HIRUSTYZM W GABINECIE KOSMETYCZNYM

utworzone przez | wrz 10, 2019

Delikatny, ledwo widoczny puszek pod nosem kobiety to żaden problem. Ale kiedy pojawia się ciemne, nadmierne owłosienie na brodzie, piersiach czy brzuchu może to być tzw. hirsutyzm, wskazujący m.in. na nadmiar męskich hormonów.

Hirsutyzm jest zaburzeniem hormonalnym, które wymaga leczenia.

Organizm kobiety funkcjonuje prawidłowo m.in. dzięki żeńskim hormonom płciowym – estrogenom, które odpowiadają za regularne cykle miesiączkowe i umożliwiają zajście w ciążę. Oprócz estrogenów w organizmie kobiety wytwarzane są także niewielkie ilości androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Ich nadmiar może wywołać niekorzystne objawy np. hirsutyzm.

W gabinecie kosmetycznym wykonuje się depilację woskiem – która doraźnie pozbywa się widocznego problemu. Włoski wyrywane są wraz z cebulką co gwarantuje pozbycie się defektu na jakiś czas.

W gabinecie oferują także depilację laserową laserem diodowym Light Sheer. Jeżeli zdecydujecie się Panie na taką formę usunięcia owłosienia należy pamiętać że tylko zakończenie kuracji farmakologicznej i wyleczenie zaburzeń hormonalnych zagwarantuje pozbycie się owłosienia na stałe. Jeżeli hormony nie będą wyrównane owłosienie, nawet poddane depilacji laserowej, i tak odrośnie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]