Depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym  

W trakcie zabiegu epilacji woskiem usuwamy włos wraz z jego cebulką dzięki czemu efekt gładkiej skóry utrzyma się znacznie dłużej niż w przypadku  golenia włosa maszynka, nawet przez kilka tygodni.  Dodatkowym atutem jest fakt, iż  odrastające włoski będą bardziej miękkie i delikatniejsze, a z czasem stają się także coraz słabsze.

W naszym gabinecie wykonujemy również depilacją woskiem brwi – jako alternatywa dla pęsety. Zdarza się, że na brwiach mamy delikatny meszek, który bardzo nam przeszkadza i uwidacznia się w promieniach słońca. Epilacja pęsetą, z racji, że włoski te są bardzo delikatne, mogłaby jedynie urwać włos, który pojawiłby się z powrotem w szybkim czasie. Depilacja woskiem brwi gwarantuje efekt na dłużej i jest mniej bolesna niż wyrywanie pojedynczych włosków pęsetą.

Zabieg depilacji woskiem ciała bywa bolesny ale wrażenie bólu zależne jest głównie od wrażliwości skóry. W przypadku gdy depilacja wykonywana jest regularnie ból ulega znacznemu osłabieniu.

Depilację woskiem można stosować praktycznie na wszystkie części ciała: nogi, ręce, pachy, linię bikini, dłonie, linię białą i twarz (górna warga, bokobrody, broda i regulacja brwi). Niektóre Panie decydują się również na całkowitą epilację intymną. Panowie najczęściej usuwają owłosienie z pleców i klatki piersiowej.

 

Zalety depilacji woskiem:

  • włoski usuwane regularnie ulegają osłabieniu i przerzedzeniu
  • efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż po zwykłym goleniu

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • żylaki

Depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer w naszym gabinecie kosmetycznym 

Jeżeli  odrastające włosy są twoją zmorą i planujesz pozbyć się ich na stałe, skorzystaj z depilacji laserowem laserem diodowym Light Sheer w naszym gabinecie kosmetycznym. Wystarczy kilka zabiegów aby cieszyć się gładką, wydepilowaną skórą już na stałe. 

Pełna oferta depilacji laserowej w zakładce DEPILACJA LASEROWA

 

Cennik

depilacja woskiem

Górna warga10 PLN
Broda10 PLN
Baczki10 PLN
Twarz ( bez brwi)25 PLN
Ręce do łokcia30 PLN
Ręce całe40 PLN
Nogi do kolan40 PLN
Nogi całe70 PLN
Tors60 PLN
Plecy60 PLN
Linia biała ( pasek na brzuchu)15 PLN
Linia bikini35 PLN
Bikini głębokie100 PLN
Całe nogi + pachy promocja!90 PLN

 

Depilacja laserowa

Działanie lasera diodowego w depilacji laserowej

Laser emituje łagodną wiązkę promieni, która jest pochłonięta przez barwnik włosa (melaninę), co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Wiązka światła laseowego dosłownie rozbija i równocześnie degraduje zalążek włosa. W zależności od okolicy i rodzaju owłosienia następuje stopniowe przerzenie i zmniejszenie ilości włosów. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser może zniszczyć tylko włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu, zwaną fazą anagenu. Tylko włosy w tej fazie zareagują na światło lasera Light Sheer. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji lub spoczynku dlatego też zabieg też należy powtórzyć kilkukrotnie. Po zabiegi depilacji laserowej, uśpione włosy zaczynają  wchodzić w aktywny etap wzrostu.  Najczęściej aby pozbyć się owłosienia całkowicie wystarczy wykonać około 5 zabiegów.

W ciągu jednego zabiegu możliwe jest usunięcie około 30-40% widocznych, ciemnych włosów. W przypadku włosów jaśniejszych efekt może być mniejszy.

Zabiegi należy powtarzać co 6-8 tygodni w zależności od depilowanej okolicy.

