Opalanie natryskowe

w pracowni urody poznań

Opalanie natryskowe jako alternatywa dla kąpieli słonecznych i opalania w solarium

Opalenizna dodaje nam pewności siebie. Ciało wygląda zdrowiej i smuklej.  Niestety, aby uzyskać piękną opaleniznę na słońcu musimy wykazać się nie lada wytrwałością.  Poza tym długie kąpiele słoneczne mają szkodliwy wpływ na naszą skórę.   Co więcej nie wszyscy możemy poddawać się ekspozycji na promieniowanie UV i opalać się w solarium lub na słońcu.  Jeżeli masz w planach wesele, komunie czy po prostu chcesz poprawić sobie humor opalanie natryskowe jest dla Ciebie.

Jak więc uzyskać tą piękną i przede wszystkim zdrową opaleniznę bez ingerencji promieni UV słońca czy wizyty w solarium?  Poprzez krótką wizytę w naszym gabinecie w Poznaniu. Wybierz bezpieczną dla twojej skóry alternatywę – opalanie natryskowe.

Opalanie natryskowe to zabieg właściwy dla wszystkich, którzy negatywnie reagują na promieniowanie UV, np. osób z jaśniejszym fototypem i alergiami oraz dla osób, które pragną uzyskać natychmiastową i bezpieczną  opaleniznę.  Zabieg wykonywany jest na stojąco za pomocą urządzenia rozpylającego preparat opalający.  Po tzw. airbush’u ciało suszone jest jeszcze dodatkowo kilka minut ciepłym strumieniem powietrza. Cały zabieg trwa ok. 20 minut.  Pracujemy na najwyższej jakości płynach i urządzeniu firmy SunFX.

Stopień nasycenia koloru opalenizny dopasowywany jest indywidualnie do cery a  preparaty, które nadają opaleniznę są bezwonne, nie mają w składzie alkoholu, konserwantów i perfum.  Opalanie natryskowe przez wzgląd na swoje bezpieczeństwo proponowane jest często kobietom w ciąży, które chcą przyciemnić koloryt skóry oraz osobom z wrażliwą skórą czy bielactwem. Nasze płyny nie zawierają alkoholu, etanolu i parabenów.  Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a DHA użyte w płynach do opalania natryskowego pochodzi z ekologicznych upraw.

Mamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegu opalania natryskowego i przetestowałyśmy wiele dostępnych preparatów na rynku opalania natryskowego.  Do naszego gabinetu wybrałyśmy niezawodne, najwyższej jakości wegańskie płyny Sun Fx, których użycie warunkuje przepiękną, naturalną opaleniznę. 

Naszym celem jest uzyskanie opalenizny, która wygląda najlepiej – niekoniecznie musi być to opalenizna najciemniejsza. Zależy nam aby efekt finalny był naturalny i pasował do Państwa urody. 

 

 

Jakie są zalety opalania natryskowego i dlaczego warto skorzystać z tej usługi w naszym salonie kosmetycznym w Poznaniu?

  • błyskawiczny efekt opalenizny
  • doświadczony personel wykwalifikowanych kosmetologów
  • używamy wysokiej jakości płynów firmy SUNFX ( certyfikat Ecocert)
  • w swojej ofercie posiadamy kilka odcieni płynu dlatego możemy państwu zaproponować opaleniznę dobraną indywidualnie do państwa karnacji
  • opalenizna uzyskana  poprzez opalanie natryskow optycznie wyszczupla
  • doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą i nie lubią opalać się na słońcu, dla osób z jasnym fototypem skóry, licznymi znamionami i pieprzykami
  • nasze płyny nie wysuszają skóry
  • nasze płyny opalające są bezpieczne dla kobiet w ciąży
  • opalanie może być wykonane na całym ciele lub na wybranych partiach np. twarzy, szyi i dekolcie

 

Przeciwwskazania do opalania natryskowego – zapoznaj się z nimi przed zabiegiem

Z opalania natryskowego nie powinny korzystać osoby, które chorują na łuszczycę i które mają świeże rany i skaleczenia na ciele.  Z zabiegu opalania natryskowego powinny również zrezygnować osoby skłonne do nadmiernej potliwości ciała.  Z racji, iż opalanie natryskowe utrzymuje się w wierzchnich warstwach naskórka odradzamy wykonywanie zabiegu również na mocno złuszczającej się skórze dotkniętej efektem łuszczenia posłonecznego, w wyniku silnego opalania na słońcu. Niestety wraz z łuszczącym się naskórkiem będzie również łuszczyć się opalenizna natryskowa.

