BRWI

Henna pudrowa brwi

Laminowanie brwi

Makijaż permanenty brwi

farbka ( klasyczna henna) brwi i rzęs 

 

 Cennik – BRWI

Henna (farbka) brwi i rzęs z regulacją

– Pracujemy na farbkach Elan, Refectocil i Thuya 

90 PLN

Henna (farbka) brwi z regulacją

– Pracujemy na farbkach Elan, Refectocil i Thuya 

70 PLN

Henna (farbka) brwi lub rzęs

– Pracujemy na farbkach Elan, Refectocil i Thuya 

40 PLN

Henna pudrowa z peelingiem, geometrią (architekturą)  brwi i regulacją woskiem lub pęsetą

– Pracujemy na hennie pudrowej BrowXenna i Elleebana 

120 PLN

Regulacja brwi woskiem lub pęsetą40 PLN
Laminowane brwi 5w1 z farbowaniem, geometrią,  regulacją i  botoxem Organic Boost 

140 PLN

PROMOCJA Laminowanie brwi + lifting i laminowanie  rzęs

Laminowanie brwi z koloryzacją fabką, regulacją, botoxem (Organic Boost) + lifting i laminowanie rzęs z botoxem i farbowaniem

 

260 PLN

Makijaż permanentny brwi

wizyta uzupełniająca po 4-8 tyg

 

800 PLN

100 PLN 

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stylizacji brwi. W naszym gabinecie wykonujemy m.in makijaż permanentny,  hennę pudrową, farbowanie klasyczne ( zwane potocznie henną żelową) oraz laminowanie brwi z Botoxem i regulacją. Poniższy opis przybliży pokrótce czym są poszczególne zabiegi. 

 

HENNA PUDROWA BRWI

W naszym gabinecie posiadamy w ofercie hennę pudrową Elleebana i BrowXenna, która przyciemnia brwi nawet do 6 tygodni na włosie i utrzymuje się ok 1-2 tygodni na skórze.  Hennę pudrową brwi wykonujemy wraz z peelingiem brwi, z geometrią i regulacja. Henna pudrowa ma przede wszystkim właściwości pielęgnacyjne, odżywcze i stymulujące włos.

Prawdziwa henna, która nie występuje w farbkach a jedynie w produktach do henny pudrowej jest naturalnym barwnikiem roślinnym, produkowanym z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Służy do przyciemniania brwi. 

Metoda barwienia ciała henną znana jest od ponad 5000 lat.  Oprócz właściwości estetycznych henna pudrowa posiada również właściwości wzmacniające i ochraniające włoski.

Henna pudrowa pozwala na wydłużenie pożądanego efektu zabarwienia brwi na ok 7 do 14 dni na skórze i aż do 6 tygodni na włoskach. Henna pudrowa to nie tylko zabieg upiększający. Poprzez swoje odżywcze działanie możemy zakwalifikować ją do grupy zabiegów pielęgnacyjnych. Henna pudrowa odżywia i wzmacnia włos a geometria brwi zapewnia idealny i symetryczny kształt. Jest alternatywą dla Pań, które boją się makijażu permanentnego i które chciałyby wydłużyć efekt  klasycznej farbki (potocznie nazywanej henną, choć z henną nie ma nic wspólnego i która też nie daje tak długich rezultatów.  Do zabiegu henny pudrowej nie używa się wody utlenionej tak jak w przypadku farbki). Henna pudrowa jest produktem naturalnym i  nie potrzebuje środka utleniającego w celu przeniknięcia do kory włosa i osadzenia się pigmentu w jego wnętrzu. Henna pudrowa poprzez pokrycie i wygładzenie zewnętrznych warstw włosa brwi sprawia, że wygląda on na ciemniejszy i grubszy. Oprócz roślin barwiących w składzie henny pudrowej są również rośliny, które stymulują wzrost włosa i działają odżywczo na jego włókna.   

 

Henna pudrowa w odróżnieniu od farbki (znanej zwykle jako henna klasyczna) odżywia drobne włoski brwi dzięki obecności olejów: migdałowego, rycynowego, kokosowego, lnianego, i masła shea.  Efekt pudrowy tworzy bardzo naturalną stylizację.

