Przekłuwanie uszu

 ( Cennik

Przekłuwanie obu uszu: dorośli i dzieci powyżej 10 lat

Przekłuwanie obu uszu: dzieci poniżej 10 lat

+ Kolczyki do zabiegu ( w zależności od wybranego wzoru, STUDEX 75) 

120 PLN

140 PLN

+ 20 PLN / 33 PLN / 43 PLN

Przekłuwanie: jedno ucho ( płatek ucha)

+ Kolczyk do zabiegu

70 PLN

+ 15 PLN

 

RZEKŁUWANIE USZU W SALONIE KOSMETYCZNYM W POZNANIU- SZYBKO I SKUTECZNIE

W Pracowni Urody przekłuwamy uszy od 2013 r. Za nami tysiące przeprowadzonych zabiegów przekłuwania uszu i wielu zadowolonych klientów, którzy przychodzą do naszego gabinetu kosmetycznego po latach z kolejnymi dziećmi.

Przekłuwamy uszy urządzeniem Studex.  Ten Amerykański aparat do przekłuwania uszu od ponad 40 lat uznawany jest w branży kosmetycznej na całym świecie za lidera wśród urządzeń tego typu.  Aparat Studex używany jest na 6 kontynentach, w 70 krajach na całym świecie.

Dlaczego przekłuwamy uszy systemem Studex?

  • zabieg warunkuje szybkie i niemal bezbolesne przekłuwanie uszu
  • przekłucie uszu jest niezwykle precyzyjne
  • zabieg przekłucia uszu jest higieniczny – na urządzenie nakładana jest kasetka z kolczykiem w zwiazku z czym aparat nie ma więc w ogóle kontaktu ze skórą i uchem pacjenta a cała kasetka oraz jej elementy, które mogłyby dotknąć ucho są jednorazowe i wyrzucane bezpośrednio po wykonanym zabiegu
  • Studex zapewnia duży wybór kolczyków w modnych wzorach, kolczyk natychmiast po przekłuciu jest już w uchu
  • kolczyki są hipoalergiczne, wykonane ze stali chirurgicznej

 

Przekłuwanie uszu Studex to uniwersalny model piercingu dla kobiet, dzieci i mężczyzn. Uszy przekłuwamy bezpiecznie i szybko  z zachowaniem najwyższej sterylności. Kolczyki używane do przekłucia uszu są ze stali chirurgicznej. Są sterylne i antyalergiczne, nie zawierają niklu.  Każdy pakiet kolczyków otwierany jest bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu i umieszczany w osłonce aparatu – system „no touch” gwarantuje maksymalizację higieny. Każdy element , który będzie miał styczność z naszym uchem jest jednorazowy i tylko taka jego część ma możliwość dotknąć naszą skórę przed i w trakcie zabiegu.  Jednorazowe elementy wyrzucane są bezpośrednio po zabiegu, w naszym uchu zostaje jedynie kolczyk. 

Zabieg przekłuwania uszu jest krótki i całkowicie bezpieczny. Metoda przekłuwania uszu Studex nie powoduje tak uciążliwego bólu, który towarzyszy tradycyjnym przekłuwaniom.

 PRZED ZABIEGIEM PRZEKŁUWANIA USZU

Przed zabiegiem przekłuwania uszu odbywa się indywidualna konsultacja z naszym kosmetologiem.  Kosmetolog informuje się  o przeciwwskazaniach do zabiegu przekłuwania uszu, opowiada o  przebiegu zabiegu przekłuwania uszu oraz o pielęgnacji i higienie uszu, którą trzeba zachować tuż po przekłuciu płatka ucha.  Konsultacja zakończona jest podpisaniem wyrażenia zgody na zabieg przekłucia uszu.

Przed przekłuciem uszu rozrysowujemy miejsca na płatku ucha, w których będą znajdować się kolczyki.  Po zaakceptowaniu lokalizacji nowych kolczyków sterylnie zapakowana kaseta z kolczykiem i nośnikiem systemem bezdotykowym zostaje umieszczona na nośniku urządzenia a następnie kolczyk przekłuwa skórę i zostaje w uchu.

ILE TRWA ZABIEG PRZEKŁUCIA USZU?

W przypadku przekłucia ucha u osoby dorosłej cała procedura ogranicza się do około 10 minut.  Na dzieci przeznaczamy troszkę więcej czasu – ok 20-30 minut.

