Przekłuwanie uszu

PRZEKŁUWANIE USZU W SALONIE KOSMETYCZNYM – SZYBKO I SKUTECZNIE

Przekłuwamy uszy urządzeniem Studex.  Ten Amerykański pistolet do przekłuwania uszu od ponad 40 lat uznawany jest w branży kosmetycznej na całym świecie za lidera wśród urządzeń tego typu.

Przekłuwanie uszu Studex to uniwersalny model piercingu dla kobiet, dzieci i mężczyzn. Uszy przekłuwamy profesjonalnym pistoletem z zachowaniem najwyższej sterylności. Kolczyki używane do przekłucia uszu są ze stali chirurgicznej. Są sterylne i antyalergiczne, nie zawierają niklu.  Każdy pakiet kolczyków otwierany jest bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu i umieszczany w specjalnej jednorazowej sterylnej nakładce na pistolet, która służy jako nośnik zapinki i kolczyka co maksymalizuje higienę zabiegu.

Zabieg przekłuwania uszu jest krótki i całkowicie bezpieczny. Metoda przekłuwania uszu Studex nie powoduje tak uciążliwego bólu, który towarzyszy tradycyjnym przekłuwaniom. 

PRZED ZABIEGIEM PRZEKŁUWANIA USZU

Przed zabiegiem przekłuwania uszu odbywa się indywidualna konsultacja z naszym kosmetologiem.  Kosmetolog informuje się  o przeciwwskazaniach do zabiegu przekłuwania uszu, opowiada o  przebiegu zabiegu przekłuwania uszu oraz o pielęgnacji i higienie uszu, którą trzeba zachować tuż po przekłuciu płatka ucha.  Konsultacja zakończona jest podpisaniem wyrażenia zgody na zabieg przekłucia uszu.

Przed przekłuciem uszu rozrysowujemy miejsca na płatku ucha, w których będą znajdować się kolczyki.  Po zaakceptowaniu lokalizacji nowych kolczyków sterylnie zapakowany kolczyk zostaje umieszczony na jednorazowym sterylnym nośniku i wstrzelony pistoletem w wybrane wcześniej miejsce w uchu.

ILE TRWA ZABIEG PRZEKŁUCIA USZU?

W przypadku przekłucia ucha u osoby dorosłej cała procedura ogranicza się do około 5 minut.  Na dzieci przeznaczamy troszkę więcej czasu – ok 20-30 minut. 

ILE KOSZTUJE PRZEKŁUWANIE USZU?

Przebicie jednego ucha to koszt 35 zł. Cena zawiera kolczyk. Przekłucie obu uszu kosztuje 70 zł. W cenie kolczyki i pamiątkowy dyplomik  przekłucia uszu dla dziecka.  Przekłuwamy tylko obszar w obrębie płatka ucha.

KOLCZYKI UŻYWANE DO ZABIEGU PRZEKŁUWANIA USZU

Wszystkie kolczyki firmy STUDEX®  używane w zabiegu przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.  Taki materiał  nie powoduje uczuleń oraz wpływa na przyspieszenie zagojenia uszu.  Kolczyki umieszczone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są przy kliencie – gwarantuje to 100% sterylności, higieny i bezpieczeństwa.  Kolczyki są w kolorze złota i srebra, z ozdobnymi cyrkoniami lub bez kamieni. Nie zawierają niklu.

Czasami pytacie państwo czy możecie na zabieg zabrać swoje kolczyki. Niestety nie ma takiej możliwości. Kolczyki do przekłuwania uszu, które używamy w salonie są sterylne i specjalnie przeznaczone do zabiegu przekłucia ucha czego nie można powiedzieć o kolczykach zakupionych w sklepie jubilerskim. Cena zabiegu przekłuwania uszu obejmuje już użyte do zabiegu kolczyki także oprócz podanej kwoty 70 zł nie ma żadnych innych dodatkowych opłat.

Kolczyki do przekłuwania uszu używane w naszym salonie kosmetycznym produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych oraz normami Unii Europejskiej.

Po wykonaniu zabiegu każda dziewczynka otrzymuje pamiątkowy dyplomik przekłucia uszu.

HIGIENA ZABIEGU PRZEKŁUWANIA USZU

Warto nadmienić, że każdy sterylnie zapakowany kolczyk posiada  w swoim pakiecie odpowiedniej wielkości sterylną plastikową, jednorazową nasadkę, która podczas przekłucia uszu staje się nośnikiem dla kolczyka. Nasadka ta aplikowana jest na pistolet i to na nią właśnie zamocowany zostanie kolczyk, który znajdzie się  w uchu.  Każda nasadka wyrzucana jest bezpośrednio po przekuwaniu uszu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabieg przekłucia uszu jest w 100 % bezpieczny i higieniczny a każdy element, który ma kontakt z uchem jest  sterylny.

Czy dziurki w przebitych uszach mogą się zrosnąć po zabiegu przekłuwania uszu?

Tak, przebite dziurki mogą zarosnąć jeśli zbyt wcześnie wyciągniesz kolczyk a uszy nie są w pełni wygojone. Kolczyki powinny pozostać w uszach przez 6 tygodni.