 

Skłonność do alergii nie jest przeciwwskazaniem do wykonania opalania natryskowego. Płyny mają bezpieczny, prosty. naturalny skład a z opalania mogą korzystać również kobiety w ciąży i alergicy. Należy jednak mieć na uwadze, że każdy nowo testowany produkt może nas zaskoczyć, a ryzyko alergii występuje zawsze, z każdym produktem i kosmetykiem, z którym spotykamy się poraz pierwszy lub wtórnie.

SUNFX stosuje najczystszy biologiczne, certyfikowany barwnik DHA oznaczony certyfikatem.  Certyfikat ten potwierdza czystość ekologiczną zastosowanych receptur. W przypadku opalania natryskowego nie wykonuje się prób uczuleniowych – próba uczuleniowa na wybrany, mały obszar skóry byłaby niemiarodajna i nieskuteczna w przypadku wykonania w poźniejszym czasie opalania całego obszaru ciała.

Cennik opalania natryskowego

Opalanie natryskowe: całe ciało

Airbruh spray tanning: full body ( with face)

150 PLN

Opalanie natryskowe: połowa ciała

Airbrush spray tanning: Half of the body

90 PLN

Opalanie natryskowe: twarz, szyja  kark i dekolt

Airbrush spray tanning: face, neck and decolettage

45 PLN

Peeling przed opalaniem natryskowym

Peeling before Airbrush spray tanning

90 PLN

 

  Przed zabiegiem opalania natryskowego, czyli JAK poprawnie przygotować się do zabiegu spraytan?

Jak poprawnie przygotować się do opalania natryskowego? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi zaleceniami 

 

Przed wykonaniem zabiegu opalania natryskowego, w celu uzyskania jak najlepszych efektów, konieczne jest wykonanie dokładnego peelingu całego ciała.

Peeling możecie Państwo wykonać samodzielnie w domu lub u nas w gabinecie, dzień przed lub w dniu zabiegu opalania natryskowego. W warunkach domowych najbezpieczniej użyć żel pod prysznic zmieszany z odrobiną soli lub cukru drobnoziarnistego. Peeling wykonujemy delikatnie, tak aby nie podrażnić skóry. 

Po wykonaniu peelingu nie należy aplikować balsamów nawilżających na skórę ( Ciało w czasie zabiegu nie może być pokryte żadnym kremem czy balsamem).  W dniu opalania natryskowego należy założyć ciemniejsze, luźne ubranie i ciemną bieliznę. Po aplikacji opalenizny zalecamy unikać wody  przez określony przez kosmetologa czas. W zależności od użytego preparatu opalającego i oczekiwanego efektu zalecany zwykle czas mieści się w przedziale 4-6 godzin. Jeśli chcemy wyglądać pięknie na szczególną okazję, najlepiej opalać się na dwa dni lub jeden dzień przed wielkim wyjściem. Opalenizna utrzymuje się  od 7 do maksymalnie 14 dni ale musimy mieć na uwadze, że w czternastym dniu po zabiegu będzie ona już jasna, zazwyczaj rozjaśnia się stopniowo po czwartym dniu od wykonania zabiegu opalania natryskowego. 

Klient przed zgłoszeniem się do gabinetu na zabieg opalania natryskowego powinien:

– wykonać peeling ciała, aby opalenizna natryskowa utrzymywała się dłużej.

– ewentualna depilacja woskiem/epilatorem nie później niż dzień wcześniej, golenie maszynką nie później niż 12 h wcześniej – ryzyko podrażnienia. 

– na czas zabiegu opalania natryskowego i późniejszego utrwalania preparatu ( przez 4- 6 h od aplikacji) założyć ciemną bieliznę i luźne,przewiewne ubranie.

Przed opalaniem natryskowym, aby cieszyć się równomierną opalenizną bez smug, należy zmyć z ciała kremy, oliwki, balsamy, dezodoranty oraz  inne kosmetyki, które mogłyby spowodować złe wchłonięcie preparatu.

