CERA DOJRZAŁA

utworzone przez | lut 23, 2016

Cera dojrzała jest najczęściej skórą suchą, u której zauważalny jest spadek ilości włókien kolagenowych. Skóra ma mniej aktywnych gruczołów łojowych, wolniej się regeneruje dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji.

Skórze dojrzałej, tak jak skórze suchej szkodą czynniki wysuszające : suche powietrze ( klimatyzacja), mróz, agresywne środki pielęgnacyjne ( alkohol, mydło), chlorowana woda, nadmierna ilość promieni słonecznych, palenie papierosów, stres i mała ilość snu.

Już po 25 roku życia zaczynają się pierwsze etapy zanikania włókien kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność i elastyczność skóry. Po 40 roku życia, mechanizmy obronne skóry, działają znacznie słabiej, naskórek ulega ścienczeniu.

Aby długo zachować młodość skóry, powinnaś zacząć działać już w momencie pojawienia się pierwszych oznak upływającego czasu.

Pielęgnacja cery dojrzałej: Zadaniem kosmetyków do cery dojrzałej jest głębokie nawilżenie, natłuszczenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry. Kosmetyki te powinny działać delikatnie, a jednocześnie głęboko i skutecznie.

Ponadto kosmetyki powinny chronić przed czynnikami zewnętrznymi, w tym wolnymi rodnikami, które w dużym stopniu odpowiadają za zniszczenia spowodowane w naszej skórze.

W związku z zanikaniem zbawiennego kolagenu, powinniśmy dostarczać go skórze w kosmetykach. Raz w tygodniu wykonaj peeling enzymatyczny, który złuszczy obumarłe komórki i zwiększy wchłanialność kolejnych substancji odżywczych zawartych w kremie. Pij dużo wody mineralnej, zieloną herbatę, suplementuj witaminę E, która degraduje wolne rodniki. Nie pal papierosów, unikaj kąpieli słonecznych i stresu.

Dla cery dojrzałej jak i na pierwsze oznaki starzenia szczególnie polecamy mezoterapię mikroigłową.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu poszczególnych obszarów ciała odpowiednio dobranymi preparatami. Metoda umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Mezoterapia mikroigłowa nie ogranicza codziennej aktywności klienta. Innowacyjność technologii pozwala na frakcjonowanie skóry mikroigłami, co stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i silnej regeneracji.

Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu 6 zabiegów mezoterapii mikroigłowej w odstępach 2 tygodnie.

Masaż twarzy szyi i dekoltu poprawia elastyczność oraz jędrność skóry, uplastycznia, rozluźnia mięsnie. Masaż poprawia krążenie krwi i limfy, tym samym wspomaga procesy metabolizmu skóry i pozytywnie wpływa na system nerwowy, łagodząc napięcia i stresy.

Z kolei zabiegu sonoforezy polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb naskórka przy wykorzystaniu ultradźwięków. Składniki preparatu, dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, docierają głębiej niż w przypadku aplikacji kremu. W zależności od użytych substancji zabieg sonoforezy może działać uszczelniająco na naczynia krwionośne, odżywiać i nawilżać skórę, przyspieszać leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian a także normalizować wydzielanie sebum. Stosowanie sonoforezy ma dobroczynny wpływ na skórę, zwalcza efekty przedwczesnego starzenia i poprawia koloryt skóry. Zabieg nadaje się dla każdego rodzaju skóry, różni się jednak stosowanymi preparatami dobieranymi do indywidualnych potrzeb.

Kolejnym zabiegiem wykonywanym w gabinecie kosmetycznym, szczególnie polecanym dla cery dojrzałej jest eksfoliacja kwasem migdałowym.

Eksfoliacja na bazie peelingu migdałowego polega na delikatnym złuszczeniu, wygładzeniu i regeneracji skóry. Zabieg eksfoliacji wykonujemy przez cały rok, również latem z zachowaniem ochrony UV. Częstotliwość kuracji to średnio 6-8 zabiegów, a minimalny odstęp między zabiegami powinien wynosić 7 dni.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu migdałowego: odmłodzenie, uelastycznienie, wygładzenie, ujędrnienie skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, działanie bakteriostatyczne (pomocny w leczeniu trądziku), redukcja i regulacja wydzielania sebum, zmniejszenie drobnych zmarszczek, działanie keratolityczne

Polecamy:

-mezoterapia mikroigłowa z maseczką ( w serii )

-peeling (kwas) migdałowy lub kwas glikolowy z maseczką

-mikrodermabrazja z maseczką

-sonoforeza z maską i peelingiem enzymatycznym / peelingiem kawitacyjnym

-masaż twarzy, szyi i dekoltu

Zabiegi kosmetyczne dla cery dojrzałej

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to nic innego jak ostrzykiwanie poszczególnych obszarów ciała odpowiednio dobranymi koktajlami. Metoda umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. Poprzez nakłucie omijamy barierę naskórką i uruchamiamy mechanizmy obronne skóry.

Proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie koktajle substancji aktywnych pozwalają na uzyskanie rewelacyjnych efektów w krótkim czasie.  Zabieg stosowany jest w celu regeneracji i odmłodzenia skóry.

Mezoterapia mikroigłowa nie ogranicza codziennej aktywności klienta. Skóra pozostaje zarumieniona zwykle tylko kilka pierwszych godzin. W skrajnych przypadkach efekt rumienia utrzymuje się do 2 dni. Frakcjonowanie skóry mikroigłami stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i silnej regeneracji.

