Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

CZYM JEST ZABIEG PRZEDŁUŻANIA RZĘS?

Pożegnaj się z mascarą i malowaniem rzęs! Przedłużanie rzęs  zagwarantuje  Ci efekt przedłużenia i zagęszczenia, który ozdobi twoje oczy nawet przez 4 tygodnie. Rzęsy są całkowicie wodoodporne.  Spokojnie możesz w nich spać, kąpać się pod prysznicem, korzystać z zabiegów SPA, chodzić na saunę,  solarium i gościć w krajach o wilgotnym klimacie.  Prawidłowo zaaplikowane przedłużanie rzęs nie wpływa na stan naturalnych rzęs i w żaden sposób ich nie obciąża. Zabieg jest w 100 % bezbolesny i przyjemny – większość Pań zasypia podczas zabiegu.

 

Na czym więc polega magia przedłużania rzęs? Zabieg odbywa się w leżącej pozycji, leżysz na wygodnej miękkiej poduszce przykryta ciepłym kocykiem. Oczy pozostają cały czas zamknięte.  Rzęsy dolne odseparowujemy od rzęs górnych specjalnym podkładem piankowym i taśmą.  Twoje naturalne rzęsy przed zabiegiem zostają poddane procesowi dokładnego oczyszczania i odtłuszczania tak aby aplikacja była jak najtrwalsza.  W lewej ręce trzymamy pęsetę , która separuje wybraną rzęsę naturalną od pozostałych. Natomiast pęseta trzymana w prawej ręce odpowiada za przygotowanie kępki, zamoczenie jej w kleju i naklejenie na naturalną rzęsę na twoich oczach.  Ta procedura powtarzana jest do momentu aż wszystkie twoje naturalne rzęsy zostaną przedłużone.

Przedłużonych i zagęszczonych rzęs nie musisz już malować.  Przedłużanie rzęs  pozwala na zaprzestanie wykonywania makijażu rano i usuwania go wieczorem. Rzęsy wyglądają pięknie bez względu na porę dnia czy nocy,  efekt jest codziennie! Jest to doskonałe rozwiązanie dla Pań zapracowanych czy uprawiających sport.

 

Jakie są rodzaje i metody przedłużania rzęs?

W Pracowni Urody przedłużamy rzęsy metodą klasyczną 1:1 oraz metodą objętościową.  Metody róźnią się między sobą ilością,  grubością dołożonych rzęs syntetycznych ale tez czasem aplikacji.  W przypadku metody 1:1 czas aplikacji to około 2 h natomiast  w przypadku metody objętościowej przedłużanie rzęs trwa 2 h- 3 h. W zależności od obranej metody efekt końcowy może być hipernaturalny ale i mocniejszy – bo przecież każda z nas ma inne preferencje i upodobania. 

Uzupełnienia rzęs

W zależności jak szybko wymieniają się nasze rzęsy  – na uzupełnienie umawiamy się odpowiednio po  3, 4 a nawet 5 tygodniach. Najczęściej w salonie uzupełniamy rzęsy co 4 tygodnie. Cena uzupełnienia jest stała.

 

 

cennik

Przedłużanie rzęs metodą 1:1190 PLN

Uzupełnienie rzęs metodą 1:1:

 

190 PLN
Przedłużanie rzęs metodą objętościową light volume / volume

 

230 PLN

 Uzupełnienie rzęs metodą objętościową:

 

230 PLN
Usunięcie rzęs po naszej stylistce, bez założenia nowych rzęs

30 PLN

 

 

Usunięcie rzęs założonych w  innym salonie kosmetycznym, bez założenia nowych rzęs

 

50 PLN
Usunięcie rzęs założonych w  innym salonie kosmetycznym, przed aplikacją nowych rzęs przez naszą stylistkę (zdjęcie nieprawidłowej stylizacji lub odrostów przed założeniem nowej aplikacji )15 PLN

Lifting rzęs z laminowaniem, farbowaniem i botoxem

(uniesienie, odżywienie i podkręcenie naturalnych rzęs)

165 PLN

 

 

Przedłużanie rzęs 1:1 i metodą objętościową.

