Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Koniec z malowaniem rzęs! Przedłużanie rzęs  zapewni Ci efekt przedłużenia i zagęszczenia, który utrzyma się nawet przez 4 tygodnie. Rzęsy są w 100 % wodoodporne. Bez obaw można w nich spać, brać prysznic, korzystać z zabiegów SPA, sauny, solarium i przebywać w wilgotnym klimacie. Dobrze wykonane przedłużanie rzęs nie wpływa na stan naturalnych rzęs i nie obciąża ich. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Przy przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs nie ma potrzeby malowania się rano i usuwania makijażu wieczorem. Rzęsy wyglądają pięknie bez względu na porę dnia czy nocy, codziennie! Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, czy uprawiających sport.

Jakie mam rodzaje przedłużeń?

Wyróżniamy metodę klasyczną 1:1 oraz metody objętościowe. 

Cennik

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 155 PLN
Uzupełnienie rzęs metodą 1:1:
Do 2 tyg 129 PLN
Do 3 tyg 139 PLN
Do 4 tyg 149 PLN
Uzupelnienie po innym salonie 155 PLN
Przedłużanie rzęs metodą objętościową 2:1 – 8:1 185 PLN
Uzupełnienie rzęs metodą objętościową:
Do 2 tyg 149 PLN
Do 3 tyg 159 PLN
Do 4 tyg 169 PLN
Uzupełnienie po innym salonie 185 PLN
Usunięcie rzęs 30 PLN

Przedłużanie rzęs 1:1 i metodą objętościową.

Metoda przedłużania rzęs 1:1 ( klasyczna) jak i metody objętościowe: 2:1 (2d) do nawet 8:1 (8d)  polegają na bezpiecznym przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs naturalnych. 

Przedłużanie rzęs 1:1 – przyklejamy jedną rzęsę jedwabną do naszej rzęsy naturalnej. Przyklejona rzęsa jest nieco grubsza niż te stosowane przy stylizacji metodą objętościową. 

Metoda objętościowa – do jednej rzęsy naturalnej przyklejamy większą ilość rzęs, które jednak są znacznie cieńsze niż w metodzie 1:1 dlatego mimo znacznego zagęszczenia rzęs, nasze rzęsy naturalne nie ulegają osłabieniu. Stosowane rzęsy, w zależności od wyboru metody tworzą większe lub mniejsze wachlarzyki. Im większa objętość na oku tym przyklejane rzęsy są cieńsze i delikatniejsze  tak aby nie obciązyć w żaden sposób oka. 

Przedłużanie rzęs opiera się na precyzyjnym doklejeniu od jednej ( przy metodzie 1:1) do nawet ośmiu i więcej rzęs jedwabnych (8:1) do rzęsy naturalnej. Im więcej rzęs w obranej metodzie tym są one cieńsze. I tak przykładowo do metody 1:1 używa się rzęs o grubości 0,20 czy 0,15 ale już do metody 2:1 używa się rzęs 0,10. Przy metodach objętościowych stosuje się najcieńsze grubości 0,03 i 0,05 dzięki czemu uzyskujemy efekt tzw puszku. Należy również zwrócić uwagę na różne konfiguracje długości rzęs. Używając określone długości rzęs w określonych miejscach i wykonując przemyślaną stylizacje np kocie oko, efekt lalki, wiewiórka itd możemy sprawić, że oko wydaje się większe,  oddalić lub przybliżyć do siebie oczy a nawet sprawić, że cała twarz wygląda młodziej (opadanie powieki jest mniej zauważalne. Aplikacja wyglada świetnie zwykle około 3, 4 tygodni. Musimy zdawać sobie sprawę, że nasze naturalne rzęsy wypadają ( cykl życia rzęsy). Nieważne czy nosimy przedłużane rzęsy czy nie, nasze naturalne rzęsy będą wypadać zgodnie ze swoim cyklem życia. W momencie aplikacji sztucznych rzęs, wraz z naszymi naturalnymi rzęsami będą wypadac również rzęsy doklejone. Dlatego przedlużanie rzęs nie wystarcza na całe życie – rzęsy trzeba uzupełniać co 3, 4 tygodnie, zdjąc w salonie lub po prostu poczekac aż same wszystkie wypadną. 

Informacje praktyczne przy przedłużaniu rzęs

CZY PRZEDŁUŻANIE RZĘS WPŁYWA NA STAN NATURALNYCH RZĘS? 

Największym mitem jaki narósł wokół przedłużania rzęs jest to, że zabieg niszczy rzęsy naturalne. Nic bardziej mylnego. To nie zabieg niszczy a ludzie, którzy nieprawidłowo go wykonują. Przedłużanie rzęs wykonane w naszym salonie nie wpływa na stan naturalnych rzęs i nie niszczy ich pod warunkiem, że klientka o nie dba i nie wyrywa ich. Dlatego bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń kosmetologa.  Rzęsy można nosić długofalowo i nie wpływają one na stan powiek i oczu. Zaletą tych rzęs jest brak konieczności używania tuszu. 

CZY PRZEDŁUŻANIE RZĘS JEST BOLESNE I JAK DŁUGO TRWA?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 2 do 3 h. Czas uzależniony jest od ilości naturalnych rzęs i efektu zagęszczenia.

CZY PO WYKONANIU ZABIEGU KONIECZNA JEST KOREKTA?

