosmetyków na bazie alkoholu w obrębie wykonanego makijażu permanentnego w okresie 7 dni a przez kolejne 14 dni zrezygnować całkowicie z basenu, solarium i sauny.  Polecam też w przyszłości stosować filtry UV na obszary, na których mamy wykonany makijaż permanentny co pozwoli na dłużej cieszyć się piękny efektem.


Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego

Proszę zapoznaj się z przeciwwskazaniami przed zgłoszeniem się na makijaż permanentny. Niestety nie każdy z nas kwalifikuje się do wykonaniu makijażu i warto na spokojnie przeczytać przeciwwskazania i zrezygnować z zabiegu jeżeli występuje u nas któryś z podanych poniżej objawów.  Choć makijaż permanentny ułatwia życie i upiększa nas zewnętrznie nie możemy przedkładać aspektów estetycznych nad własne zdrowie i ryzykować pogorszeniem swojego stanu zdrowia.

• niewyrównana cukrzyca • ciąża, karmienie piersią • przyjmowanie leków sterydowych • łuszczyca • czynne stany zapalne skóry-bakteryjne, wirusowe, grzybicze • bielactwo • alergie • epilepsja • hemofilia • atopowe zapalenie skóry • infekcje wirusowe i bakteryjne oraz  stany podgorączkowe, złe samopoczucie • przewlekłe choroby oczu ( dyskwalifikuje do wykonania makijażu permanentnego oczu) • słaba krzepliwość krwi •  nowotwór.

Opryszczka jest wynikiem działania wirusa i nie może być bagatelizowana. Aktywna opryszczka obliguje do przesunięcia wizyty. Wirus mógłby zostać rozniesiony w obrębie miejsca pigmentacji a nawet całej twarzy prowadząc do obrzęków, nacieków, owrzodzeń.

Proszę nie wykonuj henny pudrowej czy klasycznej farbki na dwa tygodnie przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi- bardzo istotne aby zabarwienie na skórze brwi całkowicie zniknęło do dnia pierwszej wizyty pigmentacji brwi.

W ciąży i podczas laktacji nie wykonujemy pigmentacji ponieważ dobro dziecka jest sprawą nadrzędną a zabieg można przesunąć w czasie. Poza tym szereg procesów hormonalnych jakie zachodzą w organizmie kobiety podczas ciąży a potem laktacji mógłby wpłynąć na proces pozostania pigmentu w naskórku oraz efekt finalny. Zakażenie bakteryjne miejsca poddanemu pigmentacji wiązałoby się również z koniecznością podania antybiotyku – na czas antybiotykoterapii kobieta musiałaby przerwać karmienie piersią. 

 

Od czego zależy trwałość makijażu permanentnego brwi?

Na trwałość makijażu permanentnego brwi czy ust wpływa kilka czynników w tym rodzaj skóry – skóry mocno przetłuszczające się trudniej nasycić kolorem oraz wiek klientki – im osoba młodsza, tym proces keratynizacji jest szybszy, pigment użyty w makijażu permanentnym szybciej eliminuje się z naskórka. Im osoba starsza, tym proces keratynizacji jest wydłużony i makijaż permanentny zostaje w skórze na dłużej.
Skóra sucha charakteryzuje się tendencją do łuszczenia się i szybko wchłania pigment makijażu permanentnego. Skóra sucha będzie więc warunkowała trwalszą pigmentację i makijaż permanentny powinien utrzymać się dłużej niż w przypadku skóry tłustej,u której nadczynność gruczołów łojowych uwarunkuje krótszą trwałość i oporne przyjmowanie barwnika. Często osoby z tłustą skórą potrzebują dodatkowej korekty makijażu permanentnego.

Niekorzystny wpływ na pigment ma również promieniowanie UV, zabiegi eksfoliacji ( złuszczające) w obrębie brwi. Na trwałość wpływają również stosowane preparaty na zapigmentowaną skórę, przemiana materii, odpowiedź immunologiczna i fagocytoza.

Kolejnym aspektem, który wpływa na trwałość makijażu permanentnego jest technika pracy. Microblading czyli makijaż permanentny wykonany ręcznie wykazuje mniejszą trwałość niż alternatywne metody pudrowe wykonane aparaturą do makijażu permanentnego.

