Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

 

CZYM JEST ZABIEG PRZEDŁUŻANIA RZĘS?

Pożegnaj się z mascarą i malowaniem rzęs! Przedłużanie rzęs  zagwarantuje  Ci efekt przedłużenia i zagęszczenia, który ozdobi twoje oczy nawet przez 4 tygodnie. Rzęsy są całkowicie wodoodporne.  Spokojnie możesz w nich spać, kąpać się pod prysznicem, korzystać z zabiegów SPA, chodzić na saunę,  solarium i gościć w krajach o wilgotnym klimacie.  Prawidłowo zaaplikowane przedłużanie rzęs nie wpływa na stan naturalnych rzęs i w żaden sposób ich nie obciąża. Zabieg jest w 100 % bezbolesny i przyjemny – większość Pań zasypia podczas zabiegu.

Przedłużonych i zagęszczonych rzęs nie musisz już malować.  Przedłużanie rzęs  pozwala na zaprzestanie wykonywania makijażu rano i usuwania go wieczorem. Rzęsy wyglądają pięknie bez względu na porę dnia czy nocy,  efekt jest codziennie! Jest to doskonałe rozwiązanie dla Pań zapracowanych czy uprawiających sport.

Jakie są rodzaje i metody przedłużania rzęs?

W Pracowni Urody przedłużamy rzęsy metodą klasyczną 1:1 oraz metodą objętościową.  Metody róźnią się między sobą ilością,  grubością dołożonych rzęs syntetycznych ale tez czasem aplikacji.  W przypadku metody 1:1 czas aplikacji to około 2 h natomiast  w przypadku metody objętościowej przedłużanie rzęs trwa 2,5 h- 3 h.  

cennik

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 160 PLN
Uzupełnienie rzęs metodą 1:1:
Do 2 tyg 135 PLN
Do 3 tyg 145 PLN
Do 4 tyg 155 PLN
Uzupelnienie po innym salonie 160 PLN
Przedłużanie rzęs metodą objętościową 2:1 – 8:1 190 PLN
Uzupełnienie rzęs metodą objętościową:
Do 2 tyg 155 PLN
Do 3 tyg 165 PLN
Do 4 tyg 175 PLN
Uzupełnienie po innym salonie 190 PLN

Usunięcie rzęs

Usunięcie rzęs po innej stylistce:

–  bez założenia nowych rzęs

–  przed założeniem rzęs przez naszą stylistkę

30 PLN

 

 

 

40 PLN – 50 PLN

30 PLN

PRZEDŁUŻANIE RZĘS

Pożegnaj się z mascarą i malowaniem rzęs! Przedłużanie rzęs  zagwarantuje  Ci efekt przedłużenia i zagęszczenia, który ozdobi twoje oczy nawet przez 4 tygodnie. Rzęsy są całkowicie wodoodporne.  Spokojnie możesz w nich spać, kąpać się pod prysznicem, korzystać z zabiegów SPA, chodzić na saunę,  solarium i gościć w krajach o wilgotnym klimacie.  Prawidłowo zaaplikowane przedłużanie rzęs nie wpływa na stan naturalnych rzęs i w żaden sposób ich nie obciąża. Zabieg jest w 100 % bezbolesny i przyjemny - większość Pań zasypia podczas zabiegu.

Rodzaj usługi: Przedłużanie rzęs

Cena: 135.00-190.00

Waluta: PLN

Przedłużanie rzęs 1:1 i metodą objętościową.

Metoda przedłużania rzęs 1:1 ( klasyczna) jak i metody objętościowe: 2:1 (2d) do nawet 8:1 (8d)  polegają na bezinazyjnym i bezpiecznym przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs naturalnych. 

Przedłużanie rzęs 1:1 – aplikujemy pojedynczą rzęsę jedwabną do naszej rzęsy naturalnej, którą wcześniej odpowiednio separujemy od innych rzęs. Przyklejona rzęsa jest nieco grubsza niż te stosowane przy stylizacji metodą objętościową. 

