HISTORIA LIFTINGU RZĘS

utworzone przez | sie 30, 2019

Lifting i laminacja rzęs cieszą się w naszym gabinecie dużym zainteresowaniem. Zabieg nie tylko podkręca rzęsy naturalne ale również nadaje im ciemną barwę, wizualnie je pogrubia i ekstremalnie odżywia. Szczególnie spektakularne efekty finalne zauważa się u Pań z naturalnie prostymi rzęsami.

A skąd wziął się w ogóle lifting rzęs?

Około 12 lat temu na rynek Europejski wprowadzono zabieg trwałej do rzęs. Nie cieszyła się ona jednak zbyt dużym powodzeniem wśród kosmetologów na co wpływ miał m.in wydłużony czas działania preparatów a także mało precyzyjne akcesoria do zabiegu. Sama idea zabiegu trwałej została zapożyczona od koleżanek fryzjerek – z zabiegu trwałej ondulacji włosów. Potrzebna była zmiana. Skrócenie czasu trzymania preparatu a także udoskonalenie samych produktów narodziło nowy zabieg zwany liftingiem rzęs, który wniósł wiele ciekawszych rozwiązań.

Do liftingu używane są wałeczki silikonowe, które z powodzeniem zastąpiły dawne wałeczki papierowe. Silikonowe formy pozwalają na idealne odseparowanie rzęs a także na dowolność w rozplanowaniu kierunków rzęs co ma ogromne znaczenie przy efekcie finalnym. W 2016 r. australijska marka Elleebana weszła na rynek Polski.

Kliknij i przeczytaj więcej na temat zabiegu: LIFTING ELLEEBANA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]