Pełne wygojenie uszu może trwać nawet 5 miesięcy. Warto w tym czasie nosić odpowiedni kolczyki – z prostym drucikiem ( niewiszące).  Drucik kolczyka powinien być wykonany ze stali nierdzewnej chirurgicznej lub z innego materiały hypoalergicznego. W momencie kiedy przebite uszy wygoją się całkowicie nie ma już możliwości żeby dziurki się zrosły. Wnętrze przebitej dziurki pokryje się skórą, która zamyka w ten sposób rankę po przekłuciu ucha.  Jeżeli nie nosimy jakiś czas kolczyków możemy mieć wrażenie, że dziurka zrosła się, przez fakt, że skóra, nawet w tym wygojonym miejscu, wydziela sebum i jest to całkowicie normalne zjawisko, które sprawia mylne wrażenie, że dziurki się zrosły.

 

Cennik

Przekłuwanie uszu

– Cena zawiera komplet kolczyków i pamiątkowy dyplomik.

70 PLN
Przekłuwanie: jedno ucho ( płatek ucha) 35 PLN

Pielęgnacja po zabiegu przekłucia uszu

• Przed każdym dotknięciem kolczyka lub ucha pamiętaj aby dokładnie umyć ręce. 
• Pamiętaj aby oczyszczać przód i tył przekłutego ucha nawet dwa razy dziennie wodą utlenioną lub Octaniseptem. Nie wyjmuj jednak kolczyków.  Kolczyki warto natomiast obracać w lewo i w prawo, o 180 stopni ( pół obrót). Dzięki  temu zapobiegniesz owinięciu włosów wokół drucika kolczyka z tyłu płatka ucha.  Po oczyszczeniu ucha pilnuj aby pozostawało ono suche.  
• Z dala od uszu trzymamy lakier do włosów, szampon czy mydło. Jeśli po umyciu włosów szampon dostał sie w okolice przekłucia wypłucz te miejsca czystą wodą i oczyść płatek wodą utlenioną jeszcze raz. 
• Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana wodą utlenioną a następnie pozostawać sucha, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
• Powinno się kontrolować ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.
• Przez okres około 1 tygodnia nie zaleca się korzystać z basenu i sauny.

Po przekłuciu uszu NIE WOLNO

Pielęgnacja po zabiegu przekłuwania uszu jest bardzo istotna. Musimy mieć na uwadze, że przebite dziurki to małe ranki, które należy odpowiednio pielęgnować i pilnować aby nie wdała się żadna infekcja.  Zapoznaj się z poniższymi informacjami dotyczącymi pielęgnacji pozabiegowej.

• Nie dotykaj miejsca przekłucia, uszu i kolczyków bez potrzeby.
• Nie zdejmuj zaaplikowanych kolczyków minimum 6 tygodni.  
• Pamiętaj aby nie popychać zapinki w stronę ucha– najkorzystniej aby zapinka była zawsze na samym końcu drucika kolczyka.  Lepiej, żeby kolczyk pozostawał luźny dopóki rana się nie zagoi. Taki mocno zaciśnięty kolczyk mógłby doprowadzić do infekcji.
• Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty. 
• Po wyjęciu kolczyków używaj tylko i wyłącznie kolczyków z prostym drutem przez okres pierwszych 6 miesięcy od przekłucia. Nowy, zakupiony kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego niealergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
• Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Objawy powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji ucha. Przy nadmiernym i nieprzemijającym bólu/ obrzęku / zaczerwienieniu nalezy zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wdania się infekcji, nie zaleca się wyjmowania kolczyka, do czasu zasięgniecia porady lekarza.

 

Przekłuwanie uszu w salonie kosmetycznym jako ciekawy prezent na urodziny

W gabinecie posiadamy vouchery upominkowe, które możemy wypisać na konkretną usługę. Przekłuwanie uszu może być świetnym prezentem na wiele okazji. Często zastanawiacie się co kupić dziewczynce w rodzinie. Przekłuwanie uszu na roczek wnuczki czy na komunię chrześnicy to świetny prezent, który na pewno się przyda.  Zdarzyło się również, że zabieg przekłucia uszu w formie bonu wypisałyśmy jako prezent na 18stkę i na Walentynki. To świetne rozwiązanie gdy nie mamy pomysły na podarunek dla bliskiej nam osoby.

Ciekawostki na temat przekłuwania uszu

Kolczyki w uszach dodają nam zmysłowości i są piękną ozdobą. Udokumentowany początek przekłucia uszu i noszenia kolczyków przypada na IV tysiąclecie pne.  Na terenie Austrii odkryto szczątki praczłowieka z przekłutym płatkiem ucha.  W reliefach babilońskim pojawia się informacja o armii wojowników, która nosiła kolczyki w przekłutych płatkach usznych.  Kolejne udokumentowane przykłady przekłuwań uszu obejmują Egipcjan, Celtów, Persów i Kreteńczyków. W starożytności przekłute uszy świadczyły o wysokim statusie społecznym. Zamożne kobiety nosiły kolczyki ze złota, srebra natomiast uboższe panie zdobiły uszy kolczykami z ptasich piór i kości.W średniowieczu moda na przekłuwanie uszu ustała a kolczyki wróciły ponownie do łask w Renesansie. Współcześnie przekłuwanie uszu to bardzo popularny zabieg w salonach kosmetycznych.  Przekłuwamy uszy zarówno małym dziewczynkom jak i dorosłym kobietom. Zdarza się, że na zabieg decydują się także Panowie przekłuwając sobie np dziurkę w jednym uchu.

 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.