JAK DBAĆ O PRZEDŁUŻONE RZĘSY

utworzone przez | wrz 10, 2019

O tym jak długo będziemy cieszyć się trwałością aplikacji decyduje nie tylko dobrze wykonane przedłużanie rzęs ale również pielęgnacja pozabiegowa i dostosowanie się do kilku zaleceń w konkretnej ramie czasowej.

Najważniejszy czas – 48h od przedłużania rzęs, ostatnia faza polimeryzacji kleju.

Przez te 48 h nasze rzęsy nie powinny mieć kontaktu z woda, parą wodną i wilgocią. Unikamy solarium i sauny. Nie myjemy oczu. W tym właśnie czasie klej wzmacnia swoje wiązanie – jeśli zamoczymy rzęsy mogą wypaść znacznie szybciej i trwałość aplikacji osłabi się.

Dobrze jeśli w czasie tych 48h odpuścisz wizytę u fryzjera ( farbowanie włosów). Amoniak zawarty w farbie ma niekorzystny wpływ na ultrwalający się klej, bezpiecznie jest odczekać te 48 h od przedłużania rzęs.

Minęło 48h  od przedłużania rzęs. Co dalej ?

Możesz już myć swoje oczy ale musisz pamiętać o bardzo ważnej rzeczy – klej jest wodoodporny ale nie jest odporny na tłuszcze. Wszystkie tłuste kosmetyki, zawierające olejki w swoim składzie osłabią wiązanie kleju. Do mycia oczu polecamy specjalny szampon do rzęs, który możesz zakupic w naszym gabinecie. Mycie rzęs pozwala na utrzymanie higieny oczu.

Aplikacja kremu pod oczy ? Tak, ale pod warunkiem, że będziesz uważać zeby krem nie dostał się na twoje nowe, piękne rzęsy 🙂 Krem ma w składzie tłuszcze, które zaszkodzą naszym wiązaniom.

Przez cały okres noszenia rzęs zaleca się odpuścić tłuste kremy i olejki i nie nakładać ich wokół oczu – wybieraj lekkie kremy pod oczy, które szybko się wchłaniają.

Nie pocieraj swoich oczu i nie wyrywaj rzęs – przy okazji unikniesz niepotrzebnych zmarszczek wokół oczu 😉 

Przedłużonych rzęs nie tuszuje się – jeśli jednak przegapiłaś termin na uzupełnienie i musisz sięgnąć po tusz nie może być on wodoodporny.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]