Makijaż permanentny

Na makijaż permanentny składają się zawsze dwa spotkania. Druga wizyta tzw dopigmentowanie wykonywane jest po 4-8 tyg. 

Makijaż permanentny wykonujemy w celu podkreślenia naturalnej urody kobiety, aby wydobyć jej piękno lub ukryć drobne niedoskonałości.  Dorysowując włoski lub wykonując cień możemy skorygować mankamenty brwi, wypełnić ich braki i nadać im nowy kształt. Pięknie podkreślona linia rzęs ciemnym pigmentem podkreśli oko i optycznie wydłuży rzęsy. 

Ówczesny makijaż permanentny brwi wykonuje się  najczęściej techniką w metodzie powder. Przejście pomiędzy brwiami a niezapigmentowaną skórą jest miękkie i płynne dzięki czemu unikamy nienaturalnego wyrysowania linii brwi.  Dążymy do naturalności. Makijaż permanentny nie powinien zastępować makijażu wieczorowego tylko uwydatnić naturalne piękno kobiety. Zabieg pigmentacji jest bezpieczny i prawie bezbolesny dzięki zastosowanemu wcześniej i w trakcie znieczuleniu. 

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pigmentu w głąb naskórka, płycej niż w tatuażu dzięki czemu makijaż z czasem jaśnieje. Tuż po samej mikropigmentacji makijaż jest ciemny i przerysowany – kilka dni po wykonaniu pigmentacji kolor blednie o 40% a efekt końcowy możemy ocenić zwykle po 30 dniach od wykonanej pigmentacji ( czasami barwnik wybija dopiero po upływie kilku tygodni)

Po zabiegu makijażu permanentnego w miejscach pigmentacji wytworzy się delikatny strupek.  Skóra goi się pod strupkiem i nie wolno go urywać, ciągnąć i próbować samodzielnie zdrapać gdyż może to spowodować nieprzyjęcie barwnika w tym miejscu.  Taki powstaly strupek odpada w ciągu 7 dni – wtedy w miejscach, w których strupek już odpadł zauważamy że skóra jest jaśniejsza. Nie nalezy się jednak sugerować wyglądem brwi juz po 7 dniach gdy cały strupek odpadł, zwłaszcza jeśli kolor wypadł jaśniej niż oczekiwałyśmy. Bardzo często kolor nasyca się do 30 dni od wykonania makijażu permanentnego dlatego druga wizyta ustalana jest najwcześniej po 4 tygodniach. Druga wizyta to tzw dopigmentowanie. Jest to obowiązkowa korekta, zawarta już w cenie zabiegu, która pozwala nasycenie całego koloru tak aby makijaż utrzymywał się w naskórku dłużej lub na dopigmentowanie jaśniej zabarwionych miejsc.

 

 

Cennik

Brwi metodą cienia, pudrową lub microblading ( w cenie dwie wizyty)

Możliwość rozłożenia płatności na dwa spotkania: I wizyta 450 PLN oraz dopigmentowanie po 4-8 tygodniach 200 PLN

650 PLN

Kreski górne w linii rzęs

Dopigmentowanie po 4-8 tygodniach

350 PLN

100 PLN

Kreski górne eyeliner ( kreska dekoracyjna)

Dopigmentowanie po 4-8 tygodniach

400 PLN

100 PLN

Kreski dolne

Dopigmentowanie po 4-8 tygodniach

300 PLN

100 PLN

Usta: kontur z wypełnieniem

Dopigmentowanie po 4-8 tygodniach

700 PLN

150 PLN

Usta: kontur z cieniowaniem

Dopigmentowanie po 4-8 tygodniach

600 PLN

150 PLN

Jak przebiega zabieg makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia z jednorazowym kartridżem, w którym znajdują się cienkie igiełki. To właśnie z pomocą tych cienkich igiełek zostaje  wprowadzony zostaje barwnik.

