masaże

ZAKRES ŚWIADCZEŃ TERAPEUTYCZNYCH:

– zespoły bólowe kręgosłupa
– bóle głowy , migreny
– rehabilitacja przedoperacyjna i pooperacyjna stawu kolanowego ( uszkodzenia łąkotek, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych)
– rehabilitacja pourazowa: złamania, skręcenia , zwichnięcia , naciągnięcia mięśni
– zespoły przeciążeniowe : stawów i mięśni
– profilaktyka chorób zawodowych
– masaż terapeutyczny ,
– ograniczenia ruchomości stawów,
– zespół bolesnego barku,
– stany wzmożonego napięcia mięśniowego, przykurcze mięśniowe ,
– zespół dysfunkcji stawu łokciowego (łokieć tenisisty, łokieć golfisty),
– bóle mięśniowe i stawowe,
– zespół dysfunkcji stawu łokciowego (łokieć tenisisty, łokieć golfisty)
– zespół dysfunkcji stawu nadgarstkowego
– zespół dysfunkcji stawu biodrowego
– zespół dysfunkcji stawu kolanowego
– rehabilitacja pooperacyjna po zerwaniu ścięgna Achillesa

 MASAŻE:

– masaż sportowy
– masaż klasyczny
– masaż rozluźniający
– drenaż limfatyczny
– masaż antycellulitowy, masaż odchudzający, modelujący sylwetkę, masaż bańką chińską
– masaże relaksacyjne

MASAŻ ANTYCELLULITOWY Z BAŃKĄ CHIŃSKĄ MOdelujący SYlwetkę

Lipodystrofia znana pod nazwą cellulit jest defektem kosmetycznym, który uprzykrza życie niejednej kobiecie. Ale mamy na to swoje sposoby! Silny masaż zasysającą bańką chińską znakomicie poprawia krążenie krwi i pomaga rozbić złogi cellulitowe.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Masaż bańkami chińskimi to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efekt działania masażu porównywalny jest z endermologią, natomiast niewątpliwą zaletą baniek chińskich jest możliwość dotarcia podczas masażu do wszystkich rejonów ciała objętych cellulitem, co w znacznym stopniu utrudnia ciężka i duża głowica urządzeń do endermologii. Zabieg przy użyciu baniek chińskich jest również o wiele przyjemniejszy w odczuciach pacjentów, nie wpływając przy tym na jego skuteczność działania.

Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu, których nagromadzenie jest główną przyczyną pojawienia się lipodystrofii. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Masaż ma nieocenioną moc w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.

Masaż bańką chińską powinien być wykonywany w serii (najlepsze rezultaty osiągane są przy minimum 10 zabiegach), w odstępach mniej więcej 3 dni. Profilaktycznie przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Zdarza się, iż po terapii, szczególnie przy pierwszych zabiegach z serii, powstają lekkie wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Wskazania:

cellulit, obrzęki limfatyczne, napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania:

ciąża, menstruacja, żylaki, skłonność do pękania naczynek, podwyższona temperatura ciała, zaburzenia krzepliwości krwi, przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry, wysiękowe zapalenie stawów, obrzęki niewiadomego pochodzenia, gruźlica, nowotwory

MASAŻ TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Masaż twarzy szyi i dekoltu trwa około 30 minut. Jest jedną z najprzyjemniejszych części zabiegu pielęgnacji twarzy, może też występować samodzielnie.

Rola masażu

złuszczanie obumarłych komórek naskórka, wzrost temperatury skóry o około1,6 stopnia, poprawa czynności wydzielniczych gruczołów łojowych i potowych, rozszerzenie się naczyń krwionośnych, lepsze odżywienie i dotlenienie skóry szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii, przyspieszenie regeneracji i procesów gojenia, poprawa elastyczności oraz jędrności skóry, ułatwienie wprowadzenia substancji czynnych zawartych w preparatach

Przeciwwskazania

stany chorobowe przebiegające z gorączką, ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe, stany zapalne, zapalenie migdałków, przerwanie ciągłości skóry, wysokie nadciśnienie, choroby bakteryjne skóry np. trądzik, choroby wirusowe skóry np. brodawki, stany alergiczne skóry, powiększona tarczyca, nowotwory, niewydolność serca, wady serca niewyrównane, guzki niewiadomego pochodzenia na węzłach chłonnych.

MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy : przedtreningowy, potreningowy, roztrenowanie, przetrenowanie , przygotowanie do zawodów, przyspieszenie regeneracji po wysiłku fizycznym.

Masaż sportowy zalecany jest w szczególności osobom czynnym , uprawiającym sport rekreacyjnie jak i zawodowo celem zapobiegania przeciążeniu mięśni i przetrenowaniu. Obszar masażu jest sprawą indywidualną i zależną od rodzaju aktywności ruchowej lub dyscypliny sportowej.

