NA CZYM POLEGA MANUALNE OCZYSZCZANIE TWARZY W GABINECIE KOSMETYCZNYM?

utworzone przez | wrz 10, 2019

Zabiegi z zakresu oczyszczania twarzy lub pleców

Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym jest przeznaczone m.in. dla osób które zmagają się z cerą tłustą czy trądzikową, która wymaga profesjonalnej pielęgnacji. Ze specjalistycznych zabiegów oczyszczających mogą skorzystać również osoby z cerą suchą, wrażliwą, a nawet naczynkową.

Zabieg polega na manualnym, ręcznym usunięciu zaskórników (wągrów) i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym etapem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż skóry twarzy.

Następnie kosmetolog wykonuje peeling kawitacyjny ( oczyszczanie poprzez ultradźwięki) w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Kolejnym etapem jest poddanie skóry działaniu wapozonu. Nakładamy preparat rozmiękczający i kierujemy na twarz strumień pary, która rozszerza pory oraz wzmacnia działanie preparatu.

Gdy skóra jest dobrze rozpulchniona kosmetolog przechodzi do manualnego/ ręcznego oczyszczenia skóry. Usuwamy zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu zaskórników i prosaków dezynfekujemy skórę przy użyciu darsonvala. Darsonwalizacja wykorzystuje prądy wielkiej częstotliwości (300-500 kHz) w celu dezynfekcji skóry. Podczas przepływu prądu przez elektrodę i jej bezpośredniego zetknięcia ze skórą powstają wyładowania elektryczne obserwowane jako iskrzenie. Powoduje to bezpośrednie wytworzenie minimalnej ilości ciepła w tkankach. W obszarze peloty powstaje ozon, który działa na skórę bakteriobójczo i dezynfekująco.

Darsonwalizacja powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, zapobiega również przedwczesnemu starzeniu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów. Procedura darsonwalizacji jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Prąd ma korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy.

Po darsonwalizacji, na twarz aplikowana jest maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym.

Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki.

Zamiast peelingu kawitacyjnego, jeżeli nie ma przeciwwskazań, możemy wykonać mikrodermabrazję lub peeling kwasem.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]