Metoda objętościowa – do jednej rzęsy naturalnej przyklejamy większą ilość rzęs. Rzęsy te są znacznie cieńsze niż w metodzie 1:1 dlatego mimo znacznego zagęszczenia nasze rzęsy naturalne nie ulegają osłabieniu i mogą wyglądać bardzo naturalnie. Stosowane rzęsy, w zależności od wyboru metody tworzą większe lub mniejsze wachlarzyki. Im większa objętość na oku tym przyklejane rzęsy są cieńsze i delikatniejsze  tak aby  w żaden sposób nie obciążyć rzęsy naturalnej. 

Przedłużanie rzęs opiera się na precyzyjnym doklejeniu od jednej ( przy metodzie 1:1) do nawet ośmiu i więcej rzęs jedwabnych (8:1-10:1) do rzęsy naturalnej. Im więcej rzęs w obranej metodzie tym są one cieńsze. I tak przykładowo do metody 1:1 używa się rzęs o grubości 0,20 czy 0,15  a do metody lekkich objętości 2:1 używamy zazwyczaj rzęs 0,10 czy 0,07. Przy metodach dużych objętości zwanych Volume Russian czy Hollywood Effect stosuje się najcieńsze grubości 0,03 i 0,05 dzięki czemu uzyskujemy efekt tzw puszku i pięknych wachlarzyków, które nie obciążą naszej naturalnej rzęsy.  Te piękne wachlarzyki rzęs tworzy się różnymi metodami: drapaną, przekładaną, manualną w palcach czy bujaną. Należy również zwrócić uwagę na różne konfiguracje długości rzęs. Używając określone długości rzęs w określonych miejscach i wykonując przemyślaną stylizacje np kocie oko, efekt lalki, wiewiórka itd możemy sprawić, że oko wydaje się większe,  oddalić lub przybliżyć do siebie oczy a nawet sprawić, że cała twarz wygląda młodziej (opadanie powieki jest mniej zauważalne. Aplikacja wyglada świetnie zwykle około 3, 4 tygodni.  Musimy zdawać sobie sprawę, że nasze naturalne rzęsy wypadają ( cykl życia rzęsy). Nieważne czy nosimy przedłużane rzęsy czy nie, nasze naturalne rzęsy będą wypadać zgodnie ze swoim cyklem życia. W momencie aplikacji sztucznych rzęs, wraz z naszymi naturalnymi rzęsami będą wypadac również rzęsy doklejone. Dlatego przedłużanie rzęs nie wystarcza na całe życie – rzęsy trzeba uzupełniać co 3, 4 tygodnie, zdjąc w salonie lub po prostu poczekać aż same wszystkie wypadną. 

Informacje praktyczne przy przedłużaniu rzęs

PRZEDŁUŻANIE RZĘS WPŁYWA NA STAN NATURALNYCH RZĘS? 

Największym mitem jaki narósł wokół przedłużania rzęs jest to, że zabieg niszczy rzęsy naturalne. Nic bardziej mylnego. To nie zabieg niszczy a ludzie, którzy nieprawidłowo go wykonują. Przedłużanie rzęs wykonane w naszym salonie nie wpływa na stan naturalnych rzęs i nie niszczy ich pod warunkiem, że klientka o nie dba i nie wyrywa ich. Dlatego bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń kosmetologa.  Rzęsy można nosić długofalowo i nie wpływają one na stan powiek i oczu. Zaletą tych rzęs jest brak konieczności używania tuszu. 

CZY PRZEDŁUŻANIE RZĘS JEST BOLESNE I JAK DŁUGO TRWA?

Przedłużanie rzęs w wykonaniu naszych kosmetologów jest całkowicie bezbolesne i trwa od 2 do 3 h. Czas uzależniony jest od ilości naturalnych rzęs i efektu zagęszczenia jaki chcemy uzyskać dzięki aplikacji. Przedłużanie rzęs jest przyjemnym zabiegiem, oczy są zamknięte więc czas ten można przeznaczyć nawet na sen.

CZY PO WYKONANIU ZABIEGU PRZEDŁUŻANIA RZĘS KONIECZNE JEST ICH UZUPEŁNIENIE?

