JAK DBAĆ O PRZEDŁUŻONE RZĘSY

utworzone przez | Wrz 10, 2019

Jak wiemy na całość aplikacji przedłużania rzęs ma wpływ wiele czynników. Oprócz tego jak dbamy o rzęsy i jak zachowuje się nasz organizm ( wydzielanie sebum i zmiany hormonalne, odczyn naturalnej rzęsy) wpływ mają również czynniki zewnętrzne.

48 h od aplikacji:

– WILGOĆ, PARA WODNA, SPRAY WODNy

Przede wszystkim uważamy na wilgoć do 48 h od aplikacji. Nie korzystamy wtedy ze sauny, solarium, nie moczymy oczu.  Dobrze zrezygnować również z prasowania w tym czasie ( para z żelazka może w jakimś stopniu wpłynąć na trwałość kleju) a nawet z wyczerpujących treningów fizycznych ( pocimy się, później bierzemy prysznic…).

– WIZYTA U FRYZJERA

Amoniak ma ogromny wpływ na trwałość spoiny kleju w ostatniej fazie polimeryzacji. Farbowanie włosów czy trwałą dobrze wykonać przed  lub 48 h po aplikacji rzęs.

– TŁUSZCZ I ALKOHOLE

Bardzo tłuste kremy i oleje nakładane na twarz wieczorem, tuż po samej aplikacji mają ogromny wpływ na odklejanie rzęs. Powstrzymajmy się chociaż jeden dzień od stosowania takich konsystencji – twarz najlepiej nawilżyć lekko kremem omijając okolice oka i powieki. Bezpośrednio po aplikacji nie tonizujmy również  twarzy tonikiem z zawartością alkoholu ani nie przecierajmy twarzy płynami dermatologicznymi typu Acnosan.

Gdy minie 48h……

Do mycia oczu używamy beztłuszczowych preparatów. Nie możemy zapominać o higienie oka. Oczy myjemy codziennie.  Do pielęgnacji i oczyszczenia rzęs  świetnie sprawdzi się beztłuszczowy płyn micelarny, szampon dla dzieci  lub wodny roztwór płynu do higieny intymnej, który pięknie domywa resztki makijażu ( resztki cieni do powiek, pudru czy kremu, które osadzają się na wolnym brzegu powieki) przywraca naturalne pH, reguluje produkcję sebum, ale przede wszystkim łagodzi podrażnienia i chroni przed bakteriami. Co najważniejsze płyn ma odczyn kwasowy  więc zakwaszenie włosa po zabiegu (pamiętamy o 48h zakazie kontaktu z wodą) domknie łuski włosa a czynność ta wykonywana przez cały okres noszenia rzęs nie pozwoli łuskom unosić się i odrywać spoiny kleju.

Przez cały okres noszenia rzęs konieczne jest także unikanie jakiegokolwiek kontaktu z olejem i tłuszczami. Bardzo ostrożne postępujemy przy aplikacji kremów do twarzy – omijamy okolice rzęs, tak aby krem nie dostał się do nich i nie wpłynął na trwałość kleju. Nie wolno nadmiernie dotykać rzęs, pocierać oczu, nie ciągnąć ich i nie wyrywać.  Jeśli jest to możliwe najlepiej unikać spania na brzuchu z twarzą w poduszce ( Swoją drogą zaoszczędzi nam to wielu niepotrzebnych zmarszczek w przyszłości :))

Rzęs przedłużonych nie tuszujemy. Nie ma takiej potrzeby. Rzęsy wyglądają tak pięknie, w zależności od naszych oczekiwań są wydłużone, zagęszczone – takiego efektu nie osiągniemy nawet najlepszym tuszem.

Uwaga! przedłużanie rzęs uzależnia 🙂

Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów tekstu bez naszej zgody zabronione.