Solarium

solarium MegaSun 7900

Łóżko posiada 52 lampy opalające i funkcję Aquaqool ( podczas opalania rozpylana jest delikatna orzeźwiająca mgiełka)

Z opalania w  solarium korzystać mogą tylko osoby pełnoletnie.

Cennik

1 minuta 2 PLN

 

Kiedy nie można korzystać z solarium?

amiętaj, że nie wolno Tobie korzystać z solarium jeśli:

  • jesteś w ciąży,
  • chorujesz na serce,
  • jesteś osobą niepełnoletnią
  • masz dużo pieprzyków i brodawek,
  • na Twojej skórze są znamiona barwnikowe a także blizny,
  • już ktoś z rodziny chorował na nowotwór skóry,
  • masz objawy trądziku różowatego,
  • masz rozszerzone naczynka na twarzy i ciele,
  • stosujesz leki lub kosmetyki fotouczulające

Przed wizytą w solarium poznaj swój fototyp

 

W Polsce charakterystyczne są cztery fototypy skóry. Zapoznaj się z poniższym opisem i poznaj swój typ skóry:

Fototyp I: bardzo jasna skóra, z wieloma piegami, bardzo często rude włosy. Osoby posiadające taki fototyp skóry nie powinny opalać się na słońcu i w solarium. 

Fototyp II:  jasna skóra, często z piegami. Występuje duże ryzyko oparzeń a przyciemnienie skóry wolne.  Opalanie w solarium i na słońcu powinno być krótkie i rzadkie.  Czas jednorazowej ekspozycji w solarium od 5 -10 minut

Fototyp III: skóra jest jasna, wpada w odcień oliwkowy a ryzyko oparzeń jest niewielkie.  Ten fototyp opala się bardzo dobrze co pozwala na wizyty w solarium z większą swobodą.  . Czas jednorazowej ekspozycji: 10 minut

Fototyp IV: oliwkowy odcień skóry , brak piegów i ciemna opalenizna w skutek ekspozycji na promieniowanie UV.  . Czas jednorazowej ekspozycji: 10-15 minut.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo opalania w solarium zaopatrz się w kosmetyki solaryjne (aktywowanie działania promieni UV) dzięki którym możesz skrócić czas opalania.

Przed opalaniem w solarium zmyj dokładnie makijaż,  zdejmij biżuterię i pamiętaj o ochronie oczu – załóż okulary ochronne przy uruchamianiu łóżka.

Nie wolno korzystać z solarium codziennie.

Pamiętaj o nawilżaniu ciała po sesji opalania w solarium. Pij dużo wody mineralnej. Podczas opalania organizm traci dużo wody – uzupełnij niedobory i posmaruj ciało balsamem nawilżającym..

 

Nie możesz korzystać z solarium? Wypróbuj opalanie natryskowe.  

Opalanie natryskowe jest alternatywą dla solarium.

Uzyskanie efektu widocznej i pięknej opalenizny na słońcu lub w solarium wymaga od nas cierpliwości – szczególnie jeśli nasza opalenizna powstaje opornie a nasza skóra nie lubi słońca. 

Trzeba mieć na uwadze,  że nie wszyscy mogą poddawać się ekspozycji na promieniowanie UV.  Opalanie natryskowe to usługa odpowiednia dla wszystkich, którzy źle reagują na promieniowanie UV, np. osób z jasnym fototypem i alergiami.

Zabieg opalania natryskowego wykonywany jest na stojąco za pomocą urządzenia rozpylającego preparat opalający. Odcień opalenizny dobierany jest indywidualnie do karnacji klienta, zaś preparaty używane do zabiegu są bezwonne, nie zawierają alkoholu, perfum ani konserwantów, dlatego usługa proponowana jest także kobietom w ciąży oraz osobom z wrażliwą skórą czy bielactwem

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.