Podobnie jak włosy i paznokcie, rzęsy rosną i mają swój okres życia. Przeciętny czas życia jednej rzęsy to 90 dni. Aplikacja przedłużonych rzęs wykonywana jest w ich średnim etapie życia, kiedy do wypadnięcia pozostało im w przybliżeniu około 45 dni. Dlatego też zdarza się, że pojedyncze rzęsy mogą pozostać na miejscu nawet przez 2 miesiące,  a reszta wypadnie zgodnie z końcem okresu życia naturalnej rzęsy.  Aby utrzymać efekt permanentnego przedłużenia i zagęszczenia rzęs zaleca się uzupełnianie rzęs w obrębie, w których wyrosły już nowe, młode rzęsy co 3-4 tygodni. 

CZY KLIENTKA SAMA MOŻE SOBIE USUNĄĆ RZĘSY PO ZABIEGU PRZEDŁUŻANIA RZĘS?

Zabieg usuwania rzęs może być wykonany jedynie przez osoby przeszkolone. Samodzielne próby usunięcia rzęs wpłyną w ostateczności niekorzystnie na ich stan. Można także poczekać aż rzęski same wypadną (malowanie i późniejszy demakijaż przyspieszą proces ich wypadania)

ZALETY PRZEDŁUŻANIA I ZAGĘSZCZANIA RZĘS

Spojrzenie jest bardziej wyeksponowane, oko wyraziste. Rzęsy bezkonkurencyjnie prezentują się na fotografiach i w trakcie uroczystości. Brak potrzeby wykonania makijażu z rana i  usuwania go później wieczorem jest ogromną wygodą a rzęsy wyglądają wspaniale codziennie, niezależnie od pory dnia, Nawet w nocy. 

 

PRZED ZABIEGIEM PRZEDŁUŻANIA RZĘS 1:1 I METODAMI OBJĘTOŚCIOWYMI 2:1, 3:1 …. 8:1

Prosimy przyjść z niepomalowanymi rzęsami ( szczególnie niewskazane są tusze wodoodporne). Bezpośrednio przed zabiegiem należy wyjąć szkła kontaktowe.

PRZECIWWSKAZANIA do zabiegu przedłużania rzęs:

•  Choroba skóry w okolicy oka np. łuszczyca, egzema, wypryski w okolicy oczu
• Wrażliwa skóra
• Jęczmień: wywołany przez gronkowca, widoczny na brzegu powieki

•  Zapalenie rogówki: objawia się silnym bólem oka, pieczeniem, kłuciem, uczuciem ciała obcego w oku, łzawieniem, światłowstrętem, pogorszeniem widzenia i zmniejszeniem ostrości. Wywołane przez wirusy, bakterie, grzyby i pierwotniaki.
• Zapalenie spojówek: objawia się obrzękiem i zaczerwienieniem oka. To stan zapalny błony śluzowej oka.  Towarzyszy mu pieczenie, swędzenie czy kłucie, światłowstręt, łzawienie i uczucie obecności ciała obcego w oku. Wyróżniamy trzy typy zapalenia spojówek: bakteryjne, wirusowe i chlamydiowe i wszystkie trzy są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu przedłużania rzęs.
• Choroby powiek, zapalenie brzegów powiek: objawia się obrzękiem, świądem i uczuciem ciała obcego w oku. Wywołane zazwyczaj przez bakterie gronkowca, dym, cukrzycę, spadek odporności lub w wyniku astygmatyzmu.
• Łzawiące oczy

• Gradówka: zapalenie gruczołu tarczkowego ( gruczołu Meiboma), tworzy się na powiece w wyniku blokady gruczołów łojowych. Jest to bolesna zgrubiona zmiana o ropno-krwistym i galaretowatym wyglądzie.