Głębokość pracy w makijażu permanentnym

Skóra składa się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Pigment wprowadzany jest na tyle płytko, że balansuje się na granicy naskórka i skóry właściwej. Sama pigmentacja jest na tyle delikatna, że często linergistki stawiając swoje pierwsze kroki w świecie makijażu permanentnego ćwiczą swój ruch pudrowy nie tylko na sztucznych skórkach ale też na nadmuchanym balonie. Jeżeli balon pęknie – ruch wykonany jest za głęboko.

Makijaż permanentny Poznań – jakie ma zalety?

Jeżeli trafiłaś na moją stronę to na pewno jesteś świadoma korzyści płynących z posiadania makijażu permanentnego. Poniżej wypisałam kilka najważniejszych aspektów.

Makijaż permanentny – korzyści z posiadania makijażu permanentnego:

• makijaż permanentny oczu optycznie zagęści Twoje rzęsy i sprawi, że oczy staną się większe i bardziej wyraziste,

• makijaż permanentny brwi nada Twoim brwiom naturalny i modny kształt, skoryguje asymetrię i wypełni ubytki

• makijaż permanentny ust nada ustom idealny kontur, uczyni Twój uśmiech jeszcze piękniejszym
Makijaż permanentny szczególnie polecany jest:

• jeśli Twoje usta są blade, jasne i dość nieregularne, bez konturu (ale musimy mieć na względzie, że makijaż permanentny nie służy do ich powiększenia)

• jeśli nie masz rzęs lub mają one nikły, niewidoczny zarys – makijaż permanentny podkreśli oko i linię rzęs

• jeśli lubisz podkreślać swoje oczy, brwi i usta i chcesz wyglądać wyraźniej już z samego rana, po obudzeniu

• jeśli jesteś alergiczką , jesteś uczulona na hennę a lubisz podkreślać swoje brwi

• jeśli wykonanie makijażu sprawia ci kłopot, np jesteś osobą starszą lub noszenie okularów utrudnia wykonanie codziennego makijażu oka.

• jeśli uprawiasz sport a na treningu czujesz się ” niewyraźnie” 🙂

• do skorygowania niedoskonałości oraz wszelkich asymetrii brwi i ust

• jeśli chcesz po prostu podkreślić swoją naturalną urodę

historia makijażu permanentnego na przestrzeni lat

Historia makijażu permanentnego sięga dość przeszłych czasów. Szacuje się, że najstarsze pisemne informacje na temat pigmentacji brwi pochodzą sprzed 2000 lat p.n.e. Źródła podają, że makijaż permanentny zapoczątkowano w Azji. Choć pigmentacja dotyczyła brwi czy ust najpewniej metody ówczesne przez wzgląd na głębokość pigmentacji były najzwyklejszymi tatuażami.

Azjaci często mają skąpe owłosienie, w związku z czym już wtedy odczuwali brak brwi i rzęs. Aby podkreślić te obszary i zatuszować skąpe, przerzedzone włosy, malowali kreski dorysowując je sobie na brwi oraz powiece aby wizualnie zagęścić rzęsy.  Makijaż permanentny wykonywany był wtedy cienkimi pręcikami bambusa, włóknem jedwabiu a także barwnikami pochodzącymi z okolicznych roślin. Nasączoną barwnikiem igłę, umieszczoną na pręciku z bambusa, wprowadzano barwnik pod skórę w celu wykonania makijażu permanentnego. 

Makijaż permanentny, który znamy dzisiaj, jest zjawiskiem znacznie nowszym. Makijaż permanentny znany jako tatuaż był powszechnie stosowany pod koniec XIX wieku, ale już wtedy uważano go za mniej poważany niż wiele innych form trwałego poprawiania urody. Status społeczny i publiczna akceptacja makijażu permanentnego przeszły wiele zmian w ciągu następnego stulecia. 

Makijaż permanentny stał się bezpiecznym i naturalnym sposobem na podkreślenie wyglądu oferując szeroki zakres zastosowań i swobodę twórczą linergisty.  Makijaż permanentny zyskał popularność w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej w 1984 r w Nowym Jorku, podczas sympozjum kosmetycznego a metodę zaprezentowała Chinke Czenk Ming Ming.