Cennik

depilacja laserowa

Górna warga100 PLN
Broda mała150 PLN
Broda duża200 PLN
Szyja150 PLN
Baki150 PLN
Policzki150 PLN
Uszy100 PLN
Linia brzucha150 PLN
Pośladki250 PLN
Bikini płytkie200 PLN
Bikini głębokie250 PLN
Bikini brazylijskie250 PLN
Pachy200 PLN
Ramiona250 PLN
Przedramiona250 PLN
Dłonie150 PLN
Uda400 PLN
Kolana300 PLN
Łydki150 PLN
Stopy150 PLN
Tors300 PLN
Brzuch250 PLN
Plecy550 PLN
Brodawki150 PLN

Parę słów o depilacji laserowej

MECHANIZM DZIAŁANIA LASERA LIGHT SHEER NA WŁOS

Laser Light Sheer, który stosowany jest do zabiegów depilacja działa powierzchownie, nie wpływa na funcjonowanie całego organizmu. Skupiona wiązja promieni skierowana na skórę przenika ją na głębokość około 2 mm. W efekcie dochodzi do uszkodzenia mieszka, który następnie stopniowo  zanika.  Promieniowanie emitowane przez Laser Light Sheer absorbowane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła przenika do mieszka, niszczy barwnik degradując włos.  Im wiekszy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą zabieg jest skuteczniejszy- większa ilość mieszków wlosowych ulegnie degradacji.

Jeden strzał lasera Light Sheer likwiduje kilkanaście a nawet więcej włosów, które znajdując się na obszarze skóry tworzącej plamkę o średnicy 12×12 mm. Owłosienie degradowane jest partiami, plamka po plamce.

DLACZEGO ZABIEGI DEPILACJI LASEROWEJ NALEŻY POWTARZAĆ?

Laser działa tylko i wyłącznie na włosy w aktywnej fazie wzrostu -anagenie. Niestety nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie z danym momencie. Włos przechodzi kolejne fazy: fazę wzrostu, fazę przejściową a następnie fazę spoczynku. Laser może zadziałać tylko na włosy w fazie wzrostu, które są widoczne na powierzchni skóry.  Ponieważ przejście włosów w poszczegolne fazy nie odbywa sie synchronicznie, liczba powtórzeń musi być większa.

KWALIFIKACJE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ LIGHT SHEER

Przed przystąpieniem do zabiegu ocenia się fototyp skóry i włosy pacjenta: ich kolor, grubość oraz inne czynniki mające wpływ na ustawienie parametrów lasera. Depilacja laserowa poprzedzona jest zawsze wywiadem na temat wskazań, przeciwwskazań, stanu zdrowia pacjenta i zaleceń. Osoby wrażliwe mogą odczuwać ocieplenie okolicy zabiegowej a także lekki rumień w tym miejscu. Po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej konieczna jest dwutygodniowa ochrona przeciwsłoneczna tak aby wykluczyć jakiekolwiek możliwe powikłania( zmiany barwnikowe i obrzęk). Wszelkie podrażnienia i zadrapania w miejscu poddawanym depilacji laserowej muszą być wygojone a skóra nieopalona i czysta, bez żadnych maści i kremów.

 

ZALECENIA PRZED DEPILACJĄ LASEROWĄ LIGHT SHEER:

1. Obszar objęty działaniem lasery nie może być podrażniony

2. Przed depilacją laserową nie można wyrywać cebulki włosa ( pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym) przez okres 4-9 tygodni. Włosy golimy tylko maszynką, przycinamy lub depilujemy kremem.

3. Nie opalamy skóry przed zabiegiem i nie smarujemy jej samoopalaczem. Im jaśniejsza skóra tym większy kontrast pomiędzy skórą a włosem dzięki czemu laser będzie skuteczniejszy. 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ LIGHT SHEER:

– ciąża

– nadwrażliwość skóry na słońce, świeża opalenizna oraz samoopalacze,

– tutaż w miejscy wykonania zabiegu, kremy z retinolem  ( należy zaprzestać stosowania na 3 tyg przed zabiegiem)

– leki światłouczulające, retinody,

– leki przeciwbólowe, aspriyna, leki przeciwzapalne ( Ibuprofen, Ibuprom) nie stosować na tydzień przed zabiegiem

– zioła ( nagietek i dziurawiec) należy odstawić na 2-3 tygodnie przed zabiegiem

– depilacją pęsetą i woskiem – należy przestać używać 4 tygodnie przez zabiegiem

– skłonność do bliznowacenia i przebarwień

– epilepska

– łuszczyca

– włosy siwe i bardzo jasne

 

  

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.