ILE KOSZTUJE PRZEKŁUWANIE USZU?

Przebicie jednego ucha to koszt 70 zł. Do ceny należy doliczyć jeszcze kolczyk, którego koszt wynosi 15-20 zł.. Przekłucie obu uszu bez kolczyków  kosztuje 120zł w przypadku osób dorosłych i starszych dzieci, oraz 140 zł – w przypadku dzieci poniżej 10 roku życia. Cena nie uwzględnia kolczyków. Ich koszt oscyluje w granicy 20- 44 zł.

Przekłuwamy tylko obszar w obrębie miękkiej części płatka ucha.

KOLCZYKI UŻYWANE DO ZABIEGU PRZEKŁUWANIA USZU

Wszystkie kolczyki firmy STUDEX®  używane w zabiegu przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.  Taki materiał  nie powoduje uczuleń oraz wpływa na przyspieszenie zagojenia uszu.  Kolczyki umieszczone są w sterylnych opakowaniach, tzw kasetach, które w kasecie jednorazowej umieszczane są na nośnik co gwarantuje wysoką higienę i bezpieczeństwo zabiegu.  Kolczyki są w kolorze złota i srebra, z ozdobnymi cyrkoniami lub bez kamieni. Nie zawierają niklu.

Czasami pytacie państwo czy możecie na zabieg zabrać swoje kolczyki. Niestety nie ma takiej możliwości. Kolczyki do przekłuwania uszu, które używamy w salonie są sterylne i specjalnie przeznaczone do zabiegu przekłucia ucha czego nie można powiedzieć o kolczykach zakupionych w sklepie jubilerskim. Cena zabiegu przekłuwania uszu nie obejmuje ceny kolczyków.

Kolczyki do przekłuwania uszu używane w naszym salonie kosmetycznym produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych oraz normami Unii Europejskiej.

Firma STUDEX produkuje swoje kolczyki ze stali chirurgicznej tj  stali nierdzewnej o oznaczeniu 316L. Producent zapewnia, iż kolczyki wykonane są z wysoce czystej stali nierdzewnej, która jest przyjazna dla skóry i warunkuje odporność na korozję, i że taka stal wykorzystywana jest również dla celów medycznych, m.in w implantach chirurgicznych, które pozostają w ciele ludzkim bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych na całe życie.

 

HIGIENA ZABIEGU PRZEKŁUWANIA USZU- wkłady / kasety jednorazowego użytku

Warto nadmienić, że każdy sterylnie zapakowany kolczyk umieszczony jest w jednorazowej sterylnej kasecie, i tą kasetkę wlaśnie przykładamy do ucha na urządzeniu. Każda część która moglaby więc dotknąć ucha jest sterylna i jednorazowa. Każda nasadka wyrzucana jest bezpośrednio po przekuwaniu uszu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabieg przekłucia uszu jest w 100 % bezpieczny i higieniczny. 

 

Pielęgnacja po zabiegu przekłucia uszu

• Przed każdym dotknięciem kolczyka lub ucha pamiętaj aby dokładnie umyć ręce. 
• Pamiętaj aby oczyszczać przód i tył przekłutego ucha nawet dwa razy dziennie wodą utlenioną lub Octaniseptem. Nie wyjmuj jednak kolczyków.  Kolczyki warto natomiast obracać w lewo i w prawo, o 180 stopni ( pół obrót). Dzięki  temu zapobiegniesz owinięciu włosów wokół drucika kolczyka z tyłu płatka ucha.  Po oczyszczeniu ucha pilnuj aby pozostawało ono suche.  
• Z dala od uszu trzymamy lakier do włosów, szampon czy mydło. Jeśli po umyciu włosów szampon dostał sie w okolice przekłucia wypłucz te miejsca czystą wodą i oczyść płatek wodą utlenioną jeszcze raz. 
• Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana wodą utlenioną a następnie pozostawać sucha, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
• Powinno się kontrolować ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.
• Przez okres około 1 tygodnia nie zaleca się korzystać z basenu i sauny.

Po przekłuciu uszu NIE WOLNO

Pielęgnacja po zabiegu przekłuwania uszu jest bardzo istotna. Musimy mieć na uwadze, że przebite dziurki to małe ranki, które należy odpowiednio pielęgnować i pilnować aby nie wdała się żadna infekcja.  Zapoznaj się z poniższymi informacjami dotyczącymi pielęgnacji pozabiegowej.