Peeling przed opalaniem natryskowym –  w domu czy w naszym gabinecie?

W naszym gabinecie istnieje możliwość wykonania peelingu przez kosmetologa przed zabiegiem opalania natryskowego.  Jeżeli decydujecie się Państwo na wykonanie peelingu na własną rękę w domu, proszę zwrócić uwagę aby był on beztłuszczowy ( nie posiadał żadnych tłustych substancji w swoim składzie). Złe przygotowanie skóry do zabiegu opalania natryskowego przez klienta może wpłynąć na finalny efekt opalenizny. Skóra przed zabiegiem opalania natryskowego nie powinna być pokryta żadnym balsamem czy kremem, który pozostawiłby film na skórze i utrudniłby absorbcję preparatu opalającego. 

Dlaczego przygotowanie skóry przed opalaniem natryskowym jest tak istotne?

DHA i erytruloza ( główne składniki preparatu opalizującego) działają tylko w wierzchniej rogowej warstwie naskórka.  Komórki w tej strefie ułożone są warstwami, jedna nad drugą. Jeśli odpowiednio przygotujesz swoją skórę przed opalaniem natryskowym ( dokładne złuszczenie martwych komórek peelingiem) opalenizna natryskowa utrzyma się dłużej i nie powstaną plamy. Szczególną uwagę zwróć na skórę łokci i kolan – zazwyczaj skóra w tych miejscach jest grubsza i szorstka). W odpowiednio złuszczoną skórę płyn opalający wniknie głębiej co zaowocuje dłuższy czas utrzymania opalenizny oraz brak plam.

Jak wygląda zabieg opalania natryskowego w naszym gabinecie w Poznaniu?

Przed rozebraniem otrzymasz jednorazowe klapki i stringi (opcjonalnie). Poprosimy Ciebie o związanie włosów i wejście do specjalnej kabiny, w której przeprowadzimy zabieg opalania natryskowego. Kosmetolog ustali z Tobą oczekiwany efekt pozabiegowy i dobierze odcień płynu. Płyn znajdujący się w małym zbiorniczku będzie rozplany mgiełką na twoje ciało przy użyciu pistoletu w typie airbrush. Kosmetolog w trakcie zabiegu poinstruuje Ciebie kiedy podnieść rękę czy zamknąć oczy. Aplikacja płynu opalającego trwa około 10 minut. Ciało zabarwia się natychmiastowo ale efekt ten zawdzięczamy zawartości bronzera w składzie prepatu – prawdziwa opalenizna natryskowa wybije dopiero po kilku godzinach, w skutek interakcji DHA z naskórkiem. Po pokryciu ciała preparatem opalającym kosmetolog wysuszy Twoje ciało ciepłym powietrzem. Na tym etapie poprosimy o ubranie się i ograniczenie kontaktu z wodą oraz zminimaliozwanie ryzyka spocenia się przez kolejne 4 godziny. 

Kluczowe 4 h…..

Twoje ciało zostało równomiernie pokryte preparatem opalającym. Teraz przez kolejne 4 h poprosimy CIebie o unikanie wody i zminimalizowanie ryzyka spocenia się. Niestety zarówno woda jak i pot mogłyby spowodować spłynięcie preparatu i odbarwienia. W tym czasie nie zakładamy nogi na nogę, uważamy aby nie trzymać wewnętrznej strony dłoni na nagim ciele (ryzyko podbicia koloru na dłoniach), nie planujemy aktywności fizycznej. Po 4 godzinach myjemy ciało żelem pod prysznic i zmywamy substancję opalającą. Kolor wybije do 24 h od zabiegu stąd nie przejmuj się jeśli opalenizna nie pojawiła się od razu. Niezastosowanie się do zaleceń pozabiegowych może istotnie wpłynąć na efekt finalny opalenizny ( możliwe odbarwienia i zacieki)