Metoda przedłużania rzęs 1:1 ( klasyczna) jak i metody objętościowe: 2:1 (2d) do nawet 8:1 (8d)  polegają na bezinwazyjnym i bezpiecznym przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs naturalnych. 

Przedłużanie rzęs 1:1 – aplikujemy pojedynczą rzęsę jedwabną do naszej rzęsy naturalnej, którą wcześniej odpowiednio separujemy od innych rzęs. Przyklejona rzęsa jest nieco grubsza niż te stosowane przy stylizacji metodą objętościową. 

Metoda objętościowa – do jednej rzęsy naturalnej przyklejamy większą ilość rzęs. Rzęsy te są znacznie cieńsze niż w metodzie 1:1 dlatego mimo znacznego zagęszczenia nasze rzęsy naturalne nie ulegają osłabieniu i mogą wyglądać bardzo naturalnie. Stosowane rzęsy, w zależności od wyboru metody tworzą większe lub mniejsze wachlarzyki. Im większa objętość na oku tym przyklejane rzęsy są cieńsze i delikatniejsze  tak aby  w żaden sposób nie obciążyć rzęsy naturalnej. 

Przedłużanie rzęs opiera się na precyzyjnym doklejeniu od jednej ( przy metodzie 1:1) do nawet ośmiu i więcej rzęs jedwabnych (8:1-10:1) do rzęsy naturalnej. Im więcej rzęs w obranej metodzie tym są one cieńsze. I tak przykładowo do metody 1:1 używa się rzęs o grubości 0,20 czy 0,15  a do metody lekkich objętości 2:1 używamy zazwyczaj rzęs 0,10 czy 0,07. Przy metodach dużych objętości zwanych Volume Russian czy Hollywood Effect stosuje się najcieńsze grubości 0,03 i 0,05 dzięki czemu uzyskujemy efekt tzw puszku i pięknych wachlarzyków, które nie obciążą naszej naturalnej rzęsy.  Te piękne wachlarzyki rzęs tworzy się różnymi metodami: drapaną, przekładaną, manualną w palcach czy bujaną. Należy również zwrócić uwagę na różne konfiguracje długości rzęs. Używając określone długości rzęs w określonych miejscach i wykonując przemyślaną stylizacje np kocie oko, efekt lalki, wiewiórka itd możemy sprawić, że oko wydaje się większe,  oddalić lub przybliżyć do siebie oczy a nawet sprawić, że cała twarz wygląda młodziej (opadanie powieki jest mniej zauważalne. Aplikacja wyglada świetnie zwykle około 3, 4 tygodni.  Musimy zdawać sobie sprawę, że nasze naturalne rzęsy wypadają ( cykl życia rzęsy). Nieważne czy nosimy przedłużane rzęsy czy nie, nasze naturalne rzęsy będą wypadać zgodnie ze swoim cyklem życia. W momencie aplikacji sztucznych rzęs, wraz z naszymi naturalnymi rzęsami będą wypadac również rzęsy doklejone. Dlatego przedłużanie rzęs nie wystarcza na całe życie – rzęsy trzeba uzupełniać co 3, 4 tygodnie, zdjąc w salonie lub po prostu poczekać aż same wszystkie wypadną. 

Przedłużanie rzęs to niezwykle precyzyjna praca i wymaga od nas pełnego zaangażowania i  cierpliwości. Na jednej powiece górnej możemy mieć od 100 do nawet 200 i więcej naturalnych rzęs wiec niemożliwe jest wykonanie pełnej aplikacji w 40 minut. Wybierając się na przedłużanie rzęs do salonu kosmetycznego zwracaj więc uwagę na higienę pracy, na dostępność autoklawu, prace stylistki ale również na czas wykonywania usługi. Jeżeli cała stylizacja trwa godzinę może to oznaczać, że twoje rzęsy nie zostały w 100 % wyklejone.  Prawidłowa stylizacja rzęs trwa ok 2- 3 h. Jeżeli stylistka wykonuje zabieg dłużej niż 4 h najprawdopodobniej dopiero zaczyna swoją przygodę z rzęsami lub wykonuje ten zabieg tylko okazjonalnie.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Jak wiemy na całość aplikacji przedłużania rzęs ma wpływ wiele czynników. Oprócz tego jak dbamy o rzęsy i jak zachowuje się nasz organizm ( wydzielanie sebum i zmiany hormonalne, odczyn naturalnej rzęsy) wpływ mają również czynniki zewnętrzne.

