ODCISKI – DLACZEGO POWSTAJĄ?

utworzone przez | wrz 10, 2019

Odciski nie są problemem jedynie estetycznym. Nieleczone niepotrzebnie przysparzają nam bólu, a czasem także powodują stan zapalny. Najczęściej przyczyną powstawania odcisków są niewygodne buty – za luźne lub zbyt ciasne. Jak zapobiegać odciskom i co robić, jeśli je już masz?

Mechanizm powstawania modzeli i nagniotków jest jeden. Są one skutkiem ciągłego tarcia lub nacisku (np. skóry palców o siebie czy butów o skórę. Skóra, w celu protekcji przed uszkodzeniem, wytwarza komórki warstwy rogowej.

Nie złuszczają się one jednak, tylko narastają, tworząc stwardniałą warstwę. Nie tylko nieładnie to wygląda, ale z czasem może powodować ból, a pod odciskiem rozwija się stan zapalny.

Odciski możesz usunąć w naszym gabinecie kosmetycznym podczas zabiegu pedicure.

Nagniotki usuwamy skalpelem lub frezem próźniowym, modzele usuwamy przy użyciu frezarki i kapturka ściernego.

Nagniotki są to małe, stwardniałe, błyszczące punkty powstające zwykle na palcach stóp ( najczęściej na małym palcu) Mają wrastający w skórę rdzeń, który może uciskać znajdujące się pod nim zakończenia nerwowe i powodować ostry ból.
Modzele są duże, dość miękkie, żółtawe, czasem otoczone zaczerwienioną skórą. Mogą być przyczyną piekącego bólu. Zazwyczaj tworzą się na podeszwach stóp. Noszenie butów na wysokim obcasie sprzyja powstawaniu modzeli na śródstopiu.

Codziennie na noc stosuj specjalistyczny krem do pielęgnacji stóp, który nawilży, natłuści i zapobiegnie narastaniu stwardniałej skóry. Kremy powinien zawierać składniki natłuszczające (np. masło kakaowe, shea, oleje) i złuszczające (mocznik czy kwas salicylowy). Polecamy specjalistyczną i sprawdzoną serię Gehwol stosowaną również w naszym salonie kosmetycznym.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]