• Nie dotykaj miejsca przekłucia, uszu i kolczyków bez potrzeby.
• Nie zdejmuj zaaplikowanych kolczyków minimum 6 tygodni.  
• Pamiętaj aby nie popychać zapinki w stronę ucha– najkorzystniej aby zapinka była zawsze na samym końcu drucika kolczyka.  Lepiej, żeby kolczyk pozostawał luźny dopóki rana się nie zagoi. Taki mocno zaciśnięty kolczyk mógłby doprowadzić do infekcji.
• Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty, wymieniając kolczyk na nowy spryskaj go płynem do dezynfekcji. 
• Po wyjęciu kolczyków używaj tylko i wyłącznie kolczyków z prostym drutem przez okres pierwszych 6 miesięcy od przekłucia. Nowy, zakupiony kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego niealergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
• Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Objawy powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji ucha. Przy nadmiernym i nieprzemijającym bólu/ obrzęku / zaczerwienieniu nalezy zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wdania się infekcji, nie zaleca się wyjmowania kolczyka, do czasu zasięgniecia porady lekarza.

Czy na zabieg przekłucia uszu mogę przynieść swoje kolczyki? 

Czy na zabieg przekłucia uszu możesz wziąć swoje kolczyki?  Niestety nie.  Podczas przekłuwania uszu ucho przebijane jest sterylnym kolczykiem przeznaczonym właśnie do tego zabiegu. Kolczyki używane podczas przekłuwania uszu umieszczone są w sterylnych pakietach otwieranych bezpośrednio przy tobie podczas wizyty. Minimalizuje to ryzyko zakażenia nowo przekłutych uszu.  Kolczyk oraz motylek ( zapięcie kolczyka) umieszczone są w jednorazowej kasecie, która jest jedynie nakładana na urządzenie, które nie ma w ogóle styczności ze skórą. Podczas przebicia ucha kolczyk zostaje od razu na uchu, w optymalnym ustawieniu zapięcia. Studex posiada dużą gamę wzorów co pozwoli na wybranie kolczyków, które przypadną Tobie do gustu i w których będziesz czuć się dobrze. 

 

Czy dziurki w przebitych uszach mogą zrosnąć się po zabiegu przekłuwania uszu?

Tak, choć nie zrastają się całkowicie, pojawia się błonka, która uniemożliwia włożenie kolczyka. Problem ten pojawi się jeśli zbyt wcześnie wyciągniesz kolczyk a uszy nie są w pełni wygojone. Kolczyki powinny pozostać w uszach przez 6 tygodni.

Pełne wygojenie uszu może trwać nawet 5 miesięcy. Warto w tym czasie nosić odpowiedni kolczyki – z prostym drucikiem ( niewiszące).  Drucik kolczyka powinien być wykonany ze stali nierdzewnej chirurgicznej lub z innego materiały hypoalergicznego. W momencie kiedy przebite uszy wygoją się całkowicie nie ma już możliwości żeby dziurki się zrosły. Wnętrze przebitej dziurki pokryje się skórą, która zamyka w ten sposób rankę po przekłuciu ucha.  Jeżeli nie nosimy jakiś czas kolczyków możemy mieć wrażenie, że dziurka zrosła się, przez fakt, że skóra, nawet w tym wygojonym miejscu, wydziela sebum i jest to całkowicie normalne zjawisko, które sprawia mylne wrażenie, że dziurki się zrosły.

 

Jak długo nosić pierwsze kolczyki po przekłuciu uszu ?

Nowe, pierwsze kolczyki na przekłutych płatkach ucha noś nieprzerwanie przez przynajmniej 6 – 8 tygodni. Po tym czasie możesz zdjąć kolczyki i założyć inne, hipoalergiczne. Warto przez pierwszych 6 miesięcy używać kolczyków hipoalergicznych, ze stali nierdzewnej i koniecznie z prostym trzonem.  Jeśli odpowiednio zadbasz o uszy i zastosujesz się do porad pielęgnacyjnych będziesz cieszyć się swoimi nowymi przekłutymi dziurkami w uszach  przez długi czas. 

  W jakim wieku przekłuć uszy dziecku?