48 h od aplikacji:

– WILGOĆ, PARA WODNA, SPRAY WODNY

Przede wszystkim uważamy na wilgoć do 48 h od aplikacji. Nie korzystamy wtedy ze sauny, solarium, nie moczymy oczu.  Dobrze zrezygnować również z prasowania w tym czasie ( para z żelazka może w jakimś stopniu wpłynąć na trwałość kleju) a nawet z wyczerpujących treningów fizycznych ( pocimy się, później bierzemy prysznic…).

– WIZYTA U FRYZJERA

Amoniak ma ogromny wpływ na trwałość spoiny kleju w ostatniej fazie polimeryzacji. Farbowanie włosów czy trwałą dobrze wykonać przed  lub 48 h po aplikacji rzęs.

– TŁUSZCZ I ALKOHOLE

Bardzo tłuste kremy i oleje nakładane na twarz wieczorem, tuż po samej aplikacji mają ogromny wpływ na odklejanie rzęs. Powstrzymajmy się chociaż jeden dzień od stosowania takich konsystencji – twarz najlepiej nawilżyć lekko kremem omijając okolice oka i powieki. Bezpośrednio po aplikacji nie tonizujmy również  twarzy tonikiem z zawartością alkoholu ani nie przecierajmy twarzy płynami dermatologicznymi typu Acnosan.

Gdy minie 48h……

Do mycia oczu używamy beztłuszczowych preparatów. Nie możemy zapominać o higienie oka.  W naszym gabinecie możecie zakupić specjalny szampon do mycia przedłużonych JoLash.  Do pielęgnacji i oczyszczenia rzęs  świetnie sprawdzi się również beztłuszczowy płyn micelarny, szampon dla dzieci  rozrobiony z wodą w butelce pianotwórczej lub wodny roztwór płynu do higieny intymnej, który pięknie domywa resztki makijażu ( resztki cieni do powiek, pudru czy kremu, które osadzają się na wolnym brzegu powieki) przywraca naturalne pH, reguluje produkcję sebum, ale przede wszystkim łagodzi podrażnienia i chroni przed bakteriami. Co najważniejsze płyn ma odczyn kwasowy  więc zakwaszenie włosa po zabiegu (pamiętamy o 48h zakazie kontaktu z wodą) domknie łuski włosa a czynność ta wykonywana przez cały okres noszenia rzęs nie pozwoli łuskom unosić się i odrywać spoiny kleju.

Przez cały okres noszenia rzęs konieczne jest także unikanie jakiegokolwiek kontaktu z olejem i tłuszczami. Bardzo ostrożne postępujemy przy aplikacji kremów do twarzy – omijamy okolice rzęs, tak aby krem nie dostał się do nich i nie wpłynął na trwałość kleju. Nie wolno nadmiernie dotykać rzęs, pocierać oczu, nie ciągnąć ich i nie wyrywać.  Jeśli jest to możliwe najlepiej unikać spania na brzuchu z twarzą w poduszce ( Swoją drogą zaoszczędzi nam to wielu niepotrzebnych zmarszczek w przyszłości :))

Rzęs przedłużonych nie tuszujemy. Nie ma takiej potrzeby. Rzęsy wyglądają tak pięknie, w zależności od naszych oczekiwań są wydłużone, zagęszczone – takiego efektu nie osiągniemy nawet najlepszym tuszem.