Makijaż permanentny jest formą sztuki, która ewoluowała przez lata, a techniki pracy stały się bardziej wyrafinowane. Microblading czyli pojedyncze pociągnięcia włosa, cieniowanie linii czy użycie efektu pudru przy wydobyciu koloru ust zmiękczyły wygląd typowego makijażu tatuażowego. Bardziej naturalne odcienie pigmentów oraz wyrysowane włoski symulują naturalny efekt wyrastania włosa z mieszka włosowego, co sprawia, że często sam makijaż permanentny nie jest oczywisty dla oka i wygląda bardzo realistycznie.

Współcześnie brwi wyglądają bardzo naturalnie trafiając w gust każdej kobiety. Projekt linii i geometria brwi zostały udoskonalone przez dziesięciolecia a wysoka jakość pigmentów wraz z udoskonaloną techniką pigmentacji makijażu permanentnego pozwoliły uzyskać metodę idealną. Współczesny makijaż permanentny prezentuje się zupełnie inaczej niż jego pierwowzór. Dziś stawiamy na naturalność i niewyrysowane kontury zapigmentowanych obszarów.

Panie, które wykonały swój makijaż permanentny jeszcze kilka lat temu często mają jego ślady po dziś dzień. Ówczesny makijaż permanentny był przerysowany, głęboko zapigmentowany i wyglądał najzwyczajniej jak odbity stempelek.

Czym więc różni się wpółczesny makijaż permanentny od tego, który widywaliśmy na ulicach jeszcze kilka lat temu i dlaczego przy obecnie stosowanych technikach nie powinnyśmy obawiać się efektu przerysowania? Przede wszystkim technika pracy. Niegdyś uczono linergistki, aby ruch przejścia igłą był ciągły i płynny lecz głęboki. Skóra była wręcz przeciążona,  „zaorana” pigmentem a sam ruch igłą był agresywny. Wiele linergistek nie wyczuwało też granicy głębokości i wykonywało najzwyklejsze tatuaże. Takie głębokie, wykonturowane prace odstraszały Panie, które chciały aby ich brwi wyglądały naturalnie. Tatuażowy makijaż wyglądał niestety zazwyczaj ciężko, szczególnie u Pań, które nie malowały się na co dzień.

Druga sprawa, która uległa zmianie to pigmenty. Wachlarz kolorystyczny współczesnych pigmentów wykorzystywanych w makijażu permanentnym jest na tyle bogaty, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających Pań. Wielkość cząsteczek które składają się na poszczególny pigment została dostosowana do czasu, w którym makijaż powinien utrzymywać się na brwiach.

 

skóra jako płótno w makijażu permanentnym 

Znajomość budowy skóry jest bardzo ważnym aspektem poprawnego wykonania makijażu permanentnego.  Skóra jest płótnem dla linergisty a jej struktura i grubość różni się w zależności od badanego obszaru.

Skóra z łac. cutis to największy narząd człowieka o złożonej budowie i wielu ważnych funkcjach. Skóra jest nie tylko organem pełniącym funkcję ochronną pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Skóra jest grubości od 0,3 mm do nawet 5 mm a różnica uzależniona jest głównie od obszaru na ciele, wieku, rasy, genetycznych uwarunkowań a nawet od płci dlatego tak ważna jest znajomość budowy skóry przy wykonywaniu makijażu permanentnego. Grubość skóra może się również zmienić w wyniku przebytej choroby czy zależeć od rodzaju wykonywanej pracy. Skóra zajmuje niemal 2 m powierzchni ważąc ok 20 kg. Nasz organizm jest nieustannie pod ochroną dzięki ciągłej odnowie skóry.

