CERA SUCHA
Charakterystyka cery suchej
Cera sucha jest jedną z bardziej problematycznych typów cery. Wymaga szczególnej uwagi przy pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków.
Cera sucha może być wrodzona, zdarza się jednak, że jest ona wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji skóry, zaniedbania, zanieczyszczeń z powietrza, wody lub chorób np. niedoczynności tarczycy. Cera sucha może być także konsekwencją starzenia się skóry. .
Cera sucha jest matowa, skłonna do łuszczenia, szorstka i chropowata. Często towarzyszy jej napięcie i pieczenie.
Typowe problemy: Uczucie ściągnięcia i łuszczenie się skóry
Pielęgnacja cery suchej w domu i w gabinecie kosmetycznym
Pielęgnacja cery suchej: ciągłe nawilżanie i natłuszczanie skóry twarzy, przemywanie skóry wodą termalną lub wodą mineralną ( zamiast twardą wodą z kranu)
Pamiętaj o demakijażu, przemywaj twarz tonikiem aby przywrócić optymalne pH skóry. Unikaj stosowania mydła do twarzy. Kosmetyki nie mogą zawierać alkoholu, który dodatkowo wysusza i podrażnia skórę twarzy. Raz w tygodniu zafunduj sobie peeling enzymatyczny, który zwiększy absorpcję dobroczynnych składników aplikowanego kremu, łykaj witaminę E.
Nawilżaj i natłuszczaj skórę, pij dużo wody mineralnej. Nie pal papierosów i ogranicz kąpiele słoneczne. Cera sucha źle reaguje na wodę z chlorem, suche powietrze ( klimatyzacje) i mróz.
Odwodniona skóra twarzy wolniej się regeneruje i jest bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek.
zabiegi kosmetyczne polecane dla cery suchej
Szczególnie polecamy:
- peeling (kwas) migdałowy z maseczką i sonoforezą
- ultradźwieki: peeling kawitacyjny wraz z sonoforezą ( ampułka dobrana do potrzeb skóry)
- masaż twarzy, szyi i dekoltu
- mezoterapia mikroigłowa i mezoterapia igłowa
- mikrodermabrazja połączona z sonoforezą
- laseroterapia
Więcej o polecanych zabiegach kosmetycznych …
– Ultradźwięki ( peeling kawitacyjny i sonoforeza)
Peeling kawitacyjny poprzez zjawisko kawitacji, pozwala usunąć martwy naskórek i zaskórniki oraz odblokować i oczyścić pory.
Ultradźwięki w odpowiedniej częstotliwości stymulują komórki do naturalnej odnowy oraz rozjaśniają przebarwienia. Peeling kawitacyjny polecany jest do wszystkich rodzajów cer- sprawdza się zarówno u osób młodych jak i starszych.
Sonoforeza polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb naskórka przy wykorzystaniu ultradźwięków w innej częstotliwości niż peeling kawitacyjny. Składniki preparatu, dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, docierają głębiej niż w przypadku aplikacji kremu. W zależności od użytych substancji zabieg sonoforezy może działać uszczelniająco na naczynia krwionośne, odżywiać i nawilżać skórę, przyspieszać leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian a także normalizować wydzielanie sebum. Stosowanie sonoforezy ma dobroczynny wpływ na skórę, zwalcza efekty przedwczesnego starzenia i poprawia koloryt skóry. Zabieg nadaje się dla każdego rodzaju skóry, różni się jednak stosowanymi preparatami dobieranymi do indywidualnych potrzeb.
– Masaż twarzy szyi dekoltu:
Masaż twarzy szyi i dekoltu trwa około 30 minut. Jest jedną z najprzyjemniejszych części zabiegu, może też występować samodzielnie.
Rola masażu:
złuszczanie obumarłych komórek naskórka, wzrost temperatury skóry o około 1,6° C, poprawa czynności wydzielniczych gruczołów łojowych i potowych, rozszerzenie się naczyń krwionośnych, lepsze odżywienie i dotlenienie skóry szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii, przyspieszenie regeneracji i procesów gojenia, poprawa elastyczności oraz jędrności skóry, ułatwienie wprowadzenia substancji czynnych zawartych w preparatach
– Eksfoliacja kwasami
Peeling migdałowy:
Peeling na bazie kwasu migdałowego polega na delikatnym złuszczeniu, wygładzeniu i regeneracji skóry.
Zabieg eksfoliacji wykonujemy przez cały rok, również latem z zachowaniem ochrony UV.
Częstotliwość kuracji to średnio 6-8 zabiegów, a minimalny odstęp między zabiegami powinien wynosić 7 dni.
Efekty peelingu migdałowego:
odmłodzenie, uelastycznienie, wygładzenie, ujędrnienie skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, działanie bakteriostatyczne (pomocny w leczeniu trądziku), redukcja i regulacja wydzielania sebum, zmniejszenie drobnych zmarszczek, działanie keratolityczne
Kwas glikolowy:
Kwas glikolowy szczególnie zalecany jest w przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry, jako że wpływa na redukcję małych zmarszczek powierzchniowych, poprawiając spoistość i zwartość skóry. Kwas glikolowy jest również czynnikiem determinującym lepsze nawilżenie oraz elastyczność skóry.
Skóra odzyskuje napięcie i zwartość dzięki stymulacji produkcji nowego kolagenu i włókien elastycznych.
Działanie kwasu glikolowego :
złuszczenie obumarłego naskórka, rozluźnienie połączeń pomiędzy martwymi komórkami, ułatwienie wnikania składników aktywnych, stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawa nawilżenia, spłycenie zmarszczek i płytkich zmian potrądzikowych, hamowanie powstawania przebarwień, regulacja procesu wydzielania sebum, działanie oczyszczające, zwiększanie skuteczności stosowanych preparatów pielęgnacyjnych, wyrównanie kolorytu skóry
Mezoterapia mikroigłowa w walce z oznakami starzenia
W mezoterapii mikroigłowej używamy specjalne jednorazowe kartridże z wbudowanym systemem mikroigiełek, które stymuluja fibroblasty w skórze do produkcji kolagenu poprzez kontrolowane i dokładne mikronakłucia całego obszaru skóry. W trakcie zabiegu wprowadzana jest ampułka odżywcza.