Zabiegi antycellulitowe

Lipodystrofia

Lipodystrofia czyli tzw. cellulit jest defektem kosmetycznym, który uprzykrza życie niejednej kobiecie.
W dużym uproszczeniu, cellulit jest przypadłością typowo kobiecą polegającą na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Powstaje obrzęk, zakłócający funkcjonowanie sąsiednich tkanek łącznych w tym cyrkulacji krwi i limfy.
Niestety proces ten stopniowo się pogłębia. Skóra staje się nierówna i gąbczasta.
Pojawia się mnóstwo grudek i zagłębień.
Na “pomarańczową skórkę” szczególnie narażone są uda, pośladki i brzuch.

Masaż antycellulitowy bańką chińską

Lipodystrofia znana pod nazwą cellulit jest defektem kosmetycznym, który uprzykrza życie niejednej kobiecie. Ale mamy na to swoje sposoby! Silny masaż zasysającą bańką chińską znakomicie poprawia krążenie krwi i pomaga rozbić złogi cellulitowe.
Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Masaż bańkami chińskimi to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efekt działania masażu porównywalny jest z endermologią, natomiast niewątpliwą zaletą baniek chińskich jest możliwość dotarcia podczas masażu do wszystkich rejonów ciała objętych cellulitem, co w znacznym stopniu utrudnia ciężka i duża głowica urządzeń do endermologii. Zabieg przy użyciu baniek chińskich jest również o wiele przyjemniejszy w odczuciach pacjentów, nie wpływając przy tym na jego skuteczność działania.

Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu, których nagromadzenie jest główną przyczyną pojawienia się lipodystrofii. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Masaż ma nieocenioną moc w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Poza wyżej wymienionymi właściwościami masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Masaż bańką chińską powinien być wykonywany w serii (najlepsze rezultaty osiągane są przy minimum 10 zabiegach), w odstępach nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Zdarza się, iż po terapii, szczególnie przy pierwszych zabiegach z serii, powstają lekkie wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Cennik

Masaż antycellulitowy bańką chińską / modelujący sylwetkę
30 min 65 PLN
60 min 100 PLN
90 min 150 PLN

Wskazania:

cellulit, obrzęki limfatyczne, napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania:

ciąża, menstruacja, żylaki, skłonność do pękania naczynek, podwyższona temperatura ciała, zaburzenia krzepliwości krwi, przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry, wysiękowe zapalenie stawów, obrzęki niewiadomego pochodzenia, gruźlica, nowotwory

Ile trwa zabieg masażu bańką chińską:

• Masaż brzucha, ud i pośladków – 90 min
• Masaż brzucha – 60 min
• Masaż ud i pośladków– 60 min
• Bańka chińska – 30 min

Cynamonowy Body Wrapping z masażem antycellulitowym

Zabieg rozpoczynamy do dokładnego peelingu, który podnosi wchłanialność i zwiększa penetrację dobroczynnych składników kolejnych kosmetyków. Następnie kosmetolog nakłada specjalną maskę algową z cynamonem o unikalnej recepturze opracowanej przez algologów z Bretanii. Maska zawiera bentonit z zawartością magnezu, krzemu, miedzi oraz zmikronizowane algi i ekstrakty algowe. W jej skład wchodza cztery gatunki alg najwartościowszych w zabiegach wyszczuplających m.in Laminaria digitata (listownica brunatna) i Focus visiculosus ( morszczyn pospolity). Ponadto maska zawiera kompleks antycellulitowy i olejek cynamonowy wspomagający mikrocyrkulację i odtoksycznienie skóry.

Po upływie około 40 minut zmywamy maskę pod prysznicem i wykonujemy 30 minutowy masaż antycellulitowy.

Składniki aktywne: Laminaria- listownica, fucus- morszczyn, lithotatanium, chlorella, ekstrakt z alg, bluszczu, ostrokrzewu, kofeina, L-karnityna, netonit, olejek cynamonowy.

Działanie:

• zmniejszenie objawów cellulitu
• przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
• poprawa jędrności i elastyczności skóry
• poprawa mikrokrążenia i detoksykacja

Cennik

Cynamonowe Body Wrapping – zabieg antycellulitowy / brzuch, uda i pośladki/ 150 PLN

Wskazania:

• nadmiar tkanki tłuszczowej 
• zmiany cellulitowe
• rozstępy
• utrata jędrności i elastyczności
• lekki obrzęk ciała

 Przeciwwskazania:

• płytko unaczyniona skóra
• ciąża,
• laktacja,
• uczulenie na produkty pochodzenia morskiego i cynamon
• zły stan zdrowia np. podwyższona temp, choroby nerek, choroby nowotworowe

Czas trwania zabiegu:

• Zabieg na brzuch, uda i pośladki: ok. 80- 90 minut

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.