Kolejne dni po opalaniu i dalsza pielęgnacja 

Już wiesz jak zachować się przez pierwsze godziny po opalaniu. Następnie po 4/5 h weź prysznic, płyn zmywamy żelem, który stosujemy na co dzień. Woda pod prysznicem będzie brudna ale pamiętaj – nie zmywasz swojej opalenizny a jedynie lekko brudzący barwnik, który był zawarty w płynie opalającym. Od tego momentu preparat już nie brudzi. Po zmyciu płynu może okazać się, że skóra będzie nadal blada – nie martw się. U każdego opalenizna wybija inaczej, u jednych pojawi się od razu, u innych wybije do 24 h ale na pewno się pojawi. Nawilżaj swoją skórę, stosuj balsamy codziennie, rano i wieczorem. Unikaj kąpieli w wannie, lepiej bierz szybki prysznic. Po prysznicu nie pocieraj ciała ręcznikiem – ciało osuszaj delikatnie, przykładaj ręcznik delikatnie zamiast agresywnie pocierać nim skórę.  Możesz stosować depilację maszynką, golenie wykonuj jednak delikatnie, bez nadmiernego dociskania. Zabroniona jest natomiast depilacja woskiem – wosk oprócz wyrwania włosów odrywa wierzchnie warstwy naskórka świetnie je peelingując w związku z tym w miejscach poddanych depilacji pojawiłyby się odbarwienia. NIe stosuj peelingu – rozjaśni skórę i przyspieszy zejście preparatu. 

 

 

FAQ opalania natryskowego – czyli pytania i odpowiedzi dot. opalania airbrush

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ OPALENIZNA POWSTAŁA W WYNIKU OPALANIA NATRYSKOWEGO?

Już podczas opalania natryskowego kolor Twojego ciała zmienia się na Twoich oczach. Jednak nie jest to jeszcze docelowa opalenizna. Płyny do opalania nie są bezbarwne i zawierają barwnik, który daje natychmiastowy efekt opalonego ciała tak aby kosmetolog mogła rozprowadzić preparat równomiernie. Po upływie kilku godzin, gdy interakcja DHA i erytrulozy z naskórkiem dobiegnie końca, lekko brudzący barwnik zmyjesz wraz z preparatem podczas pierwszej kąpieli. Po pierswzym prysznicu skóra już nie będzie brudzić a opalenizna pojawi się od razu lub wybije do 24 h.

Efekt zabiegu utrzymuje się na skórze ok. 7-14 dni. Trwałość zależy od kilku czynników: odpowiedniego przygotowania się (zastosowania odpowiedniego peelingu przez zabiegiem), od poziomu nawilżenia skóry oraz pielęgnacji po zabiegu ( długie kąpiele w wannie i całodzienne pobyty w basenie będą wpływać na stopień keratynizacji naskórka, przyspieszać jego wymianę i szybciej wymywać opaleniznę) Najważniejszym czynnikiem jest jednak indywidualny proces keratynizacji skóry – u niektórych proces złuszczania naskórka jest szybszy, u innych wydlużony w czasie stąd ta rozbieżność 7 – 14 dni utrzymywania się opalenizny natryskowej. Zalecamy intensywne nawilżanie skóry po zabiegu i nie wykonywanie peelingów w okresie utrzymywania się opalenizny natryskowej co przedłuży jej trwałość.

ILE TRWA ZABIEG OPALANIA NATRYSKOWEGO W NASZYM GABINECIE?

Opalanie natryskowe nie powinno zająć nam dłużej niż 15-20 min od momentu rozpoczęcia zabiegu wraz ze wstępnym przygotowaniem ciała i końcowym suszeniem preparatu opalającego na skórze.  Jeżeli opalasz natryskowo tylko twarz i szyję – opalanie potrwa zaledwie kilka minut. 

CZY OPALENIZNA PO OPALANIU NATRYSKOWYM JEST RÓWNOMIERNA?

Stosowany przez nas sprzęt SunFX do zabiegu opalania natryskowego posiada funkcję regulacji przepływu, która umożliwia nałożenie płynu lekką mgiełką, dając pełną precyzyjność i zapewniając równomierne rozłożenie preparatu. W związku z tym, jeżeli ciało zostało odpowiednio przygotowane do zabiegu a ty zastosujesz się do zaleceń pozabiegowych i przez następne 4 h od wykonania zabiegu będziesz unikać kontaktu z wodą oraz uważać aby się nie spocić, nie ma obaw, że powstaną na ciele zacieki czy plamy. Pelegnacja pozabiegowa wpływa w istotny sposób na finalny wygląd opalenizny. W czasie 4 godzin po zabiegu uważamy również aby nadmiernie nie pocierać skóry, nie zaleca się dotykania otwartą dłonią nagiej skóry, zakładania nogi na nogę. Te wszystkie czynności, choć wydają się błahe mają duży wpływ na ostateczny efekt opalenizny. Po zabiegu określimy dokładny czas kiedy powinieneś wziąć pierwszy prysznic i zmyć z siebie preprat do opalania natryskowego.  