• Cysty w okolicy oczu

• Brak naturalnych rzęs: brak naturalnych rzęs dyskwalifikuje do wykonania zabiegu ponieważ rzęsy doklejane są do rzęsy naturalnej a nie do powieki.
• Zaćma

• Nużyca: wywołana przez nużeńca, pasożyta, który bytuje w gruczołach łojowych i torebkach włosowych. Najczęściej objawia się świądem, zaczerwienieniem, krostkami i łuszczeniem się skóry powiek.
• Zespół suchego oka
• Jaskra
• Operacja powiek ( należy odczekać do pełnego wygojenia)
• Alergia na klej i uczulenie na lateks

• Choroby alergiczne: w czasie występowania alergii objawy są nasilone, duże łzawienie oczu będzie znacznie utrudniać aplikację i wpłynie na trwałość rzęs

• Nerwowe wyrywanie rzęs i włosów ( Trichotillomania)

ZALECENIA PO ZABIEGU PRZEDŁUŻANIA RZĘS:

• Nie wolno w żadnym wypadku samemu usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs. Może to spowodować ich uszkodzenie i utrudnić regenerację. Należy usunąć rzęsy w gabinecie, przy użyciu specjalnego preparatu przez wykwalifikowaną osobę lub cierpliwie poczekać aż same wypadną ( malowanie i późniejszy demakijaż przyspieszą proces wypadania)
• Przez następne 48h  po zabiegu należy unikać kontaktu rzęs z wodą
• Przez pierwsze dwa dni należy unikać gorących, parowych kąpieli oraz pływania w basenie. 
• Nie wolno używać maskary wodoodpornej oraz na bazie oleju. Dopuszczalne są maskary na bazie wody tzw. maskary wodne jednak nie zalecamy ich używania gdyż tuszowanie wpłynie na żywotność rzęs.
• Nie należy zmywać makijażu oka mleczkami czy płynami dwufazowymi ponieważ osłabiają działanie kleju. Najlepiej używać płyn do demakijażu oczu bez zawartości tlustych substancji np. płyn micelarny. Oferujemy równeż sprzedaż specjalnych pianek do mycia i pielęgnacji rzęs przedłużanych. 
• Na przedłużone rzęsy nie można wykonywać trwałej ondulacji.
• Nie wolno stosować zalotki, ponieważ może ona połamać rzęsy syntetyczne i naturalne.
• Należy zachować ostrożność przy aplikacji kremów, masek pod oczy oraz cieni do powiek, tak aby nie nałożyć preparatu na rzęsy. Dotyczy to również fluidów i pudrów. Zawierają one pewną ilość związków tłuszczowych, które osłabiają trwałość kleju.
•  W przypadku przedlużenia rzęs metodą Blink & Express rzęsy należy usunąć po maksymalnie 2 tygodniach!

PRZYCZYNY SZYBSZEGO WYPADANIA RZĘS:

– Tarcie oczu, nerwowe wyrywanie rzęs 

– spanie twarzą w poduszce

– Niestosowanie się do zaleceń (Stosowanie wodoodpornych kosmetyków bądź kosmetyków na bazie tłuszczu na rzęsy w trakcie ich noszenia; kontakt z wodą do 48 h od aplikacji rzęs )  

 – zmiany hormonalne w organiźmie ( ciąża, karmienie piersią, odstawienie dziecka od piersi, odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, ap;ikacja podczas menstruacji, niedoczynność tarczycy)

CIEKAWOSTKI NA TEMAT RZĘSY:

CZYM JEST RZĘSA?

 Rzęsa jest szczecinowatym włosem. Pełni funkcję ochrony oka przed zanieczyszczeniami. Na dolnej powiece posiadamy 50-150 rzęs, które mierzą przeciętnie 6-8 mm, natomiast na górnej powiece jest ich już 150 – 250 z długością 8-12 mm.

CYKL ŻYCIA RZĘSY

Wyróżniamy trzy etapy wzrostu rzęs i włosów: anagen, katagen i telogen.

Anagen jest pierwszym etapem wzrostu rzęsy.  Zaczyna się pod skórą i kończy w momencie kiedy rzęsa przebije naskórek. Katagen jest drugą z kolei fazą wzrostu i obejmuje obumieranie cebulki, w której rzęsa jeszcze nie wypada. Ostatnia faza- telogen charakteryzuje się powolnym wysuwaniem rzęsy z mieszka włosowego przy jednoczesnym tworzeniu się nowego włosa, który wyrośnie w miejscu “starej” rzęsy. Pełen cykl wzrostu rzęsy trwa 4-10 tygodni.

 

 

[site_reviews schema="true"]
Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.