Kartridż do makijażu permanentnego   tzw moduł igłowy to nic innego jak kilka igieł połączonych w jeden system, które zamocowane na rączce urządzenia wysuwają się i wsuwają przy odpowiednio wcześniej zaprogramowanej częstotliwości, wprowadzając pigment do naskórka. Kartridż pozwala zachować wysokie standardy bezpieczeństwa i higienę zabiegu makijażu permanentnego. Kartridże są jednorazowe, umieszczone fabrycznie w sterylny pakiet w sterylnym pomieszczeniu (ISO klasy 8) oraz dodatkowo poddane sterylizacji tlenkiem etylenu. Każdy kartridż posiada numer seryjny i swoją datę ważności. 

Przy korekcie stosujemy nowe sterylne igły.

Barwniki medyczne do makijażu permanentnego PUREBEAU stosowane w naszym gabinecie są wyprodukowane z zachowaniem wszystkich norm europejskich. Pigmenty są bezpieczne i nie podrażniają skóry.

Makijaż permanentny, w zależności od typu i kolorytu skóry, utrzymuje się zwykle do 2-3 lat. Utrzymywanie barwnika w skórze jest indywidualną kwestią. Jeżeli często korzystasz z opalania w solarium lub na słońcu makijaż permanentny będzie jaśniał szybciej. Dobrze jest raz w roku poprawić kolor, by był tak samo intensywny, bowiem zaczyna jaśnieć już od dnia wykonania. 

Pigmentacja brwi wykonywana jest metodami:  metodą pudrową, ombre, metodą microblading. 

W metodzie pudrowej powder brows uzyskujemy naturalny wygląd brwi, z delikatnym miękkim przejściem. 

Microblading – ręczna metoda pigmentacji, polega na dorysowaniu pojedynczych włosków przez co gwarantuje bardzo naturalny wygląd. Utrzymuje się krócej niż powder brows, zwykle należy wykonać odświeżenie już po ok 1-1,5 roku.

 

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PRZY MAKIJAŻU PERMANENTNYM ? 

Po samym makijażu permanentnym musimy unikać kontaktu z wodą i nie moczyć zapigmentowanych miejsc przez około tydzień. Proszę nie stosuj żadnych kremów i maści w obrębie makijażu brwi. Najlepiej żeby makijaż permanentny goił się na “sucho” przez ten pierwszy okres 7 dni aż odpadnie strupek. Unikamy solarium, basenu, sauny.  Na efekty czekamy nawet 4 tygodnie więc nie martw się jeśli bezpośrednio po odpadnięciu strupka kolor wydaje się zbyt jasny. 

 

Zalety makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny – korzyści:

• optycznie zagęści Twoje rzęsy i sprawi, że oczy staną się większe i bardziej wyraziste, • nada Twoim brwiom naturalny i modny kształt • nada ustom idealny kontur, uczyni Twój uśmiech jeszcze piękniejszym

Makijaż permanentny szczególnie polecany jest:

• jeśli Twoje usta są blade, jasne i dość nieregularne, bez konturu (ale musimy mieć na względzie, że makijaż permanentny nie służy do ich powiększenia)

• jeśli nie masz rzęs lub mają one nikły, niewidoczny zarys – rzęs makijaż permanentny podkreśli oko

• jeśli lubisz podkreślać swoje oczy, brwi i usta i chcesz wyglądać wyraźniej już z samego rana, po obudzeniu

  • jeśli jesteś alergiczką , jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe

 • jeśli wykonanie makijażu sprawia ci kłopot, np  jesteś osobą starszą lub noszenie okularów utrudnia wykonanie codziennego makijażu oka. 

• jeśli uprawiasz sport i lubisz siebie w makijażu

• do skorygowania niedoskonałości oraz wszelkich asymetrii brwi i ust

• jeśli chcesz po prostu podkreślić swoją naturalną urodę

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego:

• niewyrównana cukrzyca • ciąża, karmienie piersią • przyjmowanie leków sterydowych • łuszczyca • czynne stany zapalne skóry-bakteryjne, wirusowe, grzybicze • bielactwo • alergie • epilepsja • hemofilia • atopowe zapalenie skóry • infekcje wirusowe i bakteryjne oraz  stany podgorączkowe, złe samopoczucie • przewlekłe choroby oczu • słaba krzepliwość krwi 

[saswp-reviews-collection id=”4878″]

[saswp-reviews-form]