Henna pudrowa pozwala uzyskać nienaganny kształt brwi i odtworzyć ich naturalny łuk. Henna pudrowa uwidoczni nawet  te miejsca, w których włoski są rzadsze, jasne lub nie ma ich wcale.   Henna pudrowa to zabieg dedykowany Paniom, których brwi są jasne, mało widoczne i tym, które posiadają w brwiach ubytki. Pracujemy na hennie pudrowej firmy Elleebana i BrowXenna.

 

 

 

 

 

 

 

Schemat zabiegu henny pudrowej

 

Zabieg henny pudrowej zaczynamy od peelingu brwi. Następnie wykonywana jest geometria brwi – rysunek, który pozwala wyznaczyć symetryczny, idealny kształt brwi.

Geometria brwi opiera się na pewnej technice wyznaczenia kilku linii w określonym schemacie. Dzięki architekturze brwi możemy nadać brwiom określoną, pożądaną grubość i podkreślić walory twarzy zachowując przy tym idealną symetrię wyznaczoną zgodnie z techniką liniową. Poprzez wyznaczenie kilku punktów załamania, użyciu odpowiednich kątów i wyrysowaniu prostych linii unikniemy jakiegokolwiek zaburzenia proporcji twarzy przywracając brwiom utraconą symetrię.

W kolejnym etapie nakładana jest henna pudrowa i wykonywana regulacja brwi – woskiem lub pęsetą.  Podczas zabiegu henny pudrowej nakładane są specjalne olejki, które stymulują i odżywiają włosy brwi.  Zabieg henny pudrowej trwa ok. 60 min.

 

Wskazania do henny pudrowej brwi

 

Henna pudrowa szczególnie zalecana jest w przypadku cienkich i rzadkich brwi. Sprawdzi się w walce z ich nieregularnych kształtem zapewniając piękny, symetryczny kształt brwi. Wskazaniem są także jasne. niewidoczne brwi, brwi gęste bez wyraźnego kształtu i ogólne niezadowolenie z wyglądu własnych brwi. Henna pudrowa pozwoli uzyskać wymarzony kształt, nawilży i odżywi włos brwi  i stanie się przepiękna oprawą oczu poprawiając wygląd całej twarzy.  Henna pudrowa stymuluje włoski do wzrostu, ma właściwości regenerujące – sprawdzi się zatem  świetnie przy brwiach, które potrzebują regeneracji i odżywienia. 

 

Jaka jest cena henny pudrowej w naszym gabinecie? 

 

Wykonanie zabiegu henny pudrowej wraz z regulacją brwi w Pracowni Urody kosztuje 120 zł. .

 

Próba alergiczna na hennę pudrową?

 

Jak każdy kosmetyk, henna – klasyczna czy pudrowa, farba do włosów, krem – mogą uczulić. Warto wykonać przed zabiegiem ( 48 h wcześniej) próbę alergiczną na hennę pudrową żeby wyeliminować ryzyko alergii.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu henny pudrowej

 

Przeciwwskazaniami do henny pudrowej są wszelkie stany zapalne okolic brwi i powieki, urazy skórne i choroby skóry, oparzenia, otarcia, skaleczenia i opuchlizna na obszarze brwi, słoneczne i posolaryjne poparzenia skóry, zapalenie spojówek, łuszczyca, niedawno wykonany makijaż permanentny (skóra musi być wygojona). 

 

Podatność skóry na zabarwienie henną pudrową

 

Długotrwale zabarwienie skóry, które da nam iluzję koloru, kształtu i włosków brwi jest jednym z podstawowych celów zastosowania henny. Czas zabarwienia może skrócić nadmierna produkcja łoju lub sebum (bardzo tłusta skóra), używanie produktów złuszczających naskórek, nadmierne złuszczanie naskórka związane z bardzo suchą skóra.

 

Na trwałość zabarwienia skóry henną pudrową wpływ ma również nieprzestrzeganie zaleceń pielęgnacyjnych po zabiegu.

