Przekłuwanie uszu

Pracujemy na amerykańskiej firmie STUDEX. System Studex od ponad 30 lat uznawany jest w branży kosmetycznej na całym świecie za najlepszy dostępny system do przekłuwania uszu. 

Przekłuwanie uszu Studex to uniwersalny model piercingu dla kobiet, dzieci i mężczyzn. Uszy przekłuwamy profesjonalnym pistoletem Studex z zachowaniem najwyższej sterylności. Kolczyki są ze stali chirurgicznej. Są sterylne i antyalergiczne.  Każdy pakiet kolczyków otwierany jest bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu. 

Zabieg jest krótki i całkowicie bezpieczny. Metoda Studex nie powoduje tak uciążliwego bólu, który towarzyszy tradycyjnym przekłuwaniom. 

Przed zabiegiem przekłuwania uszu wykonujemy indywidualną konsultację z kosmetologiem.  Kosmetolog informuje się  o przeciwwskazaniach do zabiegu przekłuwania uszu, opowiada o  przebiegu zabiegu przekłuwania uszu oraz o pielęgnacji i higienie uszu, którą trzeba zachować tuż po przekłuciu płatka ucha.  Konsultacja zakończona jest podpisaniem oświadczenia zgody na zabieg.

Przed przekłuciem uszu rozrysowujemy miejsca na płatku ucha, w których będą znajdować się kolczyki.  Po zaakceptowaniu lokalizacji nowych kolczyków sterylnie zapakowany kolczyk STUDEX zostaje wstrzelony pistoletem w wybrane wcześniej miejsce w uchu.

Wszystkie kolczyki firmy STUDEX®  używane w zabiegu przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej. Taki materiał  nie powoduje uczuleń oraz wpływa na przyspieszenie zagojenia uszu.  Kolczyki umieszone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są przy kliencie – gwarantuje to 100% sterylności. higieny i bezpieczeństwa.

Kolczyki do przekłuwania uszu są produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (F.D.A.) oraz normami Unii Europejskiej (E.C).

Po wykonaniu zabiegu każda dziewczynka otrzymuje pamiątkowy dyplomik przekłucia uszu.

Cennik

Przekłuwanie uszu

– Cena zawiera komplet kolczyków i pamiątkowy dyplomik.

70 PLN
Przekłuwanie: jedno ucho ( płatek ucha) 35 PLN

Pielęgnacja po zabiegu przekłucia uszu

• Przed każdym dotknięciem kolczyka lub ucha pamiętaj aby dokładnie umyć ręce. 
• Pamiętaj aby oczyszczać przód i tył przekłutego ucha nawet dwa razy dziennie wodą utlenioną lub Octaniseptem. Nie wyjmuj jednak kolczyków.  Kolczyki warto natomiast obracać w lewo i w prawo, o 180 stopni ( pół obrót). Dzięki  temu zapobiegniesz owinięciu włosów wokół drucika kolczyka z tyłu płatka ucha.  Po oczyszczeniu ucha pilnuj aby pozostawało ono suche.  
• Z dala od uszu trzymamy lakier do włosów, szampon czy mydło. Jeśli po umyciu włosów szampon dostał sie w okolice przekłucia wypłucz te miejsca czystą wodą i oczyść płatek wodą utlenioną jeszcze raz. 
• Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana wodą utlenioną a następnie pozostawać sucha, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
• Powinno się kontrolować ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.
• Przez okres około 1 tygodnia nie zaleca się korzystać z basenu i sauny.

Po przekłuciu uszu NIE WOLNO

• Nie dotykaj miejsca przekłucia, uszu i kolczyków bez potrzeby.
• Nie zdejmuj zaaplikowanych kolczyków minimum 6 tygodni.  
• Pamiętaj aby nie popychać zapinki w stronę ucha– najkorzystniej aby zapinka była zawsze na samym końcu drucika kolczyka.  Lepiej, żeby kolczyk pozostawał luźny dopóki rana sie nie zagoi. Taki mocno zaciśnięty kolczyk mógłby doprowadzić do infekcji.
• Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty. 
• Po wyjęciu kolczyków używaj tylko i wyłącznie kolczyków z prostym drutem przez okres pierwszych 6 miesięcy od przekłucia. Nowy, zakupiony kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego niealergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
• Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Objawy powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji ucha. Przy nadmiernym i nieprzemijającym bólu/ obrzęku / zaczerwienieniu nalezy zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wdania się infekcji, nie zaleca się wyjmowania kolczyka, do czasu zasięgniecia porady lekarza.

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.