Skóra pełni bardzo istotne funkcje w naszym organizmie. Oprócz ochrony przed urazami mechanicznymi czy szkodliwymi biologicznymi i fizycznymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska, bierze również udział w termoregulacji, wymianie gazowej i wodno-mineralnej gospodarce. Skóra jest narządem czucia i ważną składową układu odpornościowego. Bierze czynny udział w metabolizowaniu lipidów, białek, hormonów, witamin i węglowodanów oraz w czynnościach wydzielniczych. Wprowadzony pigment podczas zabiegu makijażu permanentnego traktowany jest jako ciało obce. Makrofagi atakują cząsteczki pigmentu i próbują pozbyć się go z naskórka, walczą o jak najszybsze i najskutecznijesze usunięcie go z organizmu. Dlatego też często jeden zabieg makijażu permanentnego jest niewystarczający – każdy organizm radzi sobie z pigmentem do makijażu permanentnego w sposób indywidualny. U jednej Pani pigment przyjmie w całości już po pierwszym zabiegu, u innej dopigmentowanie będzie koniecznością. Komórki odpornościowe działające w naszej skórze w głównej mierze warunkują fakt, na ile makijaż permanentny przyjmuje się i czy należy wykonać dopigmentowanie. Komórki Langerhansa, które znajdują się w naskórku są współodpowiedzialne za sprawne działanie naszego systemu odpornościowego i stymulują produkcje limfocytów. Jeżeli do naszego organizmu trafi ciało obce – w tym przypadku pigment makijażu permanentnego- komórki wysyłają sygnał aby wyeliminować intruza. Cząsteczka pigmentu wykorzystywanego w makijażu permanentnym jest na tyle duża, że organizm i tak nie wyeliminuje jej całkowicie ale sprawne działanie układu odpornościowego może sprawić, że pigment nie przyjmie się po pierwszej pigmentacji tak dobrze jak oczekujemy.

Różnicujemy 3 warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną.

Naskórek czyli epidermis to zewnętrzna warstwa, na którą składają się przylegające ściśle do siebie keratynocyty. Komórki te nakładają się na siebie i zachodzą na swoje warstwy.  Dzięki takiej właśnie budowie nasza skóra może zmieniać kształt w momencie ruchu. Naskórek tworzą nabłonki płaskie, które są połączone z kolejną warstwą skóry – skórą właściwą dzięki brodawkom skórnym. Na granicy naskórka i skóry właściwej wykonuje się właśnie makijaż permanentny. Melanocyty i komórki Langerhansa znajdują się w warstwie podstawnej naskórka a w jego najgłębszych warstwach podstawnej i warstwie kolczystej wytwarzają się nieustannie nowe komórki, które w sposób ciągły dzielą się. Komórki te przechodzą z najniższych warstw naskórka ku samej górze i ulegają procesowi keratynizacji, zrogowaceniu, odwodnieniu, w sposób istotny osłabia się metabolizm tych komórek. Komórki stają się martwe i ulegają złuszczeniu.

Naskórek składa się z pięciu warstw: warstwa podstawna żywa, warstwa kolczysta, w której komórki ułożone są luźniej,warstwa ziarnista, która odpowiada za nieprzepuszczalność wody,  warstwa jasna będąca przejściową strefą naskórka i warstwa rogowa, którą tworzą martwe, duże, bezjądrzaste komórki a jej powierzchnia pokryta jest płaszczem lipidowym

Kolejną wyszczególnioną główną warstwą skóry jest skóra właściwa. Naskórek i skóra właściwa to dwie warstwy skóry istotne przy pracy w makijażu permanentnym. Skóra właściwa jest najgrubszą z warstw, buduje ją w 70 % kolagen. Składa się z tkanki łącznej, w której swoje miejsce mają sploty naczyń włosowatych, włókna kolagenowe, naczynia chłonne i naczynia krwionośne i liczne naczynia nerwowe. Skóra właściwa jest również miejscem w którym znajdują się gruczoły łojowe i gruczoły potowe. Granicząca z naskórkiem warstwa brodawkowa składa się z fibrocytów (komórki tuczne, limofcyty, hitiocyty), które odpowiadają za tworzenie komórek układu odpornościowego.  Komórki, które tworzą warstwę skóry właściwej znajdują się luźno w substancji podstawnej, która z kolei składa się z włókien kolagenowych, sprężystych i retikulinowych.  Włókna kolagenowe są budulcem skóry, składają się w 72 % na jej suchą masę. Włókna te charakteryzują się niesamowitą rozciągliwością i wykazują niezwykłą odporność na uraz mechaniczny. Ich kondycja jest ważna dla wyglądu naszej skóry  a pogorszenie stanu włókien kolagenowych związane jest z upływającym wiekiem i czynnikami środowiskowymi m.in palenie papierosów, częste opalanie, nieodpowiednia dieta. Włókna kolagenowe osłabiają się i są kruche co odzwierciedla się w utracie jędrności i utracie młodzieńczego wyglądu naszej skóry. Kolejne z włókien – włókna sprężyste, w skład których wchodzą aminokwasy i glikoproteinowe substancje  tworzą siatkę oplatającą włókna kolagenowe. Włókna sprężyste, jak wskazuje ich nazwa, odpowiadają za sprężystość skóry i jej rozciąganie. Za elastyczność skóry odpowiadają także włókna retikulinowe, które lokalizują się w warstwie brodawkowej w sieci naczyń krwionośnych.Matriks skóry czyli substancja podstawna składa się z śluzowielocukrów, chondroitynosiarkowego kwasu i kwasu hialuronowego oraz z glikoprotein i białek.