Pielęgnacja po zabiegu henny pudrowej

 

Przez 48 godzin proszę nie stosować silnych środków do demakijażu. Należy pamiętać, że środki do demakijażu na bazie olejków mogą powodować szybsze zblaknięcie zabarwienia brwi, gdyż poprzez swoje właściwości zmywania makijażu również wodoodpornego wnikają głęboko w warstwę rogową naskórka.  Proszę nie pocierać i nie ciągnąć włosków brwi. Przez 24 godziny unikać kontaktu z brwiami szamponu do włosów i odżywki do włosów, unikać kąpieli słonecznych, solarium, pływania i sauny.

 

LAMINOWANIE BRWI z geometrią, farbką, regulacją i botoxem

 

Laminowanie brwi z regulacją, farbką, geometrią i botoxem  to zabieg, który okiełzna nawet najbardziej niesforne brwi. Celem laminacji brwi jest zmiękczenie włosa brwi, które umożliwi nadanie im nowego kierunku.

 

Laminowanie brwi spradzi się przy grubych, poskręcanych, rosnących w różne strony brwiach ale i brwiach, którym chcemy nadać nowy ładny kierunek. Laminowanie brwi sprawdzi się również w przypadku brwi wąskich, które chcemy poszerzyć optycznie. Niedawno całkiem modne stały się brwi w kształcie fluffy brows – efekt ten możemy osiągnąć właśnie poprzez laminację brwi.  Pracujemy na fimie Thuya i farbkach do brwi marki Elan oraz Thuya.

Laminacja i botox brwi doprowadza włoski ” do ładu”, pozwala zaoszczędzić sporo czasu przy codziennej pielęgnacji brwi, które wcześniej nie dały się w żaden sposób ujarzmić. Botox brwi ekstremalnie odżywi włos, nawilży go i nabłyszczy i sprawi, że koloryzacja brwi utrzyma się dłużej.

Laminowanie brwi zaczynamy od dokładnego oczyszczenia włosa. Następnie nakładamy preparat z kwasem tioglikolowym. Kwas ten otwiera łuskę włosa brwi i poluźnia wiązania dwusiarczkowe aby brew była podatna na nowe ułożenie i pozwoliła na nadanie jej nowego kształtu.   Kolejnym etapem jest powleczenie włosów keratyną i utrwalenie nadanego im kształtu. Keratyna odżywia, nabłyszcza i pogrubia brwi dzięki czemu włoski bedą wyglądać zdrowo i lśniąco.

Przy laminacji brwi stosujemy także drogocenne olejki roślinne i jedwab, które utrzymją elastyczność i nawilżenie włosa.

Jakich efektów spodziewamy się po laminacji?

Dzięki laminowaniu brwi otrzymamy ujarzmione, odpowiednio zaczesane i ułożone włosy brwi. Zabieg intensywnie odżywi i nabłyszczy brwi i pozwoli na ukrycie istniejących ubytków.

Efekty laminowania brwi utrzymują sie zazwyczaj do ok. 1,5 miesiąca a czas ten uzależniony jest m.in od właściwej poźniejszej pielęgnacji pozabiegowej. Przez kolejną dobę po zabiegu prosimy nie korzystaj z basenu, solarium i sauny oraz unikaj moczenia brwi – użyte podczas laminacji preparaty potrzebują odpowiedniego czasu aby skutecznie wniknąć  w głąb włosa.  Jeżeli jest to możliwe przez pierwsze 24 h staraj się również spać na wznak i nie dotykać brwi.  O włoski należy dbać i pielęgnować je aplikując regularnie olejki ( arganowy, rycynowy) co pozwoli na dłużej cieszyć się efektem laminacji i wzmocni cebulki włosa w późniejszym etapie.

Wskazania do laminowania brwi:

 

Brwi niesforne, skręcone, trudne do ułożenia,  z wieloma ubytkami, również brwi wąskie, które chcemy wizualnie poszerzyć.