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie – nie ma „właściwego” czy „najlepszego” wieku aby przebić dziecku uszy. Firma Studex oferuje swój system przekłuwania uszu na sześciu kontynentach, w siedemdziesięciu  krajach na całym świecie i w każdym kraju jest inna kultura i inne też opinie na ten temat. We Włoszech czy w Meksyku przekłuwa się uszy już w wieku niemowlęcym co z kolei w naszym odczuciu jest to dość wczesny etap dla tego rodzaju zabiegu. Są też kraje i kultury gdzie uważa się, że dzieci w ogóle nie powinny mieć przekłuwanych uszu. Mimo wszystko obserwuje się tendencję wzrostową przekłuwań uszu wśród dzieci zwłaszcza w przypadku gdy ich mama lub babcia noszą już kolczyki.  Czy rodzice powinni przekłuć uszy swoim dzieciom ? To decyzja indywidualna.  Ale przekłuwając uszy tyle lat widzimy ile radości sprawia dziecku już świadomemu wizyta w naszym salonie, wybór pierwszych kolczyków. Czasami warto wstrzymać się do momentu kiedy dziewczynka sama zapragnie mieć kolczyki i poprosi o to rodziców. Niektóre dziewczynki poproszą o przekłucie uszu w wieku 6 lat inne w wieku 14 lat ale będą i takie dzieci, które nie będą w ogóle chciały w przyszłości nosić kolczyków.  Mamy przypadki w gabinecie dojrzałych już kobiet, którym przekłuto uszy w dzieciństwie, całą swoją młodość nie nosiły kolczyków i dziurki pokryły się błonką uniemożliwiającą samodzielne włożenie kolczyków. Panie po latach zdecydowały się na powtórne przekłucie uszu.  

Niektóre dzieci są bojaźliwe. Boją się zastrzyków  i wizyty u dentysty co jest  w tym wieku zrozumiałe. I choć nasze dziecko całymi dniami prosi nas o kolczyki takie słowa jak przekłucie czy pistolet mogą skojarzyć się dziecku z czymś przerażającym.  Dobor słów jest bardzo istotny w przypadku bojaźliwych dzieci. Jeśli dziewczynka bardzo pragnie kolczyków zamiast używać słów takich jak ” przekłucie ucha” ” przebicie ucha”  możesz zamienić je na inne, milsze dla dziecka, które nie wzbudzą w nim niepotrzebnego strachu tj ” założenie kolczyków, ” mały przyrząd do założenia kolczyków”, ” chodźmy po twoje kolczyki”.  Dziecko nie będzie czuło niepotrzebnego strachu i poczuje się bardziej komfortowo na wizycie.  

Przekłuwanie uszu w salonie kosmetycznym jako ciekawy prezent na urodziny

W gabinecie posiadamy vouchery upominkowe, które możemy wypisać na konkretną usługę np. na usługę przekłuwania uszu w naszym salonie kosmetycznym. Przekłuwanie uszu może być świetnym prezentem na wiele okazji. Często zastanawiamy się co kupić małej dziewczynce. Przekłuwanie uszu na roczek wnuczki czy na komunię chrześnicy to świetny prezent, który na pewno się przyda.   Zdarzyło się również, że zabieg przekłucia uszu w formie bonu wypisałyśmy jako prezent na 18stkę i na Walentynki. To świetne rozwiązanie gdy nie mamy pomysły na podarunek dla bliskiej nam osoby.

 

Infekcja po przekłuciu uszu? 

Wybierając przekłuwanie uszu systemem studex i sterylne kolczyki tej firmy minimalizujemy ryzyko infekcji uszu. Ważne aby odpowiednio pielęgnować uszy i dbać o higienę świeżo przebitej dziurki w uchu. Ważne aby zapinka nie była za ciasno i za blisko ucha, optymalnie aby motylek znajdował się bliżej końca trzonu założonego kolczyka. Zapewnia to dopływ powietrza i wspomaga proces gojenia. Nasze kolczyki są hipoalergiczne, nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu i kobaltu przez co są doskonałą opcją przy przekłuciu ucha i  zminimalizowaniu alergii i infekcji.  Oczyszczaj uszy regularnie wodą utlenioną lub Octaniseptem. Nie dotykaj uszu brudnymi rękoma.  Nawet jeżeli nosisz kolczyki już dłuższy czas i nie było wcześniej z nimi problemu, nadal istnieje ryzyko infekcji. Może ona pojawić się nawet podczas ściągania bluzki, gdy niefortunnie kolczyk zahaczy się o materiał i podrażni ucho . Nieznaczna opuchlizna czy delikatne zaczerwienienie w skutek podrażnienia i delikatnego rozdarcia są normalnym objawem. Powinny ustąpić po upływie 48h o ile stosujesz się do pięlęgnacji, dbasz i przemywasz ucho. Pamiętaj, że przy wymianie kolczyka na nowy należy go spryskać środkiem do dezynfekcji.  Jeżeli jednak pojawi się nadmierny ból, obrzęk i duże zaczerwienienie skontaktuj się z lekarzem i zasięgnij jego opinii. 