Funkcje masażu sportowego:

– rozgrzewająca (przedstartowa) – jako element przygotowujący do treningu lub zawodów, wzmagające gotowość do walki .
– powysiłkowa (regeneracyjna) – pozwala szybko wrócić do organizmowi do stanu prawidłowego. Przyspiesza prawie 3 -krotnie regenerację aniżeli zwykła powysiłkowa wegetacja i bierny odpoczynek
– podtrzymująca – w okresie wolnym od treningów w celu mobilizacji układu mięśniowego, krążeniowego i nerwowego. Bodźcem pobudzającym są tu ręce terapeuty i stosowane techniki.

Wpływ masażu sportowego na organizm:

– poprawa odżywienia skóry,, zwiększenie jej elastyczności i sprężystości
– zapobieganie uszkodzeniom więzadeł
– pobudzenie proprioreceptorów- zwiększona stabilizacja i kontrola ruchu.
– zwiększenie zdolności mięśni do pracy – 5 minut masażu powoduje zwiększenie zdolności do pracy zmęczonego mięśnia 2-3 krotnie! ( w porównaniu z biernym odpoczynkiem)
– ułatwienie pracy serca przez zmniejszenie oporu krwi w tętnicach i zwiększenie odpływu krwi żylnej
– rozszerzenie naczyń krwionośnych i chłonnych, co powoduje wzrost zaopatrzenia komórek w tlen i substancje odżywcze
– odżywienie tkanki kostnej i chrzęstnej (zapobieganie zwyrodnieniom)
– rozbijanie tkanki tłuszczowej
– stymulacja procesów wytwarzania składników morfotycznych krwi (zwiększenie odporności organizmu)
– obniżenie lub podwyższenie napięcia mięśniowego
– przyspieszenie wydalania produktów przemiany materii oraz utlenianie kwaśnych metabolitów (zmniejszenie „zakwasów”)

Wskazania do masażu sportowego:

Polecany w ciągu całego cyklu treningowo-sportowego, w okresie roztrenowania, jak i przygotowania do zawodów.

Przeciwwskazania:

 • stany chorobowe przebiegające z wysoką temperaturą ciała (powyżej 38°C)
 • stany zapalne (ostre i podostre) stawów i ścięgien
 • wczesny okres po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach (według wskazań ortopedy)
 • pourazowe wylewy w stawach i mięśniach (do 3 dni od urazu)
 • zapalenia żył
 • zmiany dermatologiczne

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż stosuje się w obrzękach limfatycznych kończyn , obrzękach pourazowych , wspomaganie procesu odchudzania, zwalczanie cellulitu

MASAŻE RELAKSACYJNE

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi czy wyczerpanie.

Po ciężkim dla nas dniu masaż relaksacyjny w atmosferze nastrojowej muzyki i olejków zapachowych będzie więc wspaniałym sposobem na odprężenie, odstresowanie, oczyszczenie organizmu, zlikwidowanie bólów kręgosłupa i innych dolegliwości ciała i ducha.

MASAŻ CIEPŁYM OLEJKIEM KOKOSOWYM

Masaż ciepłym olejkiem kokosowym jest masażem silnie relaksacyjnym. Jednak to nie koniec jego zalet. Masaż nie tylko wpływa na nasz stan psychiczny, silnie odprężając i wprowadzając umysł w stan błogiego relaksu, ale także sprzyja zdrowemu i promiennemu wyglądowi skóry.

Masaż ciepłym olejkiem kokosowym świetnie radzi sobie z problemem suchej, łuszczącej się i swędzącej skóry. Olej kokosowy łagodzi objawy związane z łuszczycą, zapaleniem skóry i egzemą. Wspomaga naturalną równowagę skóry, zmiękcza skórę zapobiegając jej przesuszeniu oraz łuszczeniu się. Jest bogaty w witaminy A i E. Działa regenerująco, wzmacniająco, odżywczo i nawilżająco. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza rozstępy i zapobiega powstawaniu kolejnych. Szczególnie polecany dla skóry zniszczonej słońcem oraz w kuracji przeciwstarzeniowej.

Czas trwania masażu:

• Masaż pleców ok. 30 min
• Masaż całego ciała ok. 60 min lub 90 min

KOKOSOWE SPA ZABIEG ŁAGODZĄCO – REGENERUJĄCY POŁĄCZONY Z MASAŻEM PLECÓW CIEPŁYM OLEJKIEM KOKOSOWYM

Zabieg rozpoczynamy od dokładnego, kilkunastominutowego peelingu całego ciała. Maskę kokosową, która wytworzy się podczas peelingu owijamy prześcieradłem foliowym i okrywamy kocem termicznym na ok. 20 minut. Po zmyciu maski pod prysznicem wykonujemy masaż relaksacyjny pleców na ciepłym olejku kokosowym.

