Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe jako alternatywa dla kąpieli słonecznych

Opalenizna dodaje nam pewności siebie. Ciało wygląda zdrowiej i smuklej.  Niestety, aby uzyskać piękną opaleniznę na słońcu musimy wykazać się nie lada wytrwałością.  Poza tym długie kąpiele słoneczne mają szkodliwy wpływ na naszą skórę.   Co więcej nie wszyscy możemy poddawać się ekspozycji na promieniowanie UV.

Jak więc uzyskać piękną opaleniznę bez ingerencji promieni UV? Bezpieczną alternatywa jest opalanie natryskowe!

Opalanie natryskowe to zabieg właściwy dla wszystkich, którzy negatywnie reagują na promieniowanie UV, np. osób z jaśniejszym fototypem i alergiami oraz dla osób, które pragną uzyskać natychmiastową i bezpieczną  opaleniznę.  Zabieg wykonywany jest na stojąco za pomocą urządzenia rozpylającego preparat opalający.  Po tzw. airbush’u ciało suszone jest jeszcze dodatkowo kilka minut ciepłym strumieniem powietrza. Cały zabieg trwa ok. 20 minut.

Stopień nasycenia koloru opalenizny dopasowywany jest indywidualnie do cery a  preparaty, które nadają opalaniznę są bezwonne, nie mają w składzie alkoholu, konserwantów i perfum.  Opalanie natryskowe przez wzgląd na swoje bezpieczeństwo proponowane jest często kobietom w ciąży, które chcą przyciemnić koloryt skóry oraz osobom z wrażliwą skórą czy bielactwem. Nasze płyny produkowane są w USA. Nie zawierają alkoholu, etanolu i parabenów.  Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a DHA użyte w płynach do opalania natryskowego pochodzi z ekologicznych upraw.

Jakie są zalety opalania natryskowego i dlaczego warto skorzystać z tej usługi w naszym salonie kosmetycznym w Poznaniu?

  • błyskawiczny efekt opalenizny
  • doświadczony personel wykwalifikowanych kosmetologów
  • używamy wysokiej jakości  płynów firmy SUNFX
  • w swojej ofercie posiadamy kilka odcieni płynu dlatego możemy państwu zaproponować opaleniznę dobraną indywidualnie do państwa karnacji
  • opalenizna uzyskana  poprzez opalanie natryskowe maskuje niedoskonałości skóry i optycznie wyszczupla
  • doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą i nie lubią opalać się na słońcu
  • nasze płyny nie wysuszają skóry
  • nasze płyny są bezpieczne dla kobiet w ciąży

Cennik

Opalanie natryskowe: całe ciało

Airbruh spray tanning: full body ( with face)

110 PLN

Opalanie natryskowe: połowa ciała

Airbrush spray tanning: Half of the body

70 PLN

Opalanie natryskowe: twarz, szyja i dekolt

Airbrush spray tanning: face, neck and decolettage

45 PLN

Peeling przed opalaniem

Peeling before Airbrush spray tanning

60 PLN

 

Przed zabiegiem opalania natryskowego, czyli jak do niego się przygotować?

Przed wykonaniem zabiegu opalania natryskowego, w celu uzyskania jak najlepszych efektów, konieczne jest wykonanie dokładnego peelingu całego ciała.

Peeling możecie Państwo wykonać samodzielnie w domu lub u nas w gabinecie, dzień przed lub w dniu zabiegu.

Po wykonaniu peelingu nie należy aplikować balsamów nawilżających na skórę.  W dniu opalania należy założyć ciemniejsze, luźne ubranie i ciemną bieliznę. Po aplikacji opalenizny zalecamy unikać wody  przez określony przez kosmetologa czas. W zależności od użytego preparatu i oczekiwanego efektu zalecany zwykle czas mieści się w przedziale 3-8 godzin. Jeśli chcemy wyglądać pięknie na szczególną okazję, najlepiej opalać się na dwa lub jeden dzień przed wielkim wyjściem.

Klient przed zgłoszeniem się na zabieg powinien:

– wykonać peeling i depilację ciała, aby opalenizna  trzymała się dłużej. (depilacja woskiem/epilatorem minimum dzień wcześniej)

– na czas zabiegu i późniejszego utrwalania preparatu ( przez 3- 8 h od aplikacji) założyć ciemną bieliznę i luźne ubranie.

Przed opalaniem natryskowym, aby cieszyć się równomierną opalenizną bez smug, należy zmyć z ciała kremy, oliwki, balsamy, dezodoranty oraz  inne kosmetyki, które mogłyby spowodować złe wchłonięcie preparatu.