 

KTÓRY ODCIEŃ PREPARATU UŻYWANEGO PODCZAS OPALANIA NATRYSKOWEGO BĘDZIE DLA MNIE ODPOWIEDNI?

W gabinecie posiadamy kilka odcieni płynów do opalania natryskowego (jasny, średni i ciemny, które można również ze sobą mieszać oraz regulować stopień nasycenia w pistolecie airbrush) i z łatwością doradzimy Państwu, który poziom opalenizny natryskowej będzie najefektowniejszy. Pracujemy na organicznych i wegańskich płynach do opalania natryskowego marki SunFX. Sprecyzuj swoje oczekiwania, kosmetolog widząc twoją skórę i znając efekt jaki chcesz uzyskać dobierze dla Ciebie najoptymalniejszy odcień. 

 

ILE KOSZTUJE OPALANIE NATRYSKOWE W NASZYM GABINECIE?

Opalanie natryskowe calego ciała kosztuje 120 zł. Możemy wykonać opalanie natryskowe połowy ciała ( od pasa w górę lub od pasa w dół) – koszt zabiegu wyniesie wówczas 80 zł. Wychodząc na przeciw osobom, których ciało jest już opalone i chcą jedynie przyciemnić twarz i szyję ( które niestety często nie opalają się na brązowo na słońcu) wyodrębniliśmy opcję opalania natryskowego twarzy, szyi i karku, która kosztuje 45 zł. 

 

OPALANIE NATRYSKOWE – NAGO CZY W STROJU?

Panie: Przed zabiegiem opalania natryskowego oferujemy Paniom jednorazowe stringi, biustonosz i klapki. Od Ciebie zależy czy chcesz założyć naszą jednorazową bieliznę, pozostać w swoich majtkach, w stroju, toples czy opalić się natryskowo nago. 

Panowie: W trakcie zabiegu opalania natryskowego Panowie otrzymują od nas jednorazowe stringi męskie i klapki. Panowie mogą pozostać również w swojej bieliźnie. W naszym gabinecie nie ma możliwości wykonania Panom zabiegu opalania natryskowego bez majtek ( zabieg wykonywany jest w majtkach lub jednorazowych stringach). 

 

Co zawiera preparat do opalania natryskowego?

Składniki preparatu przeznaczonego do opalania natryskowego:

Dihydroksyaceton (DHA) – to on jest składnikiem, który w wyniku reakcji chemicznej z aminokwasami zawartymi w warstwie rogowej naskórka zabarwia skórę na wybrany odcień podczas opalania natryskowego. Powszechnie określany jest skrótem DHA i został odkryty ponad 60 lat temu.

Erytruloza – jest substancją bezzapachową, wytwarzaną z trzciny cukrowej. Posiada podobne właściwości do DHA – także wpływa na zabarwianie się naskórka podczas zabiegu opalania natryskowego.

Wyciąg z aloesu – posiada doskonałe właściwości pielęgnujące i nawilżające skórę.

Biała herbata – dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy w swoim składzie, zapobiega procesom starzenia się skóry.

Wyciąg z alg – dostarcza skórze witamin, aminokwasów, protein i składników mineralnych. Dzięki temu regeneruje tkanki i komórki skóry i zapewnia jej prawidłowe nawilżenie.

Ekstrakt z czerwonokrzewu – jest antyoksydantem, który pomaga w leczeniu schorzeń skórnych.

Zbalansowane pH – dla optymalnego rozwoju koloru.

Organiczne wyciągi z aloesu,zielonej herbaty i naturalnego kokosa dostarczą skórze wraz z witaminami A,C i E doskonałe nawilżenie i uczucie świeżości.

Dlaczego opalanie natryskowe wykonujemy na urządzeniu i preparatach firmy SunFX?

