Oczyszczanie manualne twarzy i pleców

OCZYSZCZANIE MANUALNE TWARZY  SALONIE KOSMETYCZNYM

Zapraszamy na zabieg oczyszczania manualnego w naszym salonie kosmetycznym. 

Oczyszczanie manualne skóry wykonujemy w połączeniu z peelingiem kawitacyjnym, mikrodermabrazją lub peelingiem migdałowym – w zależności od potrzeb skóry i przy wykluczeniu przeciwwskazań dobieramy najoptymalniejszy wariant. 

1)  Oczyszczanie manualne z peelingiem kawitacyjnym ( ultradźwiękami):

/ demakijaż, maska rozpulchniająca nałożona pod wapozonem, oczyszczanie manualne twarzy, peeling kawitacyjny, darsonwalizacja i maska łagodząca/

2) Oczyszczanie manualne z mikrodermabrazją diamentową:

/ demakijaż, mikrodermabrazja, maska rozpulchniająca nałożona pod wapozonem, oczyszczanie manualne twarzy,  darsonwalizacja i maska łagodząca/

3)  Oczyszczanie manualne z peelingiem midałowym: 

/ demakijaż, eksfoliacja kwasem migdałowym, maska rozpulchniająca nałożona pod wapozonem, oczyszczanie manualne twarzy, darsonwalizacja, maska łagodząca/ 

Cennik

OCZYSZCZANIE MANUALNE (MECHANICZNE) SKÓRY TWARZY

Pakiet podstawowy:
Mikrodermabrazja/ kwas lub peeling kawitacyjny, maska rozpulchniająca pod wapozonem, oczyszczanie mechaniczne (manualne), darsonwalizacja, maseczka łagodząca kremowa

190 PLN

Pakiet Delux:
Oczyszczanie manualne wzbogacone o ampułkę wprowadzoną poprzez ultradźwięki (sonoforeza).

220 PLN
Plecy:
Oczyszczanie manualne pleców wzbogacone mikrodermabrazją lub kwasem, darosnwalizacją i maską
190 PLN

 

Oczyszczanie manualne (mechaniczne) skóry

Wskazania do oczyszczania twarzy:

Do oczyszczania manualnego kwalifikuje się w szczególności skóra problematyczna  (skóra odznacza się rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych,  posiada zaskórniki nazywane potocznie wągrami), skóra mieszana, tłusta, trądzikowa. Wskazaniem jest również nadmierna produkcja sebum, trądzik młodzieńczy a także skóra przetłuszczająca się z tendencją do błyszczenia. Dzięki oczyszczaniu twarzy w gabinecie kosmetycznym pozbędziesz się niechcianych zaskórników a rozszerzone pory zwężą się.

Manualne oczyszczanie twarzy to podstawowy zabieg kosmetyczny mający na celu usunięcie zaskórników, krostek, grudek i prosaków. Zabieg trwa 1,5h – 2 h w zależności od stopnia zanieczyszczenia skóry. 

W skład podstawowego zabiegu wchodzi pełny demakijaż skóry, peeling kawitacyjny ( lub eksfoliacja kwasami/ mikrodermabrazją ) oraz rozpulchnienie skóry przy użyciu maseczki rozpulchniającej i  wapozonu, czyli urządzenia wytwarzającego ciepłą parę. Na tak przygotowanej skórze można rozpocząć manualne oczyszczanie twarzy.

Manualne oczyszczanie twarzy wykonuje się uciskając skórę miejscu gdzie występują zaskórniki otwarte, zamknięte czy prosaki .Po oczyszczeniu skóry stosuje się darsonwalizację, która odkaża skórę, działa łagodząco i bakteriobójczo. Działanie prądów d’Arsonwala opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz na zakończenia nerwowe skóry. Wytwarzający się podczas zabiegu ozon posiada działanie dezynfekujące. Ładunki elektryczne wpływają na naczynia krwionośne chwilowo je rozszerzając co warunkuje lepsze odżywienie skóy .

Na zakończenie całego zabiegu, na twarz nakładamy maseczkę łagodzącą oraz krem, które złagodzą ewentualne zaczerwienienie oraz korzystnie odżywią skórę.

Podczas oczyszczania manualnego, przy wykluczeniu przeciwwskazań zamiast peelingu kawitacyjnego możemy wykonać zabieg mikrodermabrazji lub eskfoliację  ( złuszczanie)  kwasem glikolowym lub kwasem migdałowym. Cena pozostaje taka sama – 129 zł

 

Oczyszczanie manualne jako rozwiązanie w walce z zaskórnikami

Czym właściwie są zaskórniki i dlaczego pojawiają się na naszej skórze, zwłaszcza na twarzy, szyi czy plecach?
Zaskórniki zwane również wągrami to wykwity skórne, które pokazują się na naszej skórze  w okresie dojrzewania.  Zaskórniki możemy podzielić na zamknięte i otwarte ( czarne, z utlenioną keratyną)

Nadprodukcja gruczołów łojowych (sebum) i niewłaściwe złuszczanie naskórka uważane są za etiologię powstawania zaskórników. Zrogowaciałe komórki skóry i nadprodukcja wydzieliny łojowej przyczyniają się do zablokowania ujść mieszków włosowych.

