Depilacja laserowa

Działanie lasera diodowego w depilacji laserowej

Laser emituje łagodną wiązkę promieni, która jest pochłonięta przez barwnik włosa (melaninę), co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Wiązka światła laseowego dosłownie rozbija i równocześnie degraduje zalążek włosa. W zależności od okolicy i rodzaju owłosienia następuje stopniowe przerzenie i zmniejszenie ilości włosów. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser może zniszczyć tylko włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu, zwaną fazą anagenu. Tylko włosy w tej fazie zareagują na światło lasera Light Sheer. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji lub spoczynku dlatego też zabieg też należy powtórzyć kilkukrotnie. Po zabiegi depilacji laserowej, uśpione włosy zaczynają  wchodzić w aktywny etap wzrostu.  Najczęściej aby pozbyć się owłosienia całkowicie wystarczy wykonać około 5 zabiegów.

W ciągu jednego zabiegu możliwe jest usunięcie około 30-40% widocznych, ciemnych włosów. W przypadku włosów jaśniejszych efekt może być mniejszy.

Zabiegi należy powtarzać co 6-8 tygodni w zależności od depilowanej okolicy.

Cennik

Górna warga 100 PLN
Broda mała 150 PLN
Broda duża 200 PLN
Szyja 150 PLN
Baki 150 PLN
Policzki 150 PLN
Uszy 100 PLN
Linia brzucha 150 PLN
Pośladki 250 PLN
Bikini płytkie 200 PLN
Bikini głębokie 250 PLN
Bikini brazylijskie 250 PLN
Pachy 200 PLN
Ramiona 250 PLN
Przedramiona 250 PLN
Dłonie 150 PLN
Uda 400 PLN
Kolana 300 PLN
Łydki 150 PLN
Stopy 150 PLN
Tors 300 PLN
Brzuch 250 PLN
Plecy 550 PLN
Brodawki 150 PLN

Parę słów i depilacji laserowej

MECHANIZM DZIAŁANIA LASERA LIGHT SHEER NA WŁOS

Laser Light Sheer, który stosowany jest do zabiegów depilacja działa powierzchownie, nie wpływa na funcjonowanie całego organizmu. Skupiona wiązja promieni skierowana na skórę przenika ją na głębokość około 2 mm. W efekcie dochodzi do uszkodzenia mieszka, który następnie stopniowo  zanika.  Promieniowanie emitowane przez Laser Light Sheer absorbowane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła przenika do mieszka, niszczy barwnik degradując włos.  Im wiekszy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą zabieg jest skuteczniejszy- większa ilość mieszków wlosowych ulegnie degradacji.

Jeden strzał lasera Light Sheer likwiduje kilkanaście a nawet więcej włosów, które znajdując się na obszarze skóry tworzącej plamkę o średnicy 12×12 mm. Owłosienie degradowane jest partiami, plamka po plamce.

DLACZEGO ZABIEGI DEPILACJI LASEROWEJ NALEŻY POWTARZAĆ?

Laser działa tylko i wyłącznie na włosy w aktywnej fazie wzrostu -anagenie. Niestety nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie z danym momencie. Włos przechodzi kolejne fazy: fazę wzrostu, fazę przejściową a następnie fazę spoczynku. Laser może zadziałać tylko na włosy w fazie wzrostu, które są widoczne na powierzchni skóry.  Ponieważ przejście włosów w poszczegolne fazy nie odbywa sie synchronicznie, liczba powtórzeń musi być większa.

KWALIFIKACJE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ LIGHT SHEER

Przed przystąpieniem do zabiegu ocenia się fototyp skóry i włosy pacjenta: ich kolor, grubość oraz inne czynniki mające wpływ na ustawienie parametrów lasera. Depilacja laserowa poprzedzona jest zawsze wywiadem na temat wskazań, przeciwwskazań, stanu zdrowia pacjenta i zaleceń. Osoby wrażliwe mogą odczuwać ocieplenie okolicy zabiegowej a także lekki rumień w tym miejscu. Po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej konieczna jest dwutygodniowa ochrona przeciwsłoneczna tak aby wykluczyć jakiekolwiek możliwe powikłania( zmiany barwnikowe i obrzęk). Wszelkie podrażnienia i zadrapania w miejscu poddawanym depilacji laserowej muszą być wygojone a skóra nieopalona i czysta, bez żadnych maści i kremów.

 

ZALECENIA PRZED DEPILACJĄ LASEROWĄ LIGHT SHEER:

1. Obszar objęty działaniem lasery nie może być podrażniony

2. Przed depilacją laserową nie można wyrywać cebulki włosa ( pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym) przez okres 4-9 tygodni. Włosy golimy tylko maszynką, przycinamy lub depilujemy kremem.

3. Nie opalamy skóry przed zabiegiem i nie smarujemy jej samoopalaczem. Im jaśniejsza skóra tym większy kontrast pomiędzy skórą a włosem dzięki czemu laser będzie skuteczniejszy. 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ LIGHT SHEER:

– ciąża

– nadwrażliwość skóry na słońce, świeża opalenizna oraz samoopalacze,

– tutaż w miejscy wykonania zabiegu, kremy z retinolem  ( należy zaprzestać stosowania na 3 tyg przed zabiegiem)

– leki światłouczulające, retinody,

– leki przeciwbólowe, aspriyna, leki przeciwzapalne ( Ibuprofen, Ibuprom) nie stosować na tydzień przed zabiegiem

– zioła ( nagietek i dziurawiec) należy odstawić na 2-3 tygodnie przed zabiegiem

– depilacją pęsetą i woskiem – należy przestać używać 4 tygodnie przez zabiegiem

– skłonność do bliznowacenia i przebarwień

– epilepska

– łuszczyca

– włosy siwe i bardzo jasne

 

  

 

Karolina
Karolina
2020-06-22

Depilacja szybka i bezbolesna.

Name
Comment
Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.