Olej kokosowy w ok. 90 % składa się z kwasów tłuszczowych.  Zabieg polecany jest dla skór zwiotczałych, bardzo suchych, uszkodzonych przez nadmierne opalanie i z oznakami starzenia.  Wspomaga naturalną równowagę skóry, zmiękcza skórę zapobiegając jej przesuszeniu oraz łuszczeniu się. Działa regenerująco, wzmacniająco, odżywczo i nawilżająco. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza rozstępy i zapobiega powstawaniu kolejnych. Szczególnie polecany dla skóry zniszczonej słońcem oraz w kuracji przeciwstarzeniowej. Produkty kokosowe łagodzą podrażnienia, stany zapalne skóry, nawet objawy łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Po zabiegu skóra jest aksamitna, doskonale nawilżona, o świeżym kolorycie.

Składniki aktywne: wiórki kokosowe, witaminy A i E

Czas trwania zabiegu:

• Zabieg na całe ciało ok. 70 minut

Działanie:

• długotrwałe wygładzenie i nawilżenie,
• ochrona bariery immunologicznej,
• wyciszenie dermatoz,
• regeneracja zniszczonego i odwodnionego naskórka
• działanie anti-age
• głęboki relaks i poprawa stanu psychicznego

CZEKOLADOWE SPA ZABIEG RELAKSACYJNY I ODŻYWCZY POŁĄCZONY Z MASAŻEM GORĄCĄ CZEKOLADĄ

Zabieg wykorzystuje doskonałe właściwości aromaterapeutyczne, wyszczuplające i odżywcze czekolady. Intensywnie wygładza i ujędrnia skórę, redukuje objawy cellulitu i rewitalizuje zmęczoną skórę. Otula ciało wyjątkowo przyjemnym dla zmysłów zapachem czekolady czego efektem jest błogi stan relaksu.

Zabieg rozpoczynamy nałożeniem peelingu- maski na całe ciało oraz owinięciu ciała folią, która zwiększa penetrację dobrocznnych składników preparatu. Następnie wykonywany jest masaż gorącą czekoladą.

Działanie:

• stymulacja mikrokrążenia,
• poprawa jędrności i elastyczności skóry,
• spowolnienie procesu starzenia,
• dostarczenie skórze niezbędnych składników pielęgnacyjno-odżywczych,
• zabieg wyzwala β-endorfiny (hormony szczęścia), redukuje objawy zmęczenia i stresu
• głęboki relaks i poprawa stanu psychicznego

Wskazania do zabiegu:

• skóra wymagająca zastrzyku substancji odżywczych, zmęczona
• odnowa biologiczna
• oznaki przedwczesnego starzenia
• złe samopoczucie związane ze stresem
• jako zabieg głęboko relaksujący

CYNAMONOWY BODY WRAPPING z 30 minutowym masażem antycellulitowym

Zabieg rozpoczynamy do dokładnego peelingu, który podnosi wchłanialność i zwiększa penetrację dobroczynnych składników kolejnych kosmetyków. Następnie kosmetolog nakłada specjalną maskę algową z cynamonem o unikalnej recepturze opracowanej przez algologów z Bretanii. Maska zawiera bentonit z zawartością magnezu, krzemu, miedzi oraz zmikronizowane algi i ekstrakty algowe. W jej skład wchodza cztery gatunki alg najwartościowszych w zabiegach wyszczuplających m.in Laminaria digitata (listownica brunatna) i Focus visiculosus ( morszczyn pospolity). Ponadto maska zawiera kompleks antycellulitowy i olejek cynamonowy wspomagający mikrocyrkulację i odtoksycznienie skóry.

Po upływie około 40 minut zmywamy maskę pod prysznicem i wykonujemy 30 minutowy masaż antycellulitowy.

Składniki aktywne: Laminaria- listownica, fucus- morszczyn, lithotatanium, chlorella, ekstrakt z alg, bluszczu, ostrokrzewu, kofeina, L-karnityna, netonit, olejek cynamonowy.

Działanie:

• zmniejszenie objawów cellulitu
• przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
• poprawa jędrności i elastyczności skóry
• poprawa mikrokrążenia i detoksykacja

Wskazania:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • zmiany cellulitowe
 • rozstępy
 • utrata jędrności i elastyczności
 • lekki obrzęki ciała

Przeciwwskazania:

 • płytko unaczyniona skóra,
 • ciąża,
 • laktacja,
 • uczulenie na produkty pochodzenia morskiego i cynamon
 • zły stan zdrowia np. podwyższona temp, choroby nerek,
 • choroby nowotworowe
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]