Otwarte zaskórniki są zabarwione na czarno, natomiast zamknięte zaskórniki są białe. Pojawiają się w szczególności na nosie i brodzie ale mogą wystąpic również na innych obszarach twarzy,  w uszach,  na plecach i na klatce piersiowej.

 Uważa się, że przyczyną wystąpienia zaskórników może być także spożywanie żywności, która zmienia ph skóry. Do produktów takich zaliczają się tłuste potrawy, orzechy i czekolada.

Nieprawidłowe oczyszczanie twarzy, szczególnie wieczorem, oraz używanie niewłaściwych kosmetyków zwiększa ryzyko pojawienia się tych wykwitów na skórze.

Oczyszczanie manualne z mikrodermabrazją

CZYM JEST MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA?

Mikrodermabrazja to mechaniczny peeling. Zabieg jest bezinwazyjny i warunkuje wygładzanie skóry przy użyciu sterylnych głowic diamentowych. Mikrodemabrazja pozwala na powolne ścieranie naskórka, pod stalą kontrolą kosmetologa, warstwa po warstwie aż do osiągnięcia pożądanego stopnia złuszczenia i usunięcia zrogowaceń skóry.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem wygładzającym, odmładzającym ( stymuluje odnowę komórkową) oraz rozjaśniającym przebarwienia.  Głębokie złuszczanie skóry stymuluje skórę do odnowy – mikrodermabrazja zwiększa grubość skóry właściwej i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które z wiekiem niestety zaczynają się degradować. Dodatkowo mikrodermabrazja świetnie działa na pory – zwęża pory i normalizuje wydzielanie łoju.

Mikrodermabrazję można wykonać w ciąży.

EFEKTY ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI:

• znaczna poprawa kolorytu i struktury skóry,
• zwężenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników
• spłycenie powierzchownych zmarszczek,
• rozjaśnienie przebarwień i plam starczych,
• zmniejszenie łojotoku, o
• bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania
• pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
• alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
• likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
• odnowa komórkowa
• regeneracja skóry
• eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych
• przyspieszenie krążenia krwi i limfy
• zwiększenie absorpcji kosmetyków
• odżywienie i nawilżenie skóry
• wzmocnienie zdolności obronnych skóry

Oczyszczanie manualne w połączeniu z eksfoliacją kwasami

Efekty zabiegu oczyszczania twarzy z kwasami:

odblokowanie porów, usunięcie zaskórników, odmłodzenie, uelastycznienie, wygładzenie, ujędrnienie skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, działanie bakteriostatyczne (pomocny w leczeniu trądziku), redukcja i regulacja wydzielania sebum, zmniejszenie drobnych zmarszczek, działanie keratolityczne

Peeling kawitacyjny z maską kremową/ algową w zabiegu oczyszczania manualnego twarzy   

Peeling kawitacyjny dzięki zjawisku kawitacji pozwala usunąć martwy naskórek i płytsze zaskórniki oraz odblokować i oczyścić pory.
Zabieg stymuluje komórki do naturalnej odnowy oraz rozjaśnia przebarwienia. Peeling kawitacyjny polecany jest do wszystkich rodzajów cer- sprawdza się zarówno u osób młodych jak i starszych.

Przy cerach mocno zanieczyszczonych,  z trądzikiem zaskórnikowym,  polecamy zabieg oczyszczania manualnego (peeling kawitacyjny wchodzi w skład pakietu podstawowego oczyszczania manualnego)

Wskazania do peelingu kawitacyjnego w terapii oczyszczaniu twarzy:

przebarwienia, zmarszczki, trądzik (zaskórnikowy), szary koloryt skóry (skóra zatruta nikotyną), słabe odżywienie, jako regeneracja skóry, zwiększenie penetracji składników odżywczych dalszych preparatów

Działanie peelingu kawitacyjnego w zabiegu oczyszczania twarzy:

usunięcie martwego naskórka, płytszych zaskórników, odblokowanie i oczyszczenie porów, bezbolesne, szybkie i dokładne oczyszczenie skóry twarzy, szyi i dekoltu, regulacja wydzielania sebum, stymulacja komórek do naturalnej odnowy, wspomaganie leczenia trądziku, rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych.

Przeciwwskazania do oczyszczania twarzy peelingiem kawitacyjnym:

– nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
– ciąża,
– niewydolność krążenia,
– stany gorączkowe,
– ciężki stan ogólny,
– obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby),
– nerwica wegetatywna znacznego stopnia, osteoporoza.
– stany ropne skóry

Bon podarunkowy na oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym

W naszym gabinecie istnieje możliwość zakupienia bonu podarunkowego – na określoną kwotę lub na konkretny zabieg jakim może być oczyszczanie manualne twarzy. Jeżeli na miejscu kosmetolog zaleci inną terapię dla skóry, wykonamy inny zabieg w ramach zakupionego bonu w podobnej cenie.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.