Pedicure i manicure

ROLA AUTOKLAWU W ZACHOWANIU HIGIENY ZABIEGU PEDICURE I MANICURE

Gabinet posiada własny autoklaw medyczny. Dokładamy najwyższych starań aby nasze zabiegi były nie tylko efektywne i przyjemne ale również wysoce bezpieczne, Narzędzia jednorazowe wyrzucane są bezpośrednio po zabiegu ( pilniki, kapturki ścierne do usuwania modzeli i martwego naskórka, ręczniki do pedicure).  Kąpiel przygotowująca Państwa stopy, poprzedzająca zabieg, odbywa się w pojemniku wyściełanym jednorazową folią. Jest bezpieczna i higieniczna forma kąpieli stóp.

Musimy mieć na uwadze, że  sterylizacja wielorazowych narzędzi  w autoklawie jest jedyną i najskuteczniejszą formą na higieniczne przygotowanie ich do zabiegu.  Jest wiele innych metod typu myjka ultradźwiękowa czy sterylizator kulkowy ale wszystkie te metody są tylko dezynfekcją i w żaden sposób nie zabezpieczają przed niebezpieczeństwem niehigienicznego przygotowania narzędzi, które wcześniej mogły mieć kontakt z patogenem. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Dlaczego sterylizacja jest tak ważna? Realnym zagrożeniem są  brodawczaki, HIV, WZW czy grzybica. Wykonanie zabiegu niesterylnymi narzędziami niesie ze sobą ryzyko zakażania.  Umawiając się na pedicure, manicure czy zabieg na twarz w gabinecie kosmetycznym  nie warto kierować się jedynie najniższą ceną, a zapytać o autoklaw medyczny.  Twoje zdrowie jest przecież najważniejsze dlatego w pierwszej kolejności powinnaś zainteresować się czy gabinet posiada swój autoklaw i czy sterylizacja wykonywana jest systematycznie.  W naszym salonie kosmetycznym narzędzia poddawane są procesowi sterylizacji w autoklawie, który zapewnia stuprocentową eliminację wszystkich niechcianych form mikroorganizmów, które nam zagrażają – zarówno wegetatywnych jak i przetrwalników. Należy mieć świadomość, że cążki używane do zabiegów należy sterylizować nawet jeżeli nie została przerwana ciągłość skóry i nie doszło do zranienia.

Wysterylizowane narzędzia przechowujemy w zamkniętych i jednorazowych pakietach (tzw. rękawach), które otwieramy bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu manicure, pedicure czy chociażby mikrodermabrazji, . Stawiamy na higienę dlatego korzystając z zabiegów  w Pracowni Urody kupują Państwo zdrowie i bezpieczeństwo

Stylizacja paznokci

 

STYLIZACJA PAZNOKCI

• Manicure odżywczy i hybrydowy
• Przedłużanie paznokci żelem 

Zadbane ręce wiele mówią o ich właścicielu, patrzymy na nie często, nawet nieświadomie. Nasze dłonie są naszą wizytówką.

PIELĘGNACJA STÓP: PEDICURE

• Pedicure kosmetyczny ( pedicure frezarkowy stóp, opiłowanie paznokci, odsunięcie/ wyciecie skórek, peeling z masażem stóp)

• Pedicure EXPRESS ( same paznokcie: opiłowanie paznokci i odsunięcie/ wycięcie skórek)

• Pedicure hybrydowy

 

Manicure i pedicure hybrydowy charakteryzuje się wysoką trwałością utrzymując się długi czas na płytce paznokcia.   Paznokcie hybrydowe wykonuje się podobnie jak tradycyjny manicure jednak każdy podkład lakieru ( lakier bazowy, kolor i lakier top) utwardzamy w lampie –  w naszym salonie w lampie LED. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]