pigmenty w makijażu permanentnym

 

Miarą wielkości cząsteczki pigmentu używanego w makijażu permanentnym jest mikron.  Pigmenty używane w makijażu permanentnym dzielą się na pigmenty organiczne, których cząsteczka jest w wielkości 1-2 mikrona oraz na nieorganiczne, których cząsteczka jest większa 6 do nawet 8 mikronów. Dla ciekawostki pigment do tatuażu ma cząsteczkę wielkości powyżej 10 mikronów.  Zastanówmy się, która z nich utrzyma się dłużej. Odpowiedź można łatwo zwizualizować wyobrażając sobie sól w szklance wody – drobnoziarnista czy gruboziarnista. Która rozpuści się później ? Oczywiście gruboziarnista. Dlatego też tatuaże zostają z nami zazwyczaj do końca życia. Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem jest więc znaczna na różnych płaszczyznach Nie tylko sama głębokość pigmentacji, odmienna technika ale także używany pigment, który różni się wielkością cząsteczki pigmentu ma znaczenie.

 

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY ZASTĄPI COMIESIĘCZNĄ WIZYTĘ w salonie kosmetycznym NA HENNĘ BRWI ?

 

Gdy wykonam makijaż permanentny nie będę musiała już dbać o swoje brwi. Takie przekonanie jest dość powszechne u klientek, które zazwyczaj rozważają wykonanie makijażu pemanentnego. Jak wygląda sprawa w rzeczywistości? Oczywiście makijaż permanentny ułatwia życie i wiele z Pań, które posiadają naturalnie ciemne lub średniociemne włoski, nie będzie musiało przychodzić już na hennę brwi. Jeżeli jednak swoje włoski mamy dość jasne lub siwe warto chociaż co 1,5 miesiące wykonać farbowanie włosa tak aby jasny włos nie rozjaśniał nam samego makijażu permanentnego, który przecież jest jedynie na skórze. Nie zapominajmy też o regulacji brwi – makijaż permanentny  w tym wypadku znacznie ułatwia sprawę. Nadany kształt brwi wyznacza nam granice i miejsca, z których powinnyśmy usunąć zbędne włoski nie tworząc sobie przy tym asymetrii, którą bardzo łatwo osiągnąć przy samodzielnej regulacji brwi bez makijażu permanentnego.  Podsumowując makijaż permanentny to niezwykle dogodne rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia nam życie nie możemy oczekiwać od zabiegu, że wykonana pigmentacja pozwoli nam całkowicie zrezygnować z regulacji i henny. 

 

 

 

 

Dziękuję za poświęcony czas. Jeżeli nie uzyskalaś informacji w jakiejś kwestii dotyczącej makijażu permanentnego zachęcam do kontaktu lub spotkania ze mna na konsultacji w gabinecie. Jeżeli wahasz się czy makijaż permanentny jest dla Ciebie – umów się do mnie na nietrwałą stylizację brwi – farbkę lub hennę pudrową. Poznasz moje techniki pracy i zobaczysz siebie w innej odsłonie. Zapraszam serdecznie na makijaż permanentny Panie z Poznania i okolic. 

Do zobaczenia w Pracowni Urody

mgr Daria Imbiorowicz

 

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 5]

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.