Marka SunFx to najwyższa czystość ekologiczna. Płyny do opalania natryskowego SunFx charakteryzują się najczystszym biologicznie certyfikowanym barwnikiem DHA.  Tylko SunFx ma taki certyfikat a oznaczenie to gwarantuje nam zdrowy skład i najwyższą jakość produktu. ECO certyfikat nadawany jest tylko produktom, w których znajdziemy naturalne certyfikowane surowce powyżej poziomu 95 % w całej formule preparatu.

 Preparaty SunFx nie zawierają w sobie żadnych szkoldiwych substancji chemicznych.

Na rynku znajdziemy wiele tańszych odpowiedników płynów do opalania natryskowego z tańszymi odpowiednikami DHA. Płyny te jednak charakteryzują się przykrym i bardzo intensywnym zapachem i w celu jego zamaskowania firmy wprowadzają substancje zapachowe, które mają za zadanie zniwelować przykry, intensywny zapach. Najwyższa dostępna jakość składnika opalającego DHA, wyselekcjonowane barwniki, naturalny skład oparty na najczystszej wodzie i naturalnych bronzerach gwarantują najwyższą jakość produktu – jedynym na rynku posiadającym Eco certyfikat.

 

OPALANIE NATRYSKOWE A PROMIENIOWANIE UV 

Wierzchnią warstwę skóry ludzkiej stanowi naskórek. To właśnie w tej warstwie zachodzić będą zmiany powodujące opaleniznę zarówno podczas ekspozycji ciała na promieniowanie UV jak i podczas opalania natryskowe. Jednak opalenizna wywołana przez promienie UV zachodzi w warstwie naskórka podstawowej
(głębszej) a przy opalaniu natryskowym tylko wpływa na zewnętrzną warstwę zrogowaciałą naskórka i to właśnie w tej warstwie zachodzą procesy powodujące przyciemnienie skóry.

Niestety nadmierne opalanie na słońcu i w solarium nie wpływa dobrze na kondycję naszej skóry. Opalanie natryskowe to bezpieczna alternatywa dla osób, które chcą mieć zdrowy, ładny kolor skóry niezależnie od pory roku. To alternatywa dla osób, które nie mogą się opalać ze względów zdrowotnych.

Opalenizna powstała w trakcie opalania natryskowego nie ma nic wspólnego z wytwarzaniem melaniny w skórze. Skąd więc bierze się ten magiczny efekt? W naskórku, a dokładnie w jego zrogowaciałej zewnętrznej części zachodzą procesy powodujące przyciemnienie skóry poprzez opalanie natryskowe.

Zabarwienie, które powoduje jeden ze składników płynu do opalania natryskowego- DHA, zaczyna pojawiać się już po około godzinie od pokrycia skóry preparatem opalającym.
DHA wchodzi w interakcje z aminokwasami, które występują w rogowej warstwie naskórka. Dihydroksyaceton ( DHA) nie zatyka porów w skórze i nie wnika głębiej niż w zrogowaciałą warstwę naskórka.

W płynach używanych w trakcie zabiegu opalania natryskowego występuje także erytruloza – związek o charakterze cukrowym, który działa podobnie jak dihydroksyaceton. Czas interacji erytrulozy z naskórkiem jest dłuższy do kilku godzin. Wnika on jednak w całą rogową warstwę naskórka i zwiększa trwałość opalenizny, większy stopień nawilżenia niż w przypadku samego DHA.

UWAGA Opalenizna natryskowa powstała w wyniku interakcji naskórka z płynem nie stanowi żadnego zabezpieczenia przed promieniami UV dlatego przebywając na świeżym powietrzu, mimo posiadania opalenizny, powinnismy pamiętać o używaniu filtrów UV

Precyzyjny pistolet airbrush vs samooobsługowa kabina UŻYWANE w zabiegu OPALANIa NATRYSKOWego

W Polsce możemy spotkać dwie różne metody opalania natryskowego. Jedna to samoobsługowa kabina natryskowa, druga – urządzenie pistolet airbrush, który obsługiwany jest przez wprawną rękę kosmetologa. Zanim wprowadziliśmy kilka lat temu opalanie natryskowe do swojego gabinetu kosmetycznego przetestowałyśmy obie metody.