W naszym gabinecie zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest z zachowaniem pełnej aseptyki (sterylności) użytych przyborów.

Używamy tylko i wyłącznie jednorazowych modułów igłowych (kartridży) otwieranych przy kliencie i wyrzucanych bezpośrednio po zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na 1-3 miesięcy dla podtrzymania efektu.

Częstotliwość zabiegów mezoterapii mikroigłowej:

• intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
• faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

Mezoterapia mikroigłowa twarzy z ampułką, maseczką i peelingiem enzymatycznym

Mezoterapia mikroigłowa twarzy, szyi i dekoltu z ampułką, maseczką i peelingiem enzymatycznym

Eksfoliacja ( złuszczanie) kwasami:

Peeling migdałowy

Eksfoliacja peelingiem migdałowym polega na delikatnym złuszczeniu, wygładzeniu i regeneracji skóry.
Zabieg eksfoliacji kwasem migdałowym 40% możemy wykonywać przez cały rok, również latem z zachowaniem ochrony UV.
Częstotliwość kuracji to średnio 6-8 zabiegów, a minimalny odstęp między zabiegami powinien wynosić około 7 dni.

Efekty zabiegu:

odmłodzenie, uelastycznienie, wygładzenie, ujędrnienie skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, działanie bakteriostatyczne (pomocny w leczeniu trądziku), redukcja i regulacja wydzielania sebum, zmniejszenie drobnych zmarszczek, działanie keratolityczne

Kwas migdałowy z maseczką ( twarz )

Kwas migdałowy z maseczką ( twarz, szyja i dekolt )

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy również zalecany jest w przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry, jako że wpływa na redukcję małych zmarszczek powierzchniowych, poprawiając spoistość i zwartość skóry. Kwas glikolowy jest również czynnikiem determinującym lepsze nawilżenie oraz elastyczność skóry. Skóra odzyskuje napięcie i zwartość dzięki stymulacji produkcji nowego kolagenu i włókien elastycznych. Kwas glikolowy uzyskuje także bardzo dobre wyniki w leczeniu przebarwień skórnych, rozstępów, trądziku oraz blizn potrądzikowych.
Działanie:
złuszczenie obumarłego naskórka, rozluźnienie połączeń pomiędzy martwymi komórkami, ułatwienie wnikania składników aktywnych, stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawa nawilżenia, spłycenie zmarszczek i płytkich zmian potrądzikowych, hamowanie powstawania przebarwień, regulacja procesu wydzielania sebum, działanie oczyszczające, zwiększanie skuteczności stosowanych preparatów pielęgnacyjnych, wyrównanie kolorytu skóry

Kwas glikolowy z maseczką ( twarz)

Kwas glikolowy z maseczką ( twarz, szyja i dekolt)

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa w odróżnieniu od kwasu polega na mechanicznym złuszczaniu skóry. Zabieg jest bezinwazyjny a kosmetolog kontroluje głębokość ścierania. Głowice diamentowe sterylizowane są w autoklawie medycznym.

Usunięcie powierzchniowych warstw skóry powoduje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki, która zastępuje tkankę usuniętą. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, odświeżona i bardziej elastyczna.

Złuszczanie jest stopniowe i równomierne dlatego nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn.
Nasze urządzenie wykorzystuje najnowsze technologie poparte certyfikatami CE.

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń. Zabieg można przeprowadzać na wszystkich typach skóry ( z wyłączeniem cery naczyniowej) zarówno na twarzy, szyi i dekolcie, jak też na pozostałych częściach ciała. Kontrolowana mikrodermabrazja w połączeniu z odpowiednio dobranymi kosmetykami pomaga uzupełnić składniki odżywcze, pobudza aktywność komórkową, nadaje skórze zdrowszy i młodszy wygląd.

EFEKTY MIKRODERMABRAZJI:

• poprawa kolorytu i struktury skóry,
• zwężenie rozszerzonych porów,
• spłycenie powierzchownych zmarszczek,
• rozjaśnienie przebarwień i plam starczych,
• zmniejszenie łojotoku,
• spłycenie i wygładzenie blizn
• bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania
• pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
• alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
• likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
• odnowa komórkowa
• regeneracja skóry
• eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych
• przyspieszenie krążenia krwi i limfy
• zwiększenie absorpcji kosmetyków
• odżywienie i nawilżenie skóry
• wzmocnienie zdolności obronnych skóry

Mikrodermabrazja diamentowa z maseczką (twarz)

Mikrodermabrazja diamentowa z maseczką (twarz, szyja i dekolt)

MASAŻ TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Masaż twarzy szyi i dekoltu trwa około 30 minut. Jest jedną z najprzyjemniejszych części zabiegu pielęgnacji twarzy, może też występować samodzielnie.
Rola masażu twarzy: złuszczanie obumarłych komórek naskórka, wzrost temperatury skóry o około 1,6 stopnia, poprawa czynności wydzielniczych gruczołów łojowych i potowych, rozszerzenie się naczyń krwionośnych, lepsze odżywienie i dotlenienie skóry szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii, przyspieszenie regeneracji i procesów gojenia, poprawa elastyczności oraz jędrności skóry, ułatwienie wprowadzenia substancji czynnych zawartych w preparatach

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]