 

Przekłuwanie uszu u osób niepełnoletnich – czy potrzebuję zgody na przekłucie uszu?

Tak,  przypadku przekłucia uszu u osoby niepełnoletniej zgoda na przekłucie uszu jest konieczna. Jeśli posiadasz mniej niż 16 lat na zabieg powinnaś przyjść z opiekunem prawnym lub rodzicem. Jeśli masz 16 – 18 lat potrzebujemy pisemną zgodę przekłucia uszu od rodziców lub opiekunów prawnych. 

 

Basen po przekłuciu uszu ?

 Jeżeli jest to możliwe lepiej unikać basenu na 6 tygodni po przekłuciu uszu.   W wodzie często znajdują się zarazki i  bakterie ( także w jeziorach) a chlor podrażnia dodatkowo skórę. 

 

Przekłucie uszu zimą ?

Często słyszymy pytanie czy można przekłuć uszy zimą. Jak najbardziej. Uszy mogą być przekłuwane cały rok. Poza tym niższa temperatura dobrze wpływa na proces gojenia.  Zimą jesteśmy też mniej aktywni, mniej korzystamy z basenów i sauny, nie chodzimy nad jezioro – zdecydowanie łatwiej utrzymać wówczas higienę ucha. Warto jednak ostrożnie zakładać wtedy szalik i czapkę żeby nie naruszyć za bardzo kolczyka a przy wyborze pierwszego kolczyka wybrać okrągły kształt i gładką powierzchnię. 

 

 

Ciekawostki na temat przekłuwania uszu

 

Kolczyki w uszach dodają nam zmysłowości i są piękną ozdobą. Udokumentowany początek przekłucia uszu i noszenia kolczyków przypada na IV tysiąclecie pne.  Na terenie Austrii odkryto szczątki praczłowieka z przekłutym płatkiem ucha.  W reliefach babilońskim pojawia się informacja o armii wojowników, która nosiła kolczyki w przekłutych płatkach usznych.  Kolejne udokumentowane przykłady przekłuwań uszu obejmują Egipcjan, Celtów, Persów i Kreteńczyków. W starożytności przekłute uszy świadczyły o wysokim statusie społecznym. Zamożne kobiety nosiły kolczyki ze złota, srebra natomiast uboższe panie zdobiły uszy kolczykami z ptasich piór i kości.W średniowieczu moda na przekłuwanie uszu ustała a kolczyki wróciły ponownie do łask w Renesansie. Współcześnie przekłuwanie uszu to bardzo popularny zabieg w salonach kosmetycznych.  Przekłuwamy uszy zarówno małym dziewczynkom jak i dorosłym kobietom. Zdarza się, że na zabieg decydują się także Panowie przekłuwając sobie np dziurkę w jednym uchu.

 

MODA NA DRUGĄ, TRZECIĄ CZY NAWET CZWARTĄ DZIURKĘ W UCHU ?

 

W naszym gabinecie wykonujemy sporo pojedynczych przekłuwań, dodatkowych dziurek w uchu. Decydujecie się Państwo na jedną, czasami dwie,  a zdarza się również, że i na trzy dodatkowe dziurki na płatku ucha. Osoby decydujące się na przekłucie kolejnej dziurki w uchu zastanawiają się czasami czy przekłucie uszu w ten sposób może mieć  jakieś znaczenie.  Pytacie nas czy lepiej przekłuć prawe czy lewe ucho. Ciekawostką jest fakt, iż możemy spotkać się nawet z teorią, że dwa kolczyki w jednym uchu oznaczają określoną orientację seksualna. Oczywiście to mit, który nie ma żadnego uzasadnienia. W zależności od wielkości platka,  jego miękka część, na której wykonujemy przekluwanie, pomieści zwykle trzy kolczyki. 

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]