Dlaczego nie kabina? W czasie opalania natryskowego w kabinie musiałysmy przyjmować specjalne pozy i obracać się tak aby dysze mogły pokryć całe ciało. Nikt nie kontroluje czy robisz to dobrze, nikt nie kontroluje czy rozpylany płyn rozprowadza się równomiernie w każdym miejscu twojego ciała.  Po samym opalaniu natryskowym wilgotną skórę trzeba osuszyć ręcznikiem, to zajmuje trochę czasu, od tego czy zrobisz to dokładnie i równomiernie zależy końcowy efekt.  Natomiast  w przypadku urządzenia ręcznego i wprawy kosmetologa dokładność natrysku wygrywa. Płyn opalający dociera do wszystkich zakamarków i fałdek ciała. Możemy opalić natryskowo tylko wybraną partię ciała – np samą twarz, albo właśnie z tej twarzy tylko zrezygnować. Jest wiele opcji i więcej możliwości. Największe wątpliwości w opalaniu natryskowym w kabinie wzbudziło w nas właśnie osuszanie ciała ręcznikami po aplikacji płynu brązującego. Podczas właśnie tego etapu można zrobić sobie plamy na skórze. W opalaniu natryskowym pistoletem typu airbrush takie niebezpieczeństwo nie występuje. Wszystko jest pod nasza kontrolą. Proces wysychania jest naturalny, ciało jest osuszane ciepłym strumieniem powietrza i trwa to kilka minut. Wiele osób, które przychodzi na opalanie natryskowe prosi żeby optycznie wyszczuplić ciało, boczki – metodą pistoletową jest to możliwe. W kabinie niestety nie ma takiej możliwości. Dlatego właśnie opalanie natryskowe wykonywane metodą reczną wygrało. Zdecydowałyśmy się wprowadzić opalanie natryskowego pistoletem typu airbrush do naszego salonu kosmetycznego a wasze zadowolenie z uzyskanej opalenizny i powroty na kolejne zabiegi tylko umacniają nas w przekonaniu, że był to bardzo dobry wybór.

 

 

Opalanie natryskowe ? Stawiamy na Sun FX

Opalaniem natryskowym zajmujemy się od 2011 roku. Wieloletnie doświadczenie w branży i testowanie różnych produktów przeznaczonych do opalania natryskowego zaowocowało wybraniem najlepszego produktu dostępnego na rynku, preparatów Original markiSUN FX. Sun fx to  firma australijska, działająca w branży od 1999r. Sun FX jest pionierem w sektorze opalania natryskowego. Jako pierwsza stworzyła  preparat do opalania natryskowego oparty na bazie naturalnych składników, bez sztucznych konserwantów, alkoholu, perfum. Pracujemy zarówno na urządzeniu tej firmy jak i kosmetykach przeznaczonych do opalania natryskowego. Opalenizna uzyskana przy pomocy płynów Sun FX jest bardzo naturalna. 

 

Historia DHA, substancji używanej w produktach do opalania natryskowego

Dihydroksyaceton określany powszechnie jako DHA został odkryty ponad 60 lat temu a jego właściwości opalające zaobserowano zupełnie przypadkiem gdy nieumyślnie rozlał się na skórze . Wcześniej stosowany w lekach doustnych – przy leczeniu niektórych chorób dziecięcych (np w chorobie spichrzeniowej glikogenu) znalazł zastosowanie w kometyce zapewniając niemal natychmiastowe zabarwenie naskórka. DHA działa przy nałożeniu na skórę reagując z proteinami zawartymi w naskórku. Efekt  brązowienia skóry może pojawić się już po dwóch godzinach, jednak najlepsze efekt osiąga się wydłużając czas jego działania do 5 a nawet 6 godzin. Opalenizny tej nie da się zmyć, znika ona samoistnie wraz z powolnym złuszczaniem się wierzchnich warstw naskórka.

 

 

Jak do nas trafić i w której części Poznania znajdziesz nasz gabinet opalania natryskowego?

Salon zlokalizowany jest w Poznaniu, dzielnica Grunwald / Łazarz,  przy ul. Kazimierza Jarochowskiego 48A ( pomiędzy ulicami Hetmańska/ Chociszewskiego nieopodal Parku Kasprowicza)

Jeżeli przyjeżdzasz do nas tramwajem wysiądź na przystanku Głogowska / Hetmańska lub Arciszewskiego – jesteśmy nieopodal. 

 

Zapraszamy serdecznie Panie i Panów z Poznania i okolic 

Do zobaczenia na opalaniu w Pracowni Urody 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]