 

Po zabiegu laminacji brwi włoski można układać w dowolny sposób, nadać im pożądany kierunek. Włoski po laminowaniu są podatne na ułożenie i wystylizowanie.  Po zabiegu laminowania brwi otrzymasz do domu szczoteczkę oraz kremik arganowy,  który sprawdzi się w codziennej pielęgnacji włosa.

Przeciwwskazania do laminacji brwi: 

Na tydzień przed laminowaniem brwi proszę nie korzystać z zabiegów eksfoliacji kwasem i mikrodermabrazji. Skóra na brwiach nie może być uszkodzona, powinna być wolna od wszelkich zadrapań. Opryszczka w fazie aktywnej wyklucza z zabiegu do czasu wygojenia.  

Włos może nie poddać się laminacji jeśli osoba poddawana zabiegowi cierpi na zaburzenia hormonalne , jest podczas antybiotykoterapii lub brwi są przycięte na krótko.

Przeciwwskazania do zabiegu laminacji: osoba niepełnoletnia, podrażnienia i zmiany na obszarze poddawanym laminacji – skaleczenia, otarcia; alergia na amoniak i jego pochodne, AZS w aktywnej fazie, chemioterapia i nowotwory, trądzik różowaty w aktywne fazie. Nie należy stosować zabiegów złuszczających ( mikodermabrazja i kwasy) na 7 dni przed laminowaniem brwi.  

Na jakich produktach wykonujemy laminację brwi?

Aktywator, neutralizator do laminacji oraz farbki pochodzą od hiszpańskiej marki Thuya. Farbki do brwi Thuya używane przy zabiegu laminacji cechują się zdrowotnymi właściwościami dzięki czemu świetnie sprawdzają się również przy farbowaniu nawet słabych i zniszczonych włosków brwi. Arganowe farbki Thuya mogą być stosowane jako wzmacniająca kuracja samodzielnie jak i w zestawieniu z laminacją brwi lub rzęs. Farbka posiada w składzie olejek arganowy, keratynę i aloes. Wnika w włos i zwiększa jego elastyczność, odżywia go w fazie wzrostu, przywraca mu połysk. Keratyna jako budulec włosa zastosowana w farbce pełni dwa ważne zadania- ma odbudować i wzmocnić włos. Z kolei trzeci ważny składnik farbki- aloes pełni funkcje łagodzącą, przeciwzapalną i nawilżającą.

 

 

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

 

Makijaż permanentny pozwala na uzyskanie koloru na brwiach na dłużej. Obecnie wykonuje się makijaż permanentny, który daje nam iluzję, że nałożona została jedynie lekka henna na skórę, efekt delikatnego pudrowego lub satynowego odbicia na skórze. Efekt makijażu jest rozmyty, rozpudrowany, bez wyraźnego konturu. Współczesny makijaż permanentny wykonuje się delikatnie, kontury nie są wyrysowane jak dawniej. Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny pozwala na uzyskanie kolory jedynie na skórze tak więc jeśli przychodzimy do gabinetu na farbowanie brwi a mamy jasne lub siwe warto poddawać je barwieniu co ok 8 tygodni tak jak miałyśmy w zwyczaju ponieważ będą one wizualnie rozjaśniać nasz makijaż permanenty.

FARBKA (HENNA) BRWI I RZĘS

 

Brwi i rzęsy są ważnymi elementami nie tylko naszej twarzy ale ogólnego wizerunku. Właściwie podkreślone poprawiają wygląd i sprawiają, ze spojrzenie staje się bardziej wyraziste.

 

Często zdarza się tak, że brwi są za jasne, zbyt szerokie, czy za bardzo zrastają się u nasady nosa. Warto wtedy poddać się regulacji i hennie brwi u specjalisty.

 

Farbki znane wszystkim jako henna żelowa lub proszkowa barwią nasz włos na około 3- 4 tygodni, natomiast rzęsy zostają przyciemnione na około 4 tygodnie.  Zabieg barwienia wykonujemy na farbkach firmy Elan i Thuya.   Barwienie farbkami w odróźnieniu od henny pudrowej wymaga użycia oksydanta ( środka utleniającego), który umożliwia osadzenie pigmentu we wnętrzu włoska.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]