JESTEM W CIĄŻY…

utworzone przez | wrz 10, 2019

JESTEM W CIĄŻY – ZABIEGI W GABINECIE KOSMETYCZNYM DLA PRZYSZŁYCH MAM 

Droga przyszła mamo! Przede wszystkim gratulacje!:)

Na pewno zastanawiasz się czy korzystając z zabiegów kosmetycznych w gabinecie kosmetycznym nie zaszkodzisz swojemu maleńkiemu dziecku. I słusznie! W ofercie salonu kosmetycznego znajdują się zabiegi, które w żaden sposób nie zaszkodzą maleństwu ale są też i takie, których negatywne oddziaływanie na płód nie zostało nigdy zbadane i które wrzucane są przez to do grupy „tych zakazanych”.

Jeżeli jesteś w ciąży – poinformuj nas o tym.

Zabiegi, z których powinnaś zrezygnować na czas ciąży to m.in zabiegi z użyciem ultradźwięków – peeling kawitacyjny czy sonoforeza. W ciąży nie wykonuje się również darsonwalizacji – dlatego jeśli zdecydujesz się przyjść do nas na oczyszczanie manualne zrezygnujemy z użycia darsonwala.

Często pytacie również o mezoterapię mikroigłową. Samo w sobie nakłuwanie skóry nie wpłynęłoby może negatywnie na maleństwo ale niestety zabieg nie należy do najprzyjemniejszych a odczuwanie dyskomfortu naraża Cię na niepotrzebny stres. Dlatego na czas ciąży lepiej zrezygnuj z tego zabiegu.

Eksfoliacja kwasami również nie jest dobrym pomysłem. Na czas ciąży i karmienia piersią musimy z niej zrezygnować.

Z czego więc możesz bez obaw korzystać?

Z zabiegów na twarz polecamy mikrodermabrazję – kontrolowane ścieranie skóry czego efektem jest wygładzenie, odmłodzenie i  rozjaśnienie twarzy, szyi i dekoltu. Możemy również wykonać oczyszczanie twarzy, w pierwszym etapie zabiegu zamiast peelingu kawitacyjnego wykonamy peeling enzymatyczny lub mikrodermabrazję a w późniejszym etapie po oczyszczaniu skóry ominiemy etap darsonwalizacji.

Bardzo przyjemnym zabiegiem jest masaż twarzy, szyi i dekoltu. Masaż nie tylko pozwoli Ci się zrelaksować ale również delikatne dłonie naszych kosmetolożek ujędrnią i uplastycznią mięśnie Twojej twarzy. Poczujesz się wypoczęta i dopieszczona.

Ciąża nie jest również przeciwwskazaniem do takich zabiegów jak henna, regulacja brwi czy depilacja ciała woskiem – o ile wcześniej korzystałaś z takiej formy depilacji i nie sprawia ci ona dużego bólu.

Przed planowanym terminem porodu koniecznie wybierz się na pedicure klasyczny. Spory już brzuszek utrudnia schylanie. Z chęcią zajmiemy się Twoimi stopami: usuniemy narastający martwy naskórek i obetniemy Twoje paznokcie. Stopy będą wyglądały estetycznie a ty podczas pobytu w szpitalu skupisz sie już tylko na przywitaniu swojego maleństwa.

Wiele Pań tuż przed porodem decyduje się również na przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Jak się domyślacie samo wytuszowanie rzęs na czas porodu nie będzie dobrym pomysłem. Pot i łzy spowodują rozmycie tuszu. Jeżeli jesteś przyzwyczajona do wytuszowanych rzęs na pewno z przedłużonymi rzęsami, które są wodoodporne, będziesz czuła się komfortowo – zarówno podczas pobytu w szpitalu jak i po wyjściu, kiedy czasu na zadbanie o siebie będzie troszkę mniej.   W gabinecie posiadamy różne długości i grubości rzęs – w zależności od Twoch upodobań możemy stworzyć bardzo naturalny efekt – rzęsy mogą wyglądać tak jakbyś je wytuszowała, możemy je również mocniej wydłużyc, zagęścić.

Aplikacja trwa około 2,5 h, a kobietom ciężarnym zaleca się leżenie na lewym boku.

Zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Poznaniu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]