 

 

USUNIĘCIE RZĘS

W naszej ocenie przedłużanie rzęs uzależnia :). Jeśli jednak z jakiś powodów zdecydujesz się nie uzupełniać rzęs najlepiej odczekaj aż same wypadną lub ściągnij je w naszym salonie kosmetycznym.  W żadnym wypadku przedłużonych rzęs nie należy samemu wyrywać, natłuszczać oliwkami  i próbować samemu je ściągnąć ( takie intrukcje niestety znajdziesz w internecie). Należy pamiętać, że próby samodzielnego ściągnięcia rzęs spowodują, że rzęsy będą w opłakanym stanie. Podczas ściągania możesz je  po prostu wyrwać ponieważ żaden środek nie usunie wiązania kleju tak skutecznie jak pofesjonalny remover stosowany w gabinecie kosmetycznym.  Cena ściągnięcia rzęs wykonanych wcześmniej w naszym gabinecie kosztuje 30 zł. Cena ściągnięcia rzęs po innej stylistce wynosi 40 zł. Różnica w cenie związana jest z faktem, iż nie wiemy na jakim produkcie pracowała inna stylistka rzęs i czy nie zastosowała nadmiaru kleju podczas swojej aplikacji dlatego też  rezerwujemy więcej czasu na taką wizytę.  Standardowo czas ściągnięcia rzęs waha się od 15min do 30 min.

 

ALERGIA PO PRZEDŁUŻANIU RZĘS

W naszym salonie nie miałysmy wielu przypadków alergii związanej z przedłużaniem rzęs ale niestety zdarzyła się ona u kilku klientek więc musisz zdawać sobie sprawę, że ryzyko istnieje. Czasem alergia może wystąpić już w tym samym dniu po aplikacji a czasami po kilku miesiącach noszenia rzęs. Tak naprawdę każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na poszczególne alergeny. Niektórych uczulą truskawki, innych klej stosowany przy aplikacji przedłużanych rzęs.  Jeśli wystąpi alergia przedłużone rzesy należy zdjąć.   Alergia może objawić się lekkim swędzeniem oczu lub  lekką opuchlizną.   Wszystkie kleje przeznaczone do przedłużania rzęs mają w swoim składzie cyjanoakryl lub jego pochodne i właśnie ten składnik odpowiada najczęściej za wystąpienie alergii.  Choć na rynku dostępne są kleje hipoalergiczne, ktore również posiadają w swoim składzie cyjanoakryl ale w mniejszej ilości, nie wyklucza to wystąpienie alergii. Co więcej kleje hipoalergiczne mają obniżoną trwałość wiązania i takie aplikacje wyglądają dobrze tylko kilka dni. Rzęsy wypadaja o wiele szybciej niż przy standardowym kleju do przedłużania rzęs więc trwałość efektu jest bardzo krótka.  Dlatego nie zalecamy aplikacji na klejach tego typu i jeżeli wystąpiła u ciebie alergia na cyjanoakryl w skutek przedłużania rzęs w naszym lub w innym salonie, jest niemal pewne, że wystąpi ona przy kolejnej aplikacji.  Wtedy nalezy ściągnać rzęsy i wyprobować inny, alternatywny zabieg upiększający jakim jest lifting i laminacja rzęs. W składzie preparatów do liftingu rzęs nie ma cyjanoakrylu więc osoby, które musiały zrezygnować z przedłuzania rzęs w związku z alergią mogą poddać się laminacji rzęs.

 

 

LIFTING I LAMINACJA RZĘS W naszej ofercie również zabieg liftingu i laminacji rzęs. Zabieg podkręca, unosi, farbuje i odżywia naturalne rzęsy.

Efekt utrzymuje się około 4-6 tygodni i wykonany jest na naturalnych rzęsach.  Jest alternatywą dla osób, które z jakiś powodów nie chcą lub nie mogą nosić rzęs przedłużanych a chciałaby podkreślić swoje oko.

Zachęcamy do zapozania się z pełną ofertą zabiegów.

 

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.8]