O HENNIE SŁÓW KILKA

utworzone przez | wrz 10, 2019

Zabieg farbowania brwi i rzęs zwany henną jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.
Odpowiedź czym właściwie jest henna oraz kilka słów o jej historii znajdziesz w poniższym artykule.
Henna jest naturalnym barwnikiem pochodzenia roslinnego. Powstaje ze sproszkowanych liści i pędów lawsonii bezbronnej ( Lawsonia alba / Lawsonia inermis)
Roślina ta jest sporym krzewem, osiaga wysokość od 2,5 m do 4,5m . Rośnie w gorącym klimacie Afryki Północnej oraz Azji Południowej.
W liściach lawsonii bezbronnej znajdziemy czerwono-pomarańczowy barwnik lawson, który pigmentuje nasz naskórek i włosy.

Jest bezpieczeny dla zdrowia i bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne.
Pierwsze wzmianki o hennie i jej dobrocznnym wpływie pochodzą sprzed 8000 lat. Powszechnie zaczęto ją stosować 5000 lat temu. Farbowanie henna znane było zarówno w Indiach, Pakistanie, Egipcie, Iranie oraz na terenach Dalekiego Wschodu.

W starożytnym Egipcie hennę stosowali również faraonowie, którym po śmierci zdobiono ciało. Z kolei w średniowiecznych Indiach, gdy tereny te były pod okupacją muzułmańską, zamężne kobiety zdobiono skomplikowanymi wzorami tak aby odróżnić je od porywanych przez muzułman dziewic.

Powszechnie stosuje się kosmetyki barwiące do włosów  na bazie henny dzięki temu, że wnika do włosa, wiążąc się z keratyną. Płukanki do włosów sprawią, że nabierają one ciemniejszego odcienia, który wygląda o wiele naturalniej niż po zastosowaniu szamponu czy farby koloryzującej. Henna nie niszczy włosów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzeń i nie zaszkodzi im nawet długotrwałe stosowanie.

W salonie kosmetycznym henną barwi się brwi i rzęsy. Obecnie mamy  do wyboru wiele kolorów, począwszy od jasnych i ciemnych brązów, jasnego grafitu po głęboką czerń.

Oprócz henny klasycznej w ofercie naszego gabinetu znajdziecie również hennę pudrową. Zapraszamy do zakładki Cennik

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]