Tak samo jak paznokcie i włosy, rzęsy rosną i mają swój cykl życia. Przeciętny cykl życia rzęsy to 90 dni. Zabieg przedłużania rzęs wykonywany jest w średnim stadium ich życia, kiedy pozostało im w przybliżeniu około 45 dni życia. Dlatego tez pojedyncze rzęsy mogą pozostać na miejscu nawet przez 2 miesiące, inne wypadną zgodnie z końcem cyklu życia naturalnej rzęsy. Aby utrzymać efekt permanentnego zagęszczenia rzęs zaleca się uzupełnienie rzęs w miejscach, w których wyrosły „ nowe “rzęsy” co 3-4 tygodni. 

CZY KLIENTKA SAMA MOŻE SOBIE USUNĄĆ RZĘSY?

Zabieg usuwania rzęs może być wykonany jedynie przez osoby przeszkolone. Samodzielne próby usunięcia rzęs wpłyną w ostateczności niekorzystnie na ich stan. Można także poczekać aż rzęski same wypadną (malowanie i późniejszy demakijaż przyspieszą proces ich wypadania)

ZALETY PRZEDŁUŻANIA I ZAGĘSZCZANIA RZĘS

Oko staje się bardziej wyraziste, wspaniale prezentuje się na zdjęciach i podczas uroczystości. Nie ma potrzeby malowania się rano i usuwania makijażu wieczorem, a ponadto rzęsy wyglądają pięknie bez względu na porę dnia czy nocy, codziennie! Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, czy uprawiających sport.

PRZEDŁUŻANIE RZĘS BLINK & EXPRESS

 Blink & express to rozwiązane dla Pań, ktore nie mają czasu na rzęsy wykonanymi metodą 1:1 czy metodami objętościowymi a chciałyby uzyskać efekt na wyjątkową okazję. To metoda dla kobiet, które cenią swój czas, żyją dynamicznie i potrzebują natychmiastowego efektu w krótkim czasie. Piękne uwodzicielskie rzęsy na ślub, studniówkę, sylwestra i wiele innych okazji. Aplikacja rzes zajmuje około 1 h.

Ważne: Rzesy nalezy zdjąć w salonie do 10 dni. (czas usunięcia rzęs to około 15 minut, koszt 30 zł)

Jeżeli istnieje taka potrzeba można założyć rzęski ponownie.

PRZED ZABIEGIEM PRZEDŁUŻANIA RZĘS 1:1, 2:1, 3:1 …. 8:1 i Blink & Express

Prosimy przyjść z niepomalowanymi rzęsami ( szczególnie niewskazane są tusze wodoodporne). Bezpośrednio przed zabiegiem należy wyjąć szkła kontaktowe.

PRZECIWWSKAZANIA do zabiegu przedłużania rzęs:

• Choroba skóry w okolicy oka np. łuszczyca, egzema, wypryski w okolicy oczu
• Wrażliwa skóra
• Jęczmień
• Zapalenie spojówek
• Choroby powiek
• Łzawiące oczy
• Cysty w okolicy oczu
• Zaćma
• Zespół suchego oka
• Jaskra
• Operacja powiek
• Uczulenie na lateks
• Alergia na klej

ZALECENIA PO ZABIEGU:

• Nie wolno w żadnym wypadku samodzielnie usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs. Może to spowodować ich uszkodzenie i utrudnić regenerację. Należy usunąć rzęsy w gabinecie, przy użyciu specjalnego preparatu przez wykwalifikowaną osobę lub cierpliwie poczekać aż same wypadną ( malowanie i późniejszy demakijaż przyspieszą proces wypadania)
• Przez następne 48h  po zabiegu należy unikać kontaktu rzęs z wodą
• Przez pierwsze dwa dni należy unikać gorących, parowych kąpieli oraz pływania w basenie. 
• Nie wolno używać maskary wodoodpornej oraz na bazie oleju. Dopuszczalne są maskary na bazie wody tzw. maskary wodne jednak nie zalecamy ich używania gdyż tuszowanie wpłynie na żywotność rzęs.
• Nie należy zmywać makijażu oka mleczkami czy płynami dwufazowymi ponieważ osłabiają działanie kleju. Najlepiej używać płyn do demakijażu oczu bez zawartości tlustych substancji np. płyn micelarny. Oferujemy równeż sprzedaż specjalnych pianek do mycia i pielęgnacji rzęs przedłużanych. 
• Na przedłużone rzęsy nie można wykonywać trwałej ondulacji.
• Nie wolno stosować zalotki, ponieważ może ona połamać rzęsy syntetyczne i naturalne.
• Należy zachować ostrożność przy aplikacji kremów, masek pod oczy oraz cieni do powiek, tak aby nie nałożyć preparatu na rzęsy. Dotyczy to również fluidów i pudrów. Zawierają one pewną ilość związków tłuszczowych, które osłabiają trwałość kleju.
•  W przypadku przedlużenia rzęs metodą Blink & Express rzęsy należy usunąć po maksymalnie 2 tygodniach!

PRZYCZYNY SZYBSZEGO WYPADANIA RZĘS:

– Tarcie oczu, nerwowe wyrywanie rzęs 

– spanie twarzą w poduszce

– Niestosowanie się do zaleceń (Stosowanie wodoodpornych kosmetyków bądź kosmetyków na bazie tłuszczu na rzęsy w trakcie ich noszenia; kontakt z wodą do 48 h od aplikacji rzęs )  

 – zmiany hormonalne w organiźmie ( ciąża, karmienie piersią, odstawienie dziecka od piersi, odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, apikacja podczas menstruacji, niedoczynność tarczycy)