W naszym gabinecie istnieje możliwość wykonania peelingu przez kosmetologa przed zabiegiem opalania natryskowego.  Jeżeli decydujecie się Państwo na wykonanie peelingu na własną rekę w domu, proszę zwrócić uwagę aby był on beztłuszczowy ( nie posiadał żadnych tłustych substancji w swoim składzie). Złe przygotowanie skóry do zabiegu przez klienta może wpłynąć na finalny efekt opalenizny, za który nie możemy brać odpowiedzialności.

Dlaczego przygotowanie skóry jest priorytetem?

DHA i erytruloza ( główne składniki preparatu opalizującego) działają tylko w wierzchniej rogowej warstwie naskórka.  Komórki w tej strefie ułozone są warstwami, jedna nad drugą. Jeśli odpowiednio przygotujesz swoją skórę przed opalaniem natryskowym ( dokładne złuszczenie martwych komórek peelingiem) opalenizna natryskowa utrzyma się dłużej i nie powstaną plamy. Szczególną uwagę zwróć na skórę łokci i kolan – zazwyczaj skóra w tych miejscach jest grubsza i szorstka). W odpowiednio złuszczoną skórę płyn opalający wniknie głębiej co zaowocuje dłuższy czas utrzymania opalenizny oraz brak plam.

FAQ opalania natryskowego – czyli pytania i odpowiedzi

 1. JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ OPALENIZNA?

Już podczas opalania natryskowego kolor Twojego ciała zmienia się na Twoich oczach. Jednak jest to związane z tym iż, płyny do opalania zawierają
barwnik, który natryśnięty na skórę daje natychmiastowy efekt opalonego ciała. Po upływie kilku godzin, gdy interakcja DHA i erytrulozy z naskórkiem dobiegnie do końca, barwnik zmyjesz podczas pierwszej kąpieli, a opalenizna pozostanie i będzie wodoodporna.

Efekt zabiegu utrzymuje się na skórze ok. 7-10 dni. Trwałość zależy od kilku czynników: odpowiedniego przygotowania się (zastosowania odpowiedniego peelingu przez zabiegiem), od poziomu nawilżenia skóry oraz pielęgnacji po zabiegu. Zalecamy intensywne nawilżanie skóry po zabiegu, co przedłuży trwałość opalenizny.

2. CZY OPALENIZNA JEST RÓWNOMIERNA?

Stosowany przez nas sprzęt SunFX do zabiegu opalania natryskowego posiada funkcję regulacji przepływu, która umożliwia nałożenie płynu lekką mgiełką, dając pełną precyzyjność i zapewniając równomierne rozłożenie preparatu. W związku z tym, jeżeli ciało zostało odpowiednio przygotowane do zabiegu, nie ma obaw, że powstaną na ciele zacieki czy plamy.

3. KTÓRY ODCIEŃ BĘDZIE DLA MNIE ODPOWIEDNI?

W gabinecie posiadamy kilka odcieni (jasny, średni i ciemny, które można również ze sobą mieszać) i z łatwością doradzimy Państwu, który poziom opalenizny będzie najefektowniejszy. Pracujemy na organicznych i wegańskich płynach SunFX.

Co zawiera preparat do opalania natryskowego?

Dihydroksyaceton (DHA) – to on jest składnikiem, który w wyniku reakcji chemicznej z aminokwasami zawartymi w warstwie rogowej naskórka zabarwia skórę na wybrany odcień. Powszechnie określany jest skrótem DHA i został odkryty ponad 50 lat temu.

Erytruloza – jest substancją bezzapachową, wytwarzaną z trzciny cukrowej. Posiada podobne właściwości do DHA – także wpływa na zabarwianie się naskórka.

Wyciąg z aloesu – posiada doskonałe właściwości pielęgnujące i nawilżające skórę.

Biała herbata – dzieki dużej zawartości przeciwutleniaczy w swoim składzie, zapobiega procesom starzenia się skóry.

Wyciąg z alg – dostarcza skórze witamin, aminokwasów, protein i składników mineralnych. Dzięki temu regeneruje tkanki i komórki skóry i zapewnia jej prawidłowe nawilżenie.

Ekstrakt z czerwonokrzewu – jest antyoksydantem, który pomaga w leczeniu schorzeń skórnych.

Zbalansowane pH – dla optymalnego rozwoju koloru.

Organiczne wyciągi z aloesu,zielonej herbaty i naturalnego kokosa dostarczą skórze wraz z witaminami A,C i E doskonałe nawilżenie i uczucie świeżości. 

Wierzchnią warstwę skóry ludzkiej stanowi naskórek. To właśnie w tej warstwie zachodzić będą zmiany powodujące opaleniznę zarówno podczas ekspozycji ciała na promieniowanie UV jak i podczas opalania natryskowe. Jednak opalenizna wywołana przez promienie UV zachodzi w warstwie naskórka podstawowej
(głębszej) a przy opalaniu natryskowym tylko wpływa na zewnętrzną warstwę zrogowaciałą naskórka i to własnie w tej wartsiwe zachodzą procesy powodujące przyciemnienie skóry.

Niestety nadmierne opalanie na słońcu i w solarium nie wpływa dobrze na kondycję naszej skóry. Opalanie natryskowe to bezpieczna alternatywa dla osób, które chcą mieć zdrowy, ładny kolor skóry niezależnie od pory roku. To alternatywa dla osób, które nie mogą się opalać ze względów zdrowotnych.

Opalenizna powstała poprzez airbrush nie ma nic wspólnego z wytwarzaniem melaniny w skórze. Skąd więc bierze się ten magiczny efekt? W naskórku, a dokładnie w jego zrogowaciałej zewnętrznej częsci zachodzą procesy powodujące przyciemnienie skóry poprzez opalanie natryskowe.

Zabarwienie, które powoduje jeden ze składników płynu do opalania – DHA, zaczyna pojawiac się już po około godzinie od pokrycia skóry preparatem. 
DHA wchodzi w interakcje z aminokwasami, które występują w rogowej warstwie naskórka. Dihydroksyaceton ( DHA) nie zatyka porów w skórze i nie wnika głębiej niż w zrogowaciałą warstwę naskórka.

W płynach występuje także erytruloza – związek o charakterze cukrowym, który działa podobnie jak dihydroksyaceton. Czas interacji erytrulozy z naskórkiem jest dłuższy do kilku godzin. Wnika on jednak w całą rogową warstwę naskórka i zwiększa trwałośc opalenizny, większy stopień nawilżenia niż w przypadku samego DHA.

Precyzyjny pistolet airbrush vs samooobsługowa kabina

W Polsce możemy spotkac dwie różne metody opalania natryskowego. Jedna to samoobsługowa kabina natryskowa, druga – urządzenie pistolet airbrush, który obsługiwany jest przez wprawną rękę kosmetologa. Zanim wprowadziliśmy kilka lat temu opalanie natryskowe do swojego gabinetu kosmetycznego przetestowałyśmy obie metody.

Dlaczego nie kabina? W czasie natrysku w kabinie musiałysmy przyjmować specjalne pozy i obracać się tak aby dysze mogły pokryć całe ciało. Nikt nie kontroluje czy robisz to dobrze, nikt nie kontroluje czy rozpylany płyn rozprowadza się równomiernie w każdym miejscu twojego ciała.  Po samym natrysku wilgotną skórę trzeba osuszyć ręcznikiem, to zajmuje trochę czasu, od tego czy zrobisz to dokładnie i równomiernie zależy końcowy efekt.  Natomiast  w przypadku urzadzenia ręcznego airbrush dokładność natrysku wygrywa. Płyn dociera do wszystkich zakamarków i fałdek ciała. Możemy opalić tylko wybraną partię ciała – np samą twarz, albo właśnie z tej twarzy tylko zrezygnować. Jest wiele opcji i więcej możliwości. Największe wątpliwości w opalaniu kabinowym wzbudziło w nas własnie osuszanie ciała ręcznikami po aplikacji płynu brązującego. Podczas właśnie tego etapu można zrobic sobie plamy na skórze. W opalaniu natryskowym airbrushem takie niebezpieczeństwo nie występuje. Wszystko jest pod nasza kontrolą. Proces wysychania jest naturalny, ciało jest osuszane ciepłym strumieniem powietrza i trwa to kilka minut. Wiele osób, które przychodzi na opalanie prosi żeby optycznie wyszczuplić ciało, boczki – metodą pistoletową jest to możliwe. W kabinie niestety nie ma takiej możliwości. Zdecydowałyśmy się wprowadzić opalanie natryskowego pistoletem airbrush do naszego salonu kosmetycznego a wasze zadowolenie z uzyskanej opalenizny i powroty na kolejne zabiegi tylko umacniają nas w przekonaniu